Salı, Ekim 25, 2016
Boş İplik Makaraları Değerlendirmesi

Boş İplik Makaraları Değerlendirmesi

17

el yapımı oyuncak
Boş makaraları atmamıştım ve ne yapsam ki diye düşünüyordum bir süredir. Ortaya bu çıktı; “makaradan çingene Tilda”. Tilda bebek kavramını henüz tam anlayabilmiş değilim. Tilda olmasını tanımlayan özellikler neler? Niye Tilda? Tilda bebekle normal bez bebek arasındaki ince çizgi nedir? Kavram olarak bilmesem de ben çok seviyorum adı Tilda olan bebekleri. Ben bebeğime Tilda dedim çünkü Tilda adı altında geçen bebeklere benzettim. Nasıl yaptığımı merak ederseniz blogumda var.

Paylaş
wildpoppy
Değişik insanlarla tanışmak, yeni şeyler öğrenmek ve yaşamda çeşitliliği deneyimlemek vazgeçemediğim bir şey, bir ihtiyaç hatta. Nüfus kağıdındaki yaşıyla kendi algısındaki yaşını, aldığı üniversite eğitimi ile yaptığı işleri, bir türlü senkronize edemeyen, ettiği zaman ise kendini, kendi gibi hissedemeyen, yaptığı işleri, yaptığı yemeği bile hatta ikinci kez yapmaktan sıkılan, yapamayan hatta, oğlunu seven, koruyan, kollayan, ona güvenen, ona kızan, onun için endişelenen tipik bir anne olmasına rağmen, hala kendinin bir anne olması kavramına şaşırabilen, belki de herkesin tanımladığı gibi tipik bir ikizler kadınıyım ben kısaca... Kendimi bildim bileli pek sevdim elişi, hobi kavramlarında bir şeyler üretmeyi. İlkokulda ki elişi dersini tek seven çocuk bendim herhalde ama diğer arkadaşlarım nefret ettiği için bende gizlerdim bu sevdamı gözlerden. Artık gizlemiyorum ve paylaşmak istiyorum herkesle. Bu blogumun ortaya çıkması da bundandır.... email: wildpoppyfields@gmail.com

17 YORUMLAR

 1. ben küçükken çöplere bez bağlar bebek yapardım, makaralar hiç aklıma gelmemişti. aslında çocuklarla yapılabilinecek bir proje.çocuklar satın alınan değil de anne ya da babasıyla yaptıkları oyuncaklarla daha hevesli oynuyorlar.yeğenimle süt kutularından araba yapmıştık, satın alınmış güzel arabalar yerine süt kutularından yapılmışı tercih ediyordu.

 2. çok orijinal olmuş bence. kendi tarzınızda harika bir Tilda bebek yapmışsınız. (hiç fikri olmayanlar için etsy’den Tilda örnekleri verelim) ellerinize sağlık.

  fırsat bu fırsat, size de sorayım sevgili wildpoppy; 10marifet sergisine dahil olmak ister misiniz? isterseniz herhangi bir çalışmanızı gönderebilirsiniz. ne dersiniz?

  @zulaltan; size de sormak istiyorum ama işleriniz o kadar büyük çaplı ki, çekiniyorum sormaya. daha küçük bir parçayla siz de katılmak ister misiniz?

 3. shane ben de nasıl bir şey yapsam da katılsam diyordum örgüden yapılmış takı falan olur mu.kargoyla kolay yollanacak bir şey olsun diye düşünüyorum.

 4. Zulaltan, çocuklarla yapmak konusunda size çok katılıyorum. Tabii bu kadar detaylı olmasına da gerek yok. Baş yerine bir makara koyulabilir, yünden saç, makaranın üzerine yüz çizilir v.s. Hatta barbi bebek kıyafeti bile giydirilir…

 5. Shane tabiiki katılırım, neden olmasın? Ben çok farklı şeyler yaptığım için soruyorum, herhangi bir şey olurmu? 10 marifet sergisi hakkında da çok bilgim yok doğrusu, kısaca bilgi verebilirmisin? Sevgiler

 6. @zulaltan; tabii ki takı da olur, aslında son derece serbest olmalı zaten konu. böylece çeşitlilik artar. merakla bekliyoruz. size mesaj atarım o zaman adresimizi. teşekkürler :)

  @wildpoppy; çok sevindim. yaz sonrasında, kullanıcılarımızdan gelen işlerle bir sergi oluşturacağız. gelen her işi hem burada hem sosyal medyadaki hesaplarımızda duyuruyoruz. 10marifet sergisini de elimizden geldiğince duyuracak ve yaymaya çalışacağız. işiyle ve adıyla sergimizin bir parçası olmak isteyen her kullanıcımızın işine kapımız açık, mutlulukla hem de. her türlü çalışma serginin bir parçası olabilir. size de adresimizi gönderirim o zaman, olmaz mı?

 7. Bebeğe,elbisesine,renklere ama en çok saçlarına bayıldım. Benim sinirlendiğimde saçlarımın aldığı hale benziyor :) Elinize sağlık!

 8. Shane adresinizi bekliyorum o zaman, bugün yarın hemen gönderilmesi lazım demediğine çok sevindim. Elimdeki işleri toparlayıp sizin sergiye bir şey üreteceğim, hemde bu arada bir fikir oluşturmuş olurum neyi nasıl yapacağımla ilgili… Sevgiler

 9. YAPTIM OLDU, bende saçlarını çok sevdim bebeğin, benim sinirlendiğim zaman dan ziyade çok koşuşturmalı günlerimin sonunda saçlarım böyle bir hal alıyor…

 10. zulaltan çok severim çingene pembesi ve yeşilin birlikteliğini…

  Senay atilgan, sanırım bebeği kendimmiş gibi giydirdim. Benimde makyajım gibidir büyük halka küpeler, evden pek çıkmam halka küpesiz, durum böyle oluncada bebeğimi insan içine çıkaramazdım halka küpesi olmadan:))