Bir taşla iki kuş vurunca; çift taraflı ceket

-

çift taraflı ceket
Merhaba arkadaşlar… Sakın yine mi ceket dikmiş bu kız demeyin çünkü bu aralar hakikaten ceket ve türevlerine sarmış vaziyetteyim :) Hem çok kullanışlı oluyorlar hem de artık elim pratiklik kazandı herhalde :) Birikmiş ceket fikirlerimi bitirme derdindeyim biraz da :) Neyse bu defa da dantelden bir ceket yapma fikriyle yola çıkmışken astarını hangi renk yapsam diye düşünürkeeeennnnn “neden astar yerine iki yönlü giyilen bir ceket yapmıyorum ki?” soruları belirdi kafamda ve öyle de yaptım. İçi de dışı da ayrı, uzun bir ceketim oldu böylelikle :) Daha fazla anlatmak yerine fotoğraflarla ne demek istediğimi göstersem daha iyi olur herhalde :) Umarım beğenirsiniz…

çift taraflı ceket
Daha fazla görsel ve yapılışı için blogumu ziyaret edebilirsiniz…

Yukarıdaki ceketimin bir yüzü, aşağıdaki diğer yüzü, arkadaşlar :) İster dantel bir ceketiniz olacak ister siyah triko bir ceket :) Uzun yapmayı tercih ettim ki eteklerle giyebileyim diye :) Hep kısa ceket dikecek değilim ya :)

çift taraflı ceket
Ceketin yakalarını istersem katlayabiliyor istersem broşla birleştirebiliyorum. Düğme falan dikmedim çünkü hem çift taraflı kullandığım için hoş durmayacak fazlalık gibi görünecekti hem de broşlarla tutturma fikri daha da hoş geldi :) Hem böylelikle kullanamadığım broşları kullanma fırsatım olacaktı :) Bakalım beğenecek misiniz?

çift taraflı ceket

22 yorum gelmiş

 1. banane ben diiicem :D yinemi ceket dikmiş bu kııız :D
  ama var yaaa en süperi bu olmuş haa hem gardolapta 2 ceket tek ceket yeri kaplıcak hemde 2 renk ve 2 giyiş tarzıyla 4 ceket havası olcak süpersin şenay!
  kesinliklen yapıcam bayıldımmm becerebilirsem tabi :D

 2. süpeeeermiş bu. siyah tarafı daha asil ama beyaz kısmıda güzelmiş, özellikle yakaları yanda değil önde broşluyken daha çok beğendim hatta kıskandım bile:) ellerinize sağlık..

 3. şenay ,daha o kadar çok olmamış ceket , 12 tane daha ceket dik, sonra biz sana dur deriz hehe :) elin değmişken 12 tanecik yapıver canımm ne olcek :) ankara memur kenti çok ceket giyersin :)

 4. :) xmadame yine ve yeniden ceket kombinimle geldim evet :) Ben sıkılmadım şimdilik ceket stoğumu tammaladım ama yeter dimi artık :) Blogda da anlattım sorduğun sorulara cevap vermeye çalıştım ama umarım becerebilmişimdir sende yap elbette :) Hadi kolay gele sana :)
  :) Serpilcim :) Kıskanmayın ama sizin yaptıklarınızı da ben kıskanıyorum o ne olacak :) Bunun çözümü yok yapalım paylaşalım :D
  :) Senaatcım :) Beğenmene sevindim senin incecik bedeninde ne de güzel durur bu tarz şeyler kimbilir :)
  :) Selcencim :) Yakanın o kısmında broş kullanmak çok hoşuma gitti benim de :) Teşekkür ederim güzel yorumun için :)
  :) Filizcim :) valla beyaz dantel ceket için çıkarttım kalıbı ama ondan sonra siyah bir ceket diktim önü kısa arkası uzun kolalrı kıvrılabilen :) Sonra kırmızı ceketimi diktim, daha sonra da bebe yakalı ceketim oldu daha sonra da bunu yaptım :D İyiki çıkardım kalıbı eskiyene kadar yapıcam peşpeşe illa :)
  :) smyraaa :) Beğenmenize çok sevindim gerçekten aslında beyaz değil gri bir dantel ama herkes beyaz olarak algılamış :) Açık tonlu bir gri de ondandır :) Broşlu olunca daha asil duruyor herhalde :)

 5. şenaycıımmm her yaptığın zaten güzel oluyor üstüne laf bulamıyorum kii… bu “ceketlerin” de çok güzel olmuş :) hele de siyah tarafa daha da bir bayıldım. senin yüzünden iyice birşeyler dikmek için iştahım kabardı zaten kaç gündür, yağmur yağıyor diye istediğim kumaşları almaya da çıkamadım aşkolsun sana :) :) tabii şaka bir yana da maşaALLAH diyorum sana yine herzamanki gibi :)

 6. :) Münürecim :) Dik tabiki dikin hepinizi dikin dikelim :) Yeniden işe başlamadan aklımdaki stokları bitirebilirsem çok mutlu olacağım ben de :)
  :) Senaat teşekkür ederim canım yaaaa :)
  :) aslievievi :) Bu kadarı kafi ben anlayacağımı anlamış bulunuyorum teşekkürler :)

 7. :) uykucusirin :) Teşekkür ederim :)
  :) ceviz.elişleri :) Burayı seviyorum herkes birbirinden kıskanarak daha iyisini yapmaya çalışmıyor mu zaten :) Onun için 10marifet çok güzel bir yer değil mi :) Teşekkür ederim ayrıca :)

 8. aaa agzım acık kaldı görünce çok farklı ve süper olmuuşşş gözüm açık kaldı ikinci resmi görünce iki farklı ceket gibi hakikaten :D ELLERİNE SAGLIK

 9. ee tabi ceketler çoğalınca bir ceket dikip tek ceketlik yer kaplamasını sağla ee iyimiş walla :)
  ellerine sağlık şenaycım güzel günlerde giy yani.. ama hakkatten güzel günlerde giy hakediyor bu ceket’LER :)

 10. Şeytan diyor gir şu kızın dolabına,Allah ne verdiyse topla git .Amma velakin bedenler çok ters :) Valla şenay bigün dolabını çeksene feci merak ediyorum :) Nasıl ganimetler vardır kimbilir :)

 11. :) meralice :) Çok teşekkür ederim gerçekten :)
  :) esin :) Kayıptın uzun süre hoşgeldin :) Ne oldu doğum yaptın mı :) Bu arada beğenmene de sevindim :) Eğer hamileysen bakma fotolara gözün açık maçık kalmasın yapma öyle şeyler sakın haaaa canın çeker vebalini alamam :)
  :) Melahatcım :) Aynen öyle dolaba tık tık nereye kadar :) Ben de dedim ikisi bir arada olsun.. Şimdi çift taraflı pantolon etek işini de halledersem tamamdır :) (Ayyy sakın ciddiye alanlar olmasın onları yapamam :) )
  :) Hayaliatolye :) Gel gir valla ben de kıyıp bazaya da koyamıyooooooommmm, çoğunu giyemiyorum da sık sık :) E yenilerini de dikmek istiyorum ne yapsam bilemedim :) Hep söylüyorum dolap artık bana elbise tükürecek açtığımda .. Yine mi diktin tüüüüüüüüüüü diye eskileri suratıma savuracak :) Bir gün dolabımı da çekerim o karmaşa görünmeli dimi :)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin