Bir geri dönüş yazısı

-

Merhaba arkadaşlar,

İzninizle kendime torpil geçip, konsept dışı bir yazı yazacağım. Biraz içimi dökmek gibi olabilir, şimdiden söyleyeyim :)

İşte Leyla...
İşte Leyla…

Bu siteyi 2006 sonunda yayına aldığımızda, alanında bu kadar büyüyüp büyümeyeceğine dair bir fikrim yoktu. Sadece fikri çok sevmiş ve diğer sitelerimizden farklı bir şekilde bağlanmıştım 10marifet’e. Burası benim sitemdi, ismini bile ben bulmuştum ve pek çok iş sırada beklerken kendimi sürekli 10marifet’te buluyordum. Site giderek kalabalıklaştı, herkes birbirini yakından tanır gibi sıcak muhabbetler içine girdi. Bütün yorumları okuyabiliyordum, sohbete ortak olabiliyordum. Zamanla sitelerimizin sayısı ve iş yoğunluğu arttıkça yorumlardan uzak kaldım ama siteden uzaklaşmadım. Benim için özelliğini daima korudu. Bazı üyelerimizle yüz yüze bile geldik; bizi ofiste ziyaret edenler, bize yaptıkları işlerden gönderenler oldu. Aradaki sıcaklık hep korundu. Bir süre sonra zorunlu bir bebek arası verdim. Hamileliğin sonuna kadar çalıştım ama bakıcı eşliğinde bebek büyütmek istemediğim için işleri çok güvendiğim editör arkadaşım Ceren’e teslim ederek geri plana çekildim. Ancak Leyla’nın uyuduğu saatlerde işlere göz atabiliyordum ki bu da çok verimli bir çalışma şekli değil. Olabildiği kadar… Şimdi kızım 3 yaşına girdi. Yuvaya gidiyor. Ben de nihayet ofise geri döndüm. İşimin başında olacağım, 10marifet’e belki de şimdiye dek olmadığı kadar ağırlıklı bir şekilde eğileceğim. Ceren ile beraber, çok yakında yenilenmiş haliyle karşınıza çıkacak olan sitemizi daha iyi bir şekilde yönetmeye çalışacağız. Sizin de burası hakkında daha memnun ve mutlu olacağınızı umuyoruz. Sormak ya da söylemek istediğiniz her şeyi bize e-mail ya da mesaj ile iletebilirsiniz. Sevgiler…

Bu da ikimiz...
Bu da ikimiz…

68 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Allah bağışlasın ilk olarak,dünya tatlısı bir kız bu… Bu sitede evladınız tabi..:) Yenilikleri bekliyoruz..Bu arada siteye fotoğraf ekleyemiyorum,zaman zaman yazı yollamada sıkıntılar yaşıyorum..Bilginize.Sevgilerimle…

 2. Avatar photo

  Çok teşekkür ederim LİLaninevi… Kesinlikle, bu site de farklı bir anlamda evlat benim için, Leyla’dan da büyük yaş olarak :) Site yeni haliyle yayına girdiğinde fotoğraf ve yazı eklemedeki sorunların da büyük oranda çözüleceğini dşünüyorum.

 3. Avatar photo

  çok tatlısınız ikiniz de :)10marifet benim için de cok özeldir.değişimleri,yenilikleri heyecanla beklemeye başladım bile.

 4. Avatar photo

  marifetsende; teşekkürler :) siteyi komple bambaşka bir hale sokmuyoruz ama dişe dokunur farklar olacak. dileriz beğenirsiniz.

 5. Avatar photo

  adadenizi, çok sağolun. Yenilik yapmanın ise zamanı çoktan gelmişti. Bir hoşluk, bir tazelenme olur diye düşündük.

