Bu ay: MART, kadınların ayı

-
FIMO ® dan takılarımızı kendimiz için yapalım.
FIMO ® dan takılarımızı kendimiz için yapalım.

Bu ay MART. Mart ayına her girdiğim sene içim kıpır kıpır olur.Baharın habercisi ve benim doğduğum ay…En güzeli de bu ayı daha da değerli kılan, anlamlı bir gün olarak tarihte yer alması.Mart ayı=Kadınların ayıBu aya özel ve güzel bir şeyler yüklemeliyiz dedim.Biz hanımlar her daim emeğimizle, özverili çalışmamızla, sadık, sevecen ve hep karşılık beklemeden ailesine sevgiyle bağlı, her türlü zorluğu sırtlayan ağır işçileriz.Duygu ve beden yorgunuyuzdur hep.Bizleri mutlu etmekte bir o kadar kolaydır.Küçücük bir şeyle bile bir anda hafifler yüreğimiz.Üretiriz, bu hangi aşamada olursa olsun, emek emekle, alın terimizi damla damla süzeriz.Kimimiz el becerisinde, kimimiz iş hayatında, kimi köyünde, kimi her yerde…Her yerde olanlarımız, her yerde olamayan hemcinslerimize öncü olmuştur, yan yana olmuşuzdur.Bu ay, o gün 8 – Mart Dünya Kadınlar Günü, sadece çoğu topluma biz kadınları hatırlatma günü olmuştur.Biz hanımlar anneyiz, eşiz, sevgiliyiz.Bizler sevdiklerimizi şefkat ve emeğimizle yüceltmiş, hoyrat ellerin, dillerin altında bile yaşama direnmiş, mücadele etmiş ve direnmekte olan kadınlarımız.Kendimizi çok iyi ifade edemesek de, ifade şeklimiz her zaman şefkat, gözyaşı, kucaklama, sahiplenme, hoşgörü, sevgi ve saygı olmuştur.Beklentimizde göğüslediklerimize, fedakârlık ettiklerimize, sevgimize karşılık, sevilip sayılmak, sahiplenip kucaklanmak olmuştur.Biz kadınlar; enerjimizle yaşam sevincinin simgesiyiz,Mevsimlerin baharı,Her türlü ortamın mutfağında var olan emek, sevgi insanlarıyız.Bu ayda kendimize yapacaklarımızla kendi kendimizi mutlu etmeyi amaçlayalım,Tüm çalışmalarımızı kendimiz için yapalım,Bizim ayımız olarak çalışalım.Sizleri de bu düşüncelerle yanımda görmeyi dilerim.Hep beraber, hep birlikte…Biliyorsunuz ki bu bir yarış değil.Bir paylaşım ve güç birliği…Bu aya özel olarak yarışmamızın konusu ‘TAKI’Kendimizi şımartalım demiştim ya…Bizleri hiçbir şeyin mutsuz etmesine izin vermeyelim.FIMO ® dan takılarımızı kendimiz için yapalım.Fotoğraflı, açıklamalı, anlatımlı ve 640×480 ebadında net fotoğraflı çalışmalarınızla hepinizi bekliyorum.1. ye ödülümüz 48 adet FIMO ® , tam renk skalası.Dünyanın Emekçi kadınlarını saygıyla selamlıyorum.

81 yorum gelmiş

 1. geçiyordum uğradım ..cüri olarak tam 10 kaplan gücünde oyum var ona göre :)..( 48 fimo da hiç fena diil he, cürilikten istifa mı etsem acıba? )

 2. sesiber le nokturnun takılarını gördükten sonra ben katılmayı aklımdan bile geçirmeyeyim:))))))sondan birinci seçeceğiniz zaman haberim olsun :)))))))orda birinciliği kimseye kaptırmam:)

 3. Sus hala yarışma diyor utanmadan. Yok sana sen kazana düştün. (hııı diye parmaaanı sallayan smiley)Şaka heee senden korkmuyorum yani, bu sefer ben de varım ama birinci olmıycam ona göre… :))Yarışmanın son günü ne zaman patron? Facebookta gruba event olarak ekledim fakat son kullanma tarihini sordu ısrarla, ben de attım Martın 15′ i diye…

 4. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Ya Sibel Ablamla Nokturn Ablam var bende baştan çekilsem mi diye düşündüm bir an :)

 5. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Yalnız Gamze ablamın yazısını üşenmeyin sonuna kadar okuyun…Gerçi ben 8 martı sevmem… Tarih olarak tematik olarak diil ;)

 6. evet arkadaşlar yazdığım yazıyı sonuna kadar okumamışsınızben bir yarışma değil güç birliğinden bahsediyorumlütfen okursanız sevinirim.öyle sesi var nokturn var olayı değil arkadaşlar birlik olmaktan kendimizi şımartmaktan bahsediyorum ve bam telim var…okuyunuz..yazımda 8- Mart dünya kadınlar günü olduğu için değilemekçi kadınlar olduğumuzu vurguluyorum8-Mart nereden çıkmış onu bilgi olarak veriyorum burada ayrıca gerçektensizleriDünyanın Emekçi kadınlarını saygıyla selamlıyorum.

 7. Bu ne hız. Daha önceki yarışmanın heyecanını üzerimizden atamadık. Ben bu sefer katılmayacağım. Dinleneceğim biraz.

 8. bu küpeler cok güzel olmus .. gelen maiilerdeki işlerde cok güzel. cok ilgimi çekiyor fimo illaki bende bir gun deneyecegim.. kadınlar günü hakkındaki yazıyı okudum tsekkürler..

 9. bi bakalım bakalım…ben zaten yarışma müdavimi olarakdan (sibel ablam bilir) katılmazsam çatlarım umarım bi aksilik çıkmaz:)

 10. teşekkür ederim uzaycıım okumana sevindim,inşallah başlarsın sen de dediğim gibi sen pullarından zaman bulduğun zaman o da olacaktır.bu aralar meşgulüz galiba, ses seda yok, yeni işler mi geliyor ki?şşiişştt sakagüncük yazıyı okumadık galiba (hhııııııııı)

 11. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Günaydııınnnn… Dün gece rüyamda yaptım ben fimo takılarımı :DUyumak istiyoruuuummmmmmmm

 12. gamycim biraz meşgulum cok iş yapamadım malesef.. bazen rehavet geliyor cok işleyemiyorum :) fimo satan yerleri araştırmam lazım cıkıp.. önumuzdeki hafta bakmayı dusunuyorum :)

 13. Sesii Mart’ın 15’i benim doğumgünüm, balığım ben balık :)sakaaaa sakaaa duymayayım tembellik yok…çook var bir ay kocamann

 14. gamicimmm ne kadar güzel yazmışsınn…evet bizi hiiç bişeyin mutsuz etmesine izin vermeyeceğizzz!!..hadiiii bahar geliyorr,içimiz cıvıl cıvıll(ayy cıvıl yazacağıma sürekli cıvı(k) yazıp siliyorum..:=)))) olssuun cıvık cıvık da olalım nedir yaniii!!..Ben tee baştan dedim 12 varsa yokum diye..bak hala sulanıyor yarışmalara (ay pardon neydi,işte eğlence miydi; ona:)Daha evvelki gün aklıma makinemi de kullanarak bir takı tasarım procesi gelmişti.bu da tam denk geldi bak:) Vallahi gamicim şaka bir yana;eğer yetiştirebilirsem,yapabilirsem o kafamdakini yapar yollarım..Sayın onikiiiii korkmuyorum sizden efendim!:))Hadi kıslaarrrr!..Yoktur birbirimizden gayrımız,hepimiz başka cevherleriz…Ama şimdiye kadar ilk kez keyif alarak katıldım böyle bir organizasyona..Çok zevkliydi bu zevki yeniden yaşayabilirim neden olmasın yani..

 15. teşekkürler nokturn, beni anladığına memnun oldum.elbette hepimiz birbirimizden ayrı cevherleriz.maksat keyif almak.ben de katılmak istedim ama patron sen sus otur dedi :(ben tellerle karıştırdım da ondan.projelerimin içinde var teller nacizane, kusuruma bakmazsınız artık…

 16. GAMY BEN BU KONUDAKİ YANİ RESİMDEKİ TAKININ YAPILIŞINI GÖREMEDİM SİTEDE YOKSA KÖR MÜ OLDUM…

 17. yok zaten, o çok karmaşık ama tasarım olarak yakın bir kurgu yapıyorum..ahh ahh kurgu uzun sürmese size neler neler anlatırım ama işte gücüm bu kadar…

 18. canım yaa..bilirim kurgunun nasıl uğraştırdığını…bıt bıt saniyeleri yaz,not al..otur başına o yazdıkalrını bul,kes koy..geçişleri ayarla…burada olsan ben sana seve seve gelir yardım ederdim bu konuda…bu yükünü alırdım en azından üzerinden..

