Pazar, Ekim 23, 2016
Bir anneyi bunu yapmaya ne iter:)))))

Bir anneyi bunu yapmaya ne iter:)))))

40

Önce malzemeleri görelim, mini bir naylon sandalye, eski bir yatak örtüsü ve parti malzemesinin boş rulo kartonu…Şimdi bahisleri açıyorum efenim…. Lütfen tahminleri alalım… Evet duyar gibi oluyorummm… En iyisi arkaya buyrun…

Şimdi birşey ifade ettimi bilmem,

Ya şimdi ya şimdi !!!En iyisi ben neler olduğunu anlatayım, şöyle, oğlumla babasının durdurulamaz engel olunamaz oyuncak alma çılgınlığını bitirebilmek için oğluma geçen ay kutladığımız doğumgününde aldığımız oyuncağın bu sene ki son büyük oyuncağı olduğunu ve ufak tefek (balon, kalem vb) şeyler dışında oyuncak almayacağımızı söyledim, bu konuda söz vermesi koşuluyla son oyuncağını aldım,Fakaaat bir ara oyuncakçının önünden geçerken hareketsiz, sallanmayan bir at gördü çok istedi, tabii sözünü hatırlattık, ben yine öylesine istediğini üç gün sonra bıkacağını düşünmüştüm. Oysa ki bu sefer gerçekten istemiş elmo cdsini izledikçe at bakımını bile öğrenmiş, çocuk at sayıklıyor.. Sözden de dönemeyiz, fakat çocuğun hali de üzücü ne yapsak? İşte bunu…

Yapılışını anlatmaya çalışayım, sandalyeye, o karton ruloyu koli bantıyla sararak bantladım, oturma yerine de minik bir kırlenti sardım, üzerine yatak örtüsünü resimdeki gibi koyup yine koli bantıyla yapıştırdım. Aslında aklımdaki dikerek yapmaktı ama daha başlayalı 5 dakika olmadan bitmedimi soruları gelince sabırsız oğlumun dayanamayacağını anladım ve hızlı bir şekilde bantlı sisteme geçiverdim:)

Kafa en zoruydu, o an süper bir fikir geldi aklıma yastığın fırfırlarından yele olarak faydalanacaktım, resimdeki gibi kestim, diktim, içini kumaşla doldurup boyun niyetine bekleyen kartona geçirdim ek yerini bantladım. Gözlerini tahta kalemiyle boyadık, kulaklarını kumaştan kestim, kuyruğunu da fırfırdan kestim, kafasına bağladığımız dizginleriyle tamamlanmış oldu,

Bu da binicisiyle sera’nın son hali, epeyce uzuuuuuuuuun bir yazı oldu bu kadar yeter artık. Şimdilik hoşçakalın…Burada da oğluma yaptığım başka bir oyuncak varBurada yaptığım bir oyuncak puset var, kızınız varsa bakmadan geçmeyin.Burada da barbie bebeğe diktiğim gelinlik var..

40 YORUMLAR

 1. çok güzel olmuş. Çocuklar her şeyin satın alınmayacağını, evimizde de üretebileceğimiz öğrenmeli zaten. Senin at buun en güzel örneklerinden biri olmuş bence:))

 2. teşekkür ederim turkuazft:)çok teşekkürler adadenizi:) fakat şöyle bir yan etkisi oldu bu durumun; şimdi oğlum herşeyi yapabileceğimi sanıyor ve geçen gün bisikletine far yapmamı istedi, yapamayacağımı anlatmakta zor oldu biraz:))zaten şu arka bahçe bilimini izleyip izleyip tuhaf isteklere kapılıyor, dün tutturdu anne ben sana şampuan yapıcam diye, onu bunu karıştırcakmış:) şampuan olurmuş:)

 3. aa ben yorumları cevaplarken yeni yorum gelmiş ne güzel:)teşekkür ederim güneşedoğruve kondor en doğru cevap bu:)evet anne olmak he-man olmak gibi birşey herhalde pek sınır tanımıyor:)

 4. şimdi oğlum herşeyi yapabileceğimi sanıyor

  haklısın ama oğlun da haklı baksana bunu yapmak kimin aklına gelirdi?Eline sağlık.Sözünden dönmemeği başarmış olman da ayrıca takdire değer:)

 5. minihobi o herşeyi yapabilecek anne olmak durumunu biz kızımla geçmiş durumdayız benimki sanmıyor öyle zannediyor gördüğü herşeyi bana ısmarlıyor bir kaç oyuncak çalışınca ham maddesi sağlam ve fabrika sanıyor beni :))

 6. ya ben sana bayılmaya başladım biliyomusun minişmm bu ne kadar akla gelmez bişey olmuşş o oglunuda yerim ben at bakımını ögrenmiş hayvanları seven insanlarıda çok sever insan canlısı bi birey olucak demek ama şahane olmuş bide güzel anlatmışsın tebrikler iyi yürekli anne mucukkk

 7. eveeet biliyorum kondorcum kızına yaptıklarını, şemsiye açılıyomu meselesini:) ama yine şanslısın kızlara oyuncak yapma seçeneği daha fazla:))

 8. bilmukabele mavişim:) ben de sana bayılıyorum:) dediğin gibi oğlum hayvan hastası ve sevgi dolu bir çocuk:)atı yapar yapmaz bir tane de bulaşık süngeri aldı benden, yıkamak için lazım olur diye:)ve teşekkürler 8pembe

 9. nalburlarda monte edilebilen plastik teker satılıyor bu genelde bilgisayar sandayelerinde olanlarda bence birde ondan takta yavrucak ilerlesin :))) ellerine sağlık muhteşem fikir :)

 10. iltifat etmişsin aslıcım teşekkür ederim canım:))öyle tuhaftır ki, bu fikrin aklıma geldiği günden önceki akşam iki malzemeninde bir işe yaramayacağını düşünüp, artık atmaya karar vermiştim, iyi ki atmamışım öğlen bu geldi aklıma:)

 11. çookkkk guzzel olmuşşş ellerınıze saglık….yazının baslıgı dikkatımı cektı ama acıkcası bu kadar sahane bısey beklemıyodum bu gercekten süperrr…tebrıkler…