 6. Avatar photo

  Çok tatlı kızın var 8)))))))) Allah bağışlasın!Bu kadar güzel bir paylaşım sitesi için çok teşekkür ederim!Burada hem iyi arkadaşlar hem de çok güzel el işleri ve yeni fikirleri buldum. 8))))Bu site çok güzel ilham kaynağı oluyor. 8))))Tekrar Mutlu Yıllar! 8)))))

 7. Avatar photo

  deniza17; çok teşekkür ederim. siteden bu şekilde faydalandığınızı duymak da ne kadar güzel!bizden de tekrar mutlu seneler! :)

 8. Avatar photo

  herkesin yaptıklarını ,bulduklarını paylaşması birçok kişiye ilham veriyor…iyiki 10marifet var…burdan birçok yabancı siteyi keşfettim birçok yeni şey ürettim…bu sitenin kurucusu olan size teşekkürlerimi iletmek isterim..dediğiniz gibi oldukça samimi ve çok hoş bir ortam var burda pekçok dostluklar kuruluyor herkes birbirine yardımcı oluyor..çok iyi bir iş başarmışsınız..bu arada kızınız çok tatlı allah bağışlasın..benimde 2 oğlum var ona zaman ayırıpta işlerinizi ihmal etmeniz çok doğal ve en yapılması gereken haraket…tekrar hoşgeldiniz…

 9. ssserpil[pilli_silinen_hesap]

  allah bagıslasın leylacık cok tatlı…hoşgeldınız dıyelım o zaman yenıden….ben yenı uyeyım ama ceren hanımla gayet ıyı anlasıyorus:))saolsun maıllerıme hep cevap verıyo bu yogunlugunda bıle..gercekten cok cok guzel bır sıte yapmışsınız.insan hangı ürüne bakacagını şaşırıyor ısmıne yakısır bır sıte hanımların hepsının on parmagında 10marıfet…. bızım için;bıze aıt evımız gıbı sıcak bır sıte yaptıgınız için çok çokkk tesekkurlerrr.yenıden hoşgeldınız……..

 10. Avatar photo

  allah bagıslasın leylacık cok tatlı…hoşgeldınız dıyelım o zaman yenıden….ben yenı uyeyım ama ceren hanımla gayet ıyı anlasıyorus:))saolsun maıllerıme hep cevap verıyo bu yogunlugunda bıle..gercekten cok cok guzel bır sıte yapmışsınız.insan hangı ürüne bakacagını şaşırıyor ısmıne yakısır bır sıte hanımların hepsının on parmagında 10marıfet…. bızım için;bıze aıt evımız gıbı sıcak bır sıte yaptıgınız için çok çokkk tesekkurlerrr.yenıden hoşgeldınız……..

 11. Avatar photo

  ben ediyorum :)esraylahobi, yeni gelin, ssserpil; çok teşekkürler. her site kullanıcılarıyla var olur ama buranın havası çok az yerde var, ondan eminim.

 12. Avatar photo

  Maşallah kızınıza derken baktım annesine benziyor bu güzel kız..))Bize ilham veren,ortak düşünce de ve ilgi de insanlar la tanıştığımız bu site için teşekkürler.

 13. Avatar photo

  nazesenin dediği gibi Leyla için çok güzel derken anladım nerden aldığını:) Maşaallah çok tatlı. Ama nazar değerrr:)

 14. Avatar photo

  Bu sitede keçeden, fimodan, örgüden, dantelden ve bilumum malzemeden çok melek gördük ama böyle güzel gözlü bir melek yapan görmemiştim : )))Allah nazarlardan saklasın. Bahtını da kendisi gibi güzel yapsın.10 Marifet benim için bu haliyle de çok özel ve değerliydi. Burada çok güzel insanlarla tanıştım. Birçok yeni şey öğrendim.Bende ve sanırım pek çoğumuzda bu site bir tür bağımlılık yarattı.O yüzden şimdi yenilikleri sabırsızlıkla ve heyecanla bekliyorum.