 19. teşekkür ederim canım sağolasın.fimo anlatımını ben bildiğim için çevremdeki başka kurgu bilenlere veremiyorum çünkü neresinde kesip neresinde birleştireceğini ve teknik durumları bilmedikleri için kendim yapmak durmunda oluyorum. ama zevkle yapıyorum.şimdiki programlar çok daha kullanışlı, tıp ilerliyor teknikte..oğlumu yetiştirmek istiyorum ama kameraman olmak istiyor, kurgudan o da kaçıyor.sağol nokturncuum düşünmen bile yükümü aldı :)

 20. Balık işte sanatçı ruhun temeli ( diğer burçlar kızmasın)Gamycim bende balık’ım ben de :))) 4 mart yani bugün

 21. annaaa ganejanın doğum günü varmış kızlar…koşun …çıstak çıstak cıtaak..allah …(ay bi oynayasım geldi ) KENDİ KENDİMİ GAZLADIM VALLAHİ.

  SANAL ELLERİMLE YAPTIM
  SANAL ELLERİMLE YAPTIM

  Ganeja hadi mutlu yıllar olsun…

 22. Sağolasıııııın kondorcum.Karşılıklı oh oh…. yandan…Pasta da güzelmiş ama çok yedim be bugün :))) azcık yesem olur mu!!!

 23. Nice güzel yaşlara arkadaşım, mutlu huzur dolu dopdolu yaşlanmalara..sevdiklerinle…kutluyorum yeni yaşını

 24. aa!… ganejacımmm sevdiklerinle birlikte ömür boyu sağlık mutluluk ve huzurla yaşa emi…MUTLU YILLARRR….

 25. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Ganeja ablaaaa doğum günün kutlu olsunnn :) Kocaman kocaman öpüyorum :) Nice mutlu huzurlu sağlıklı güzel senelere inşallah :)Ay çok sevindim ben ya valla yazıcak bir şey de bulamadım :)

 26. 18 e kadar büyüyom büyüyom diye iyiydi de şimdilerde pek içime dert yaş günü olayı .( ama ganeja yeni yaşın sana uğur getirsin inşallah, sağlıkla…

 27. Ne çok yaş muhabbeti yaptınız yaa, içim daraldı. Kapatalım bu konuyu, genciz güzeliz avunuyoruz burda cık cık cık…

 28. Arkadaşlar bir hatırlatma yapmak istedim.Takı yarışmasındaki takı tam bir takım olacak yani küpe, bileklik, kolye ve yüzük.Bunu belirtmediğimi yeni farkettim..Bilginize

 29. sen hayalindekini yap, bazen ben de kolyeyi süper yapıyorum ama bileklik püff oluyo ya da yüzük ya da işte..aslında herşeyin yeri ayrı..şimdi bir yarışmacı kalksın tam takım yapsın ama birisi bir tanecik küpe ya da yüzük yapsın sonra kalk sen tam takım yapan kazanamasında gidip o yüzük kazansın yooo daha olmaz herkes eşit yapacak….

 30. gamy hocam ben itiraz ediyorum; oda şöyle ki bu üçlü dışındada takı sıfatına giren bazı şeyler var o zaman kolye-küpe-bileklik tasarım konulu demekte fayda var sanırım.

 31. saatoniki diyor ki;geçiyordum uğradım ..cüri olarak tam 10 kaplan gücünde oyum var ona göre :)..( 48 fimo da hiç fena diil he, cürilikten istifa mı etsem acıba? )

  çiğdemim, ayçiçeğim;bu yarışmada kesinlikle görmek istiyorum seni, cüri filan diye kıvırmaaaa…GAMBERSİZ DÜĞÜN OLMAAAAAAAAZ…!

