Bol incili kurdele nakışlı havlu kenarı

-

mor-kurdele-nakisi-cicekli-minik-boncuklu-havlu-kenari-modeli

Hava ne kadar temiz ve ferah, insanın dışardan içeri giresi gelmiyor. Huzurlu bi akşamın ardından inşallah huzurlu belasız bir sabaha uyanırız. İnşallah sabah kalktığımızda bütün belalardan kurtulmuş oluruz, Amin… Bol incili, mor kurdele çiçekli bir kurdele nakışı havlu kenarı örneği hazırladım. Havlumu işlerken bol inci kullanacağım demiştim galiba biraz abartmışım :-) Havlumun dört bir kenarı incilerle doldu. Sanırım güzel de oldu, bilmem siz de benimle aynı fikirde misiniz. Her havlum gibi bunu da beğenerek işledim. Her gün müşterim olsa hiç sıkılmadan özene bezene işlerim.

Biraz yapılışından bahsedeyim: Kadife havlunun üzerine gri simli ip ile yollarını işledim. 2 ml yeşil kurdele ile yaprakları, mor karanfil kurdele ile küçük çiçekleri yaptım. Mor telli kurdele ile büyük çiçeklerini yapıp üzerine diktim ve son olarak da incilerle süsledim.

EDİTÖR NOTU: Marifetli üyemizin mor çiçekli, bol incili kurdele nakışı işi çok güzel. Siz de kurdele nakışı havlu kenarı örneklerini seviyor musunuz bizler gibi? O zaman hemen aşağıda, marifetli başka üyelerimizin kurdele ile işlediği havlu kenarlarından yaptığımız küçük bir derleme bulacaksınız. Belki inceleyip siz de yaparsınız. Kurdela nakışı havlu kenarlarının hiç modası geçmiyor zira. Hem misafirlik hem çeyizlik havlularda tercih ediliyor kurdele nakışı tekniği. Kurdele ile işleme bazen havlunun direkt üstüne yapılıyor bazen de ayrı bir kumaşa yapılıp daha sonra havlunun üstüne dikiliyor. Kenarları da ince bir gupürle, sıra ince ile geçiliyor ki dikiş yerleri belli olmasın. Hadi aşağıdaki güzel havlulara bir bakalım.

kurdele-nakisi-pembe-gullerle-suslu-havlu-kenari

IMG-20160303-WA0040

kurdele-nakisi-havlu-kenari-kirmizi-cicekli-model

pembe-mor-kurdele-nakisli-islemeli-havlu-kenari-modeli

karanfilli-havlu-kenari-ornegi

kurdele-nakisi-havlu-kenari-ornegi

kurdele-nakisi-pembe-mavi-gullu-havlu-kenari

kalin-kurdele-ile-havlu-kenarina-kurdele-nakisi-isleme-530x349

kurdele-nakisli-havlu-kenari-modelleri-1-530x707

minik-cicekli-turuncu-bordo-kurdele-nakisi-havlu-kenari

gupur-dantelli-ve-kurdele-nakisli-guzel-havlu-kenari-ornegi-530x502

kurdele-nakisi-mor-cicekli-havlu-kenari-modeli

kurdele-nakisi-karanfil-deseni-havlu-kenari-cicek-yapilisi-530x390

kurdele-nakisi-havlu-kenari-modeli

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

Bir Cevap Yazın