 15. Avatar photo

  Ne kadar tatlı bir kızınız var allah bağışlasın:)10 marifetin bendeki yeri özeldir..Daha bilgisayardan hiç anlamazken bu site ile tanıştım..sadece bu siteye girer paylaşımlara bakar link verilen yerlere tıklardım..sayfanız o zaman 350 gibi bir rakamlardaydı..Şimdi 5 bini aşmış durumda,bu da bu siteye ne kadar ilgi olduğu..Ben bir senedir üyenizim ve ilk defa bir yarışmaya 2011 yeni yıl yarışmanıza katıldım..Sitedeki paylaşımlar çok güzel,buraya girdiğimiz zaman canımız hiç sıkılmıyor,burada yeni olduğum için yeni yeni dostluklar kuruyorum..Böyle güzel bir siteyle bizi buluşturduğunuz için teşekkürler güzel paylaşımlara :)Sevgiler..http://noyumberry.blogspot.com/

 16. Avatar photo

  yenilikleri merakla bekliyorum.kızınız çok tatlı.Allah bağışlasın.kocaman öpüyorum onu.sevgiler…

 17. Ağzı, burnu gözleri biblo gibi maşallah, Allah’ım nazarlardan korusun, mutlu ve başarılı bir ömür sürer inşallah:)

 18. Avatar photo

  Maşallah kızınıza allah nazarlardan saklasın bende doğum izninine ayrıldığımda tanışmıştım on marifetle ve o gün bugündür takip ediyorum benim kızımda 3 yaşına girdi sanırım sizinkiyle yaşıtlar harika bir site yapmışsınız emeğinize sağlık yenilikleri heycanla bekliyoruz sevgiler..

 19. Avatar photo

  Çok uzun süredir yazı yazmamakla beraber sürekli takip ediyorum.Ama güzel bir nedenim var hamileyim ve inşallah mart sonuna doğru kızımızı bekliyoruz.Yaptığım şeyler yayınlanmak için bekleşiyorlar:) ilk fırsatta inşallah. Kızınız çok tatlı Allah nazarlardan korusun.Sevgiler.

 20. Avatar photo

  Nasıl tatlı şeyler yazmışsınız, gözlerim doldu okurken. Boşuna sevmiyorum burayı… Çok teşekkür ederim. Hepiniz çok incesiniz… Bu arada tüm çocuklu (ya da yakında çocuklu olacak olan :)) arkadaşlarım için de Allah bağışlasın, nazardan korusun dileklerini ben de gönülden tekrar etmek istiyorum. Onlar en değerli, en önemli, en güzel şeyler.10marifet’in sizler için anlamını bu şekilde ifade ettiğiniz için de çok teşekkür ederim. Böyle bir yerde buluşmak ve yetenekli insanların elinden çıkan güzellikleri paylaşmak çook zevkli!

 21. Avatar photo

  Peki, madem burada yeniliklerin de sözünü ettim, onunla ilgili iki şey söyleyeyim: Birincisi, eski mesajları taşımanın yolu yok maalesef. Mesaj anlamında yeni sayfa açmak zorundayız. İkincisi, tuttum fonksiyonu ile ilgili ilk anda beklenmedik sorunlarla karşılaşabiliriz. O noktadan tam emin olamıyoruz. Hep birlikte göreceğiz :)

 22. Avatar photo

  Ben de 2006 dan beri buradayım Sevgili Shane; eskiden yorumlarınız böyle sıcak ve içten değildi, kibirli bir yönetici edası vardı hatta bir yardımcınızla aramızda çıkan tartışmada hakarete uğramama rağmen hiç tepki vermemiştiniz. Sivri dilli ve fazlaca açıksözlü olmam sizi rahatsız ediyordu belki de…Şimdi sizi böyle samimi ve sıcak görmek beni hem şaşırttı hem de mutlu etti.Kızınız muhteşem bir çocuk; sağlıkla, huzurla, mutlulukla büyütün öpüyorum O’nun güzel yanaklarını :)Sevgi dolu paylaşımlara diyorum :)

 23. Avatar photo

  gunesedogru; herhangi bir hakarete prim vermemeye çalışıyoruz ama muhakkak ki hatalarım olmuştur, çok özür dilerim. genelde sıcak kanlı bir insan olduğum söylenir ama zaman zaman mesafeli durmamı gerektiren şeyler yaşandığı oldu. onlara denk gelmiştir belki… en azından bundan sonrasında daha özenli ve burası ile çok daha ilgili olacağımın sözünü verebilirim. anlayışınız ve güzel sözleriniz, dilekleriniz için çok teşekkürler. :)

 24. Avatar photo

  Estağfurullah Shaneciğim; özre ne gerek var… Ben buranın sahibi gibi görüyorum kendimi inanın. O yüzden ablalık vasfımı da kullanıp fecii dövüyorum herkesi :)) Bakın işte sizde nasibinizi aldınız :)))Kısacası biz burayı ve burada olmayı seviyoruz.Sevgimle…

 25. Avatar photo

  Merhaba, ben de 2009’dan bu yana buradayım ve 10 marifetin kendimi gerçek anlamda bulmama olan yardımları inanılmaz. 10 marifet tutkunu olana kadar öğrencilik ve iş hayatı çok başarılı olan ama onun dışında kitap okumak, vs gibi klasik hobilerin dışında birşeylerle ilgilenmemiş biri olarak aradan geçen 3 yılda hiç kursa gitmeden ahşap boyamayı, dikiş dikmeyi, keçe işlerini, seramik hamurlarıyla vazolar yapmayı öğrendim. Çevremde insanların dikiş, boyama gibi işleri bana sormadan yapmadığı birisi olup çıktım. Boş boş TV izlediğim günler çok geride kaldı. Artık daha mutlu bir insanım. Tüm bunlar için teşekkür ederim. Yenilikleri heyecanla bekliyorum. Tekrar hoşgeldiniz. Kızınız da bir harika. Allah bağışlasın.

 26. Avatar photo

  gunesedogru; dayak da yemedim demem o zaman :) şaka bir yana, siteyi sahiplenme hissini taşımanız bizim için değerli. sağolun.ozlemyr; söyledikleriniz beni çok mutlu etti. böyle bir değişime ufacık katkıda bulunmak çok önemli ve kıymetli bir şey. çok teşekkürler.

 27. Avatar photo

  yazdan kalma bir kare ne kadar güzel içim açıldı inanın leyla ile melisa aynı yaştalar :)) ilk sizi sosyomatta görmüştüm ne kadar güzel bir editörümüz var demiştim kızınız sizden de güzel kusura bakmayın:D çok tatlı allahım daha güzel günler göstersin yavrunuzla sevgielrimle:))

 28. Avatar photo

  Küçük hanımın bebeklik bir resmini paylaşmıştınız bizimle.Yanılmıyorsam anneanne battaniyesi ile ilgili bir yazıydı.Nasılda güzel bir bebek diye düşünmüştüm.Allah nazarlardan saklasın dünya güzeli bir küçük hanım olmuş.Ömrü de yüzü kadar güzel olsun Leyla nın..

 29. Avatar photo

  İkinizde çok güzelsiniz ama kızınız harika…Canım benim ya…10marifet bir tanedir.Hergün en azından yarım saatimi alır ama çok dinlendiricidir..

 30. Avatar photo

  Sevgili arkadaşlar, çok teşekkür ederim :) Yüzümü güldürüyorsunuz yorumlarınızla. Kendi güzel dilekleriniz siz ve sevdikleriniz için de gerçek olur umarım.

 31. Avatar photo

  İkinize de bayıldımmmm ne iyi etmişsiniz de açmıisınız bu siteyi. Sizden ilham alarak kendime blog açtım ben de. Uzun zmandır müptelanızım ve sizi merak ediyordum. Açıkçası bu kadar güzel bir hanım beklemiyordumm :) Bloguma bakmak isterseniz buyrun burada

 32. Avatar photo

  Maşallah ikizinizi de Allah (c.c.) nazarlardan korusun.10 Marifet benim hayatıma da büyük bir heyecan ve renk kattı. Bir çok yeni fikir edindiğim gibi çok güzel arkadaşlıklar da kurdum. Bana kattığı değerler adına çok teşekkür ederim.

 33. Avatar photo

  öncelikle ikinizde çook tatlısınız ama maşallah Rabbim korusun Leyla’ya bakmaya doyamadım. İnşallah böyle tatlı bişey gelir benim dünyama da diye de eklemeden geçemeyeceğim. Leyla için geri plana çekilmeniz bence çok güzel bi karar olmuş ki kadınlar için en mükemmel şey değil midir zaten annelik? Ailenizle mutlu, hayırlı, güzel bi hayat diliyorum.10 marifeti iyiki kurmuşsunuz. Sıcak ortamı sayesinde samimi dostluklar edindik. Yüzlerini görmesemde kalplerini hissettiğim insanlar tanıdım sayenizde. Ve bi kaç gün önce sevgili mavisofraya gönderdiğim bi postada belirttiğim ‘seni tanımama vesile olduğu için 10 marifete koca bi teşekkür borçluyum’ düşüncemi iletme imkanı buldum bu paylaşımınızla. Sıcak, sevimli, çalışkan, neşeli bi ortamımız var hepimizin. Gerçekten çok teşekkür ederim…10marifet yeniliklerini merakla bekliyorum.

 34. Avatar photo

  Bu yazıdaki yorumları okumak nasıl bir hoşluk katıyor günüme, anlatamam. Nasıl tatlılıkla ve içtenlikle ifade ediyorsunuz düşündüklerinizi… Sanal ortamda bu çok nadir bulunan bir şey. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

 35. Avatar photo

  uzun aralar versemde, 10marifeti daima yüreğinde taşıyanlardanım.sevgili shane,leyla’nın doğumunu hatırlıyorum :) şimdi ise,su gibi güzel bir tatlı varlık görüyorum :) tanrım onu hep korusun.hep güzelliğini,mutluluğunu göstersin size de.yenilik hakkında pek ayrıntılı bilgim yok malesef.birazdan araştıracağım.eminim güzel şeyler olacaktır.verdiğiniz mutluluk için sonsuz teşekkürler.

 36. Avatar photo

  esinsel, ne güzel yazmışsınız :) teşekkürler. azıcık mutluluğa vesile olmak da daha büyük mutluluk!

 37. Avatar photo

  Merhaba, öncelikle söylemeliyim ki kızınız bir harika. Allah bağışlasın. Ben de 2009’dan bu yana buradayım ve 10 marifetin kendimi gerçek anlamda bulmama olan yardımları inanılmaz. 10 marifet tutkunu olana kadar öğrencilik ve iş hayatı çok başarılı olan ama onun dışında kitap okumak, vs gibi klasik hobilerin dışında birşeylerle ilgilenmemiş biri olarak aradan geçen 3 yılda hiç kursa gitmeden ahşap boyamayı, dikiş dikmeyi, keçe işlerini, seramik hamurlarıyla vazolar yapmayı öğrendim. Çevremde insanların dikiş, boyama gibi işleri bana sormadan yapmadığı birisi olup çıktım. Boş boş TV izlediğim günler çok geride kaldı. Artık daha mutlu bir insanım. Tüm bunlar için teşekkür ederim. Yenilikleri heyecanla bekliyorum. Yenilikler ile ilgili bir teklifim var. Benim gibi buradaki üyelerin bir kısmı küçük şehir veya kasabalarda yaşıyor. Yaptığımız ürünleri değerlendirme şansı bulamıyoruz. Aklıma şöyle bir şey geliyor. Bir grup kursak, ürünlerimizden numuneleri size göndersek ve sizin aracılığınızda el yapımı ürünleri almak isteyenlere ulaşsak. Böylece alıcılar da 10marifetin güvenilirliğinden emin olarak gönül rahatlığıyla alışveriş yapsa. Sonuçta hepimiz netten aldığımız ürünleri elimize ulaşana kadar “gerçekten resimde göründüğü gibi mi” endişesi ile bekliyoruz. Sizin onayınızdan geçecek ürünler bu aşamada çok önemli olacaktır. Ya da mesela etsy’de bir dükkan açsak da karışık ürünlerimizi sergilesek. Bunlar sadece birer öneri, ne kadar uygulanabilir olacağı tartışılabilir. Tekrar hoşgeldiniz.

 38. Avatar photo

  Sevgili ozlemyr; bunları duymak çok güzel. Ne mutlu bize… Satış anlamındaki önerilerinizi kesinlikle ciddiye alıyoruz. Hatta bununla ilgili düşünüyoruz da. Aslında çok önceleri bu konu gündemimize girmişti, pasaj.com’dan da epey önce. Sonra pratiğe geçiremedik bir şekilde. Şimdi daha pratik bir çözümle bunu hayata geçirebilmenin yolunu arıyoruz. Umuyorum çok yakında o da olacak. Teşekkürler öneriniz için.

 39. Avatar photo

  Leyla’nın ilk günlerindeki can alıcı bakışları hala aynı. Çok işiniz var sizin çoook bu güzellikle :) Hep burada olmak, eskisi gibi aktif olmak istiyorum fakat kapitalist düzenin dişlileri arasında yoğrulup gidiyorum, burada çok aktif olamıyorum ne yazık. Yollanacak çok yazı birikti, inşallah ilk fırsatta. Bu arada sözümü de unutmadım,ilk fırsatta :)

 40. Avatar photo

  Çok teşekkürler sesiber :) Biliyorum meşguliyetini, artarak ilerlesin, seni çok memnun etsin umarım işlerin.

 41. Avatar photo

  Sevgili shane,ikinizi aynı anda görmek ne güzel .Leylanın son gördüğüm resmi seninle yüzyüze tanışabildiğimiz zaman gördüğümdü. ‘ yıl önceydi galiba değil mi?Değişmemiş yine ilk gördüğüm günki gibi muhteşem maşaallah .
  Yeni değişimleri ve beraber satış yapabilmemizi çok önemseyerek bekliyorum.

 42. Avatar photo

  Allahım bu güzelliği hep kendisi gibi güzelliklerle karşılaştırsın inşallah:))
  Her ne kadar çok uzun süredir sessiz kalsam da 10 Marifet birçok kişi gibi benim için de çok önemli ve değerli,
  paylaşımlarla kattıklarını bir kenara koysak bile burada edindiğim dostluklar paha biçilemez.. Doğrudan yada dolaylı olarak bizlere bu güzellikleri sunduğunuz için gönülden teşekkürler:))

 43. Avatar photo

  Çok teşekkürler :) sevgili nalana, evet çok zaman geçti sizin o serginizde tanışmamızın üzerinden. sağolun, kediniz hala değerli oyuncaklarımızın arasında.

  hzeycan; ne güzel. ilham kaynağı olabilmek önemli bir şey. satışlarınız bol olsun.

  sağolun sevgili selmatozan, ne güzel dilekler… 10marifet için pek çok kişinin de sizin gibi hissettiğini bilmek benim için sonsuz değerli bir şey.

 44. Sitenizin yeni üyelerindenim üç gündür hiç bir iş yapmadan yapılan çalışmalara bakıyorum . Kızınız maşaallah çok tatlı sevgiler.

 45. Avatar photo

  ben kızınız leylayı oğlum alperene istiyorum:))
  ne isterse alırım yaparım….
  maşallah çok tatlı…..
  Allah nazarlardan saklasın
  maşallah

 46. Avatar photo

  @yagmuryurek; kız sahibi olmak da böyle zormuş işte, bu yaştan isteyenler filan :) şimdi böyleyse sonra ne olacak bakalım.

  @sibeltunay; size çok kanım ısındı birden ;) teşekkürler, şaka bir yana. site sizlerle güzel.

 47. Avatar photo

  Bazen siteyi dolanıyorum ve bu yazıyı yeni gördüm ve tabiki kızınızı da… Çoooook ama çok tatlı bir kızınız var şimdiden isteyenlerin olması normal ilerde başınız belaya girer kıskançlıktan ösyleyeyim yani :) Gözlerine bittim zaten, tü-tü-tü maaşallaaahhhhh diyelimde nazar değmesin kuzunuza…

 48. Avatar photo

  Mevlana Allah’ın kadına verdiği değeri anlatmak için ‘Kadın Hak nurudur.Sevgili değil. Kadın sanki yaratıcıdır.Yaratılmış değil ‘der .Bir kadın güçlüdür ama bir anne daha güçlüdür diye bir söz vardır. Eminim anne olarak daha da başarılı olacaksınız.Allah evladınızı size bağışlasın maşallah annesinin güzelliğini almış. Darısı benim başıma derdim ama imkansız.Bende yeğenlerimi severek çocuk sevgimi gideriyorum.Allah tüm çocukları korusun.

 49. Avatar photo

  Gök mavisi gözlü, dünya güzeli bir kızınız var (Allah nazarlardan korusun,MAAAŞAAALLAAH) diye düşünürken, kime benzediğini yazının sonunda gördüm.
  İiyi ki böylesi bir paylaşım fikriyle yola çıkıp bu siteyi kurmuşsunuz.Verdiğiniz araya rağmen buradaki insanların arasındaki sıcaklığı belli ki ekip olarak çok iyi korumuşsunuz.Ben aranıza yeni katılmama rağmen sanki buradaki bir çok kişiyi tanıyormuşcasına sohbet edebiliyorum.Dedim ya, böylesi sıcak paylaşımların oluşmasını sağladığınız için ve üreten insanları özellikle KADINLARI destekleyen yaklaşımlarınız için sizi gerçekten tebrik ediyorum veee çooook teşekkürler.

 50. Avatar photo

  sevgili arkadaşlarım, çok sağolun bu içten, güzel ve dahası yüreklendiren sözleriniz için. burayı bu kadar sevmemin ve sıradan bir işin çok ötesinde gönülden sahiplenmemin asıl sebebi sizsiniz. eksik olmayın. tüm bu güzel sözleriniz, mutlaka güzel bakışınızdan ve kalbinizden geliyor. çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

Avatar photo

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

Sizzix makinesi isteyen?

| | 8 Yorum

Marifet Postası bültenlerimizde bazılarınız görmüştür; Mart ayında ödüllü bir yarışmamız var ve ödülümüz de bir Sizzix kesim makinesi ile güzel bir kalıp olacak. Birçok marifetlinin işine yarayacak bu güzel alet başta...

2016’da ilk Ayın Marifetlisi ne kazanacak?

| | 17 Yorum

Şubat ayı sonunda, Ayın Marifetlisi olacak arkadaşımız için sıcak bir hediye hazırladık: Cici bici bir mısır patlatma makinesi ve ona eşlik edecek çok şık bir battaniye. Bunları kazanmak için normalde...

Ödüllü yılbaşı yarışmamız bitti!

| | 7 Yorum

Ve bir ödüllü yılbaşı yarışmamız daha sona erdi. Şimdiye kadar gördüğümüz en kıyasıya mücadelelerden birini yaşadık, bu bir gerçek. Gecenin yarısına 1 dakika kala hala yazı editlediğimizi görünce, bir dahaki...

Tuch Expo’yu gezelim mi beraber?

| | 9 Yorum

Bir el işi ve hobi fuarına ihtiyacımız vardı. Tuch Expo bu eksiği kapadı ve ve ilk kez düzenlenmesine rağmen genel olarak sorunsuz, renkli ve zengin bir fuar organizasyonu gerçekleşti. Basın...

Ödüllü yılbaşı yarışması desek?

| | 35 Yorum

Ödüllü yarışma yapmak için bahane çok E yılbaşı da gelmişken hediye verme isteğimize sağolsun HOBIUM da ortak oluyor ve 3 kişiye malzeme paketi oluşturma şansı veriyor. Şöyle: 1. olan kişi...

Kasım’da ödüllü yarışma başkadır!

| | 28 Yorum

Kasım’da Ayın Marifetlisi arası veriyoruz ve bir ödüllü yarışma yapıyoruz sevgili marifetli dostlar. Fotoğraftaki Sinbo dikiş makinesi bu yarışmanın kazananına gidecek. Bu sefer şöyle yapıyoruz: Birkaç örgü odaklı konu başlığı veriyoruz...

İyi ki doğdun 10marifet!

| | 8 Yorum

Canımızın içi, işimiz gücümüz, göz bebeğimiz 10marifet’e ilk yazısını girişimizin üzerinden bugün tam 9 yıl geçmiş oluyor. O zamanlar ne Facebook vardı ne Instagram; sosyal medya daha icad edilmemişti. Bugünkü gibi...

Sevimli 10 penguen yapımı

| | 0 Yorum

10marifet’te yer alan, farklı tekniklerle yapılmış birbirinden şirin 10 pengueni bir araya getirelim dedik, fena mı ettik yani? Penguen yapasınız geldiyse sizi tutmayalım, hatta yol gösterelim. Hadi buyrun: 1. Fimo...

Evimin kedisi – rölyef pano yapımı

| | 4 Yorum

Kış, kar yarışma derken evi dağıttığım için yumaklar oğlumun eline geçmiş. Yav! bizim evde de sarı bir kedi varmış Yumaklarımı darmadağın etti. Sevimli kareler çekince de bunlarla güzel bir scrapframe hazırlamaya...

Kış güzeli Ivy

| | 21 Yorum

S on dakikada anca tamamlayabildiğim Ivy hanımla tanıştırayım sizi. Kararsızlıktan ölmek üzere olduğum anlar oldu kostümle uğraşırken, yapım aşaması fotoğraflarında denediğim kumaş kombinasyonlarının bir kısmını görebilirsiniz zaten. Ayrıca beni örgü...

Kırmızı paltolu kız kolyesi

| | 3 Yorum

Kar yağmış her yere, belli belirsiz ayak izleri var her yerde… Soğuk ama güzel, canlandırıyor kırmızı paltolu kızı kendine getiriyor… Tüm düşüncelerden arınıp kar tanelerinin duruluğuna bırakıyor kendini… Yürüyor ve...

Kar canavarı Yeti ve Eskimo kız

| | 2 Yorum

Uzun zamandır kar yağmadığı için karlı bir ortamda fotoğraf çekemedim, arka plan bahar gibi görünse de aslında kar seviyorlar çok Amigurumi kar canavarı Yeti ve Eskimo kızımız yarışmadaki yerlerini alıyorlar....

Cevizlerden kapı süsü yapımı

| | 0 Yorum

Cevizlerden zarif kapı süsü yapımı. Duyuru postunu ekliyorum. İhtiyacımız olan plastik bir kap, silikon tabancası, altın yaldız sprey boya ve tabii ki ceviz. Kabımızın içini dışını sprey boyayla boyayıp cevizlerimizi...

Kapşonlu atkı yapımı

| | 4 Yorum

Merhabalar Yarışmayı yeni gördüm sayılır, bu yüzden süresinin uzatılmasına çok sevindim. Hemen çizimler, fotoğraflar hazırladım. Özellikle konusunu çok sevdim. Kış… Kış denince aklıma kar gelir, her yerin beyazlara büründüğü  manzaralar...

Örgüden minyatür ev

| | 7 Yorum

İlk not: bu proje tamamen benim kendi kafamın içinde dönen tilkiler sonucu ortaya çıkmıştır Hiçbir şekilde internetten veya başka kaynaklardan esinlenme, örnek alma yapılmamıştır. Yarışmanın duyuru postunu gördüm ve hemen...