 32. evet evet yalnız bu sefer kolyeyi şu bahsi geçen ve bir tür göremediğimiz sinesinde fotolasın değil mi sefa…

 33. Kondorcuum ben de şaştım, 4 lü takı tasarımı mı diyelim.Bu konuya dikkat çektiğiniz için teşekkürler, tam takım yapıp kendimiz takıp şımaracağız zaten…aslında tüm olay bu :)ben de kendime doğumgünü hediyesi yapıcam.yaptığım hiç birşeyim yok, terzi sökük misali :)valla s12 sefaya katılıyorum, kambersiz düğün olmaz valla sen gene düşünür yaparsın birşeyler…

  evet evet yalnız bu sefer kolyeyi şu bahsi geçen ve bir tür göremediğimiz sinesinde fotolasın değil mi sefa…

  burda fransız kaldım =ı

 34. HİÇ SORMA GAMY.. TABİİ O DÖNEMLER SEN YOKTUN MARİFETTE.AYÇİÇEĞİM(SAAT12), BENİM DEKOLTEM GÜZELDİR FİLAN DİYE İMA EDERDİ..BİZDE ÇOK GÖRMEK İSTEDİK AMA Bİ TÜRLÜ KISMET OLMADI.BAK BUGÜNLERE KISMETMİŞ İNŞ.:)

 35. gamzecim yazını okuyanın nutku tutulur yani hepimizin aklındakileri bukadar güzel yansıtabilirdin yani bu arada bende varım bu yarışmada cevherimi dışarı yansıtma zamanı geldi artık çok güzel planlarım var :))))))) ama ben fimo bulamıyorum yavvvvvv asıl büyük sorun orada :((((((

 36. bu arada ganejacım atlamışım kusurabakma nice mutlu huzurlu sevgi dolu yaşlara inş doğum günün kutlu olsun

 37. inşallah sefacıım inşallah vesileyle kendilerini tanımış oluruz.Ranacım teşekkür ederim yazımı okuduğun için, hepimizden birer kesit, hissettiklerimiz..

 38. Rana ben o siteden alışveriş yaptım, sorun çıkmadı. İlk hamur açma makinamı oradan almıştım.

 39. teşekkürler sesicim bende alabilirim hamur açma makinası fimo açamasam bile makarna yaparım :)))))))

 40. kazanan arkadaşı can-ı gönülden kutlarım. şimdi baktım bir daha gerçekten haketmiş birinciliği :) ama benim cillop kolyem de 2. olurmuş hani :)

 41. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Ben katıldım Sakagün Ablacım :)Sibel Ablamla Noktrun Ablamda katıldılar :)

 42. ay geldim geldiimmmmmm:))özledimmm..ben de tebriklerimi hemmencik ileteyim konu kaynamadan diğer kırmızıklıkların arasından..ama ben biliyordum hatta bak sibel’e bile dedimdi nene hatun kesin birinci diye,yoksa sakacım sana mı?..neyse işte belki ikinize de söylemişimdir..pırıl pırıl,bir de pek bir nostaljik olmuştu konuya da uymuş..Gizemin ellerine sağlık..Ben hep diyorum;her yapılan çalışmada bir güzellik vaarrr;çünkü hepsinde öyle ya da böyle sevgiyle yoğurulmuş bir emek var…Hepimizin de elllerine yüreklerine sağlık ooohhhhh:))

 43. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Cx ben beğenmemiştim Nene Hatun’u açıkçası…(Fimo görünmüyordu) Benim favorim -Murat’ın da Favorisi- şu senin Yuvayı Dişi kuş yapar’ındı. Birde Sibel Ablanın Kadının Asaletini çok beğenmiştik…

 44. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Neyzen takı,Şahmaran takı,Emekçi Kadın Annem’e takısı.

 45. çileğim, ben çok beğendiğim için dememiştim birinci olur diye;tamaamen hissiyatt:)ne bileyim içerime öyle geldi..ilkinde de böyle oldu..aslında benim hayatımdaki her şeyde böyledir,aşırı dozda hissiyat her daim:)yanıltmaz beniii,hele ki insanların İÇLERİ konusundaaaaaaaa!!!!!!!!!Dişi Kuş’u seven çok oldu hakkaten,bu da benim ennn büyük mutluluğumm:)))Teşekkür ederimmm..o nene hatunu da “konuya uymuş” derken kendi hikayesine uyumluluğunu kast ettim,yani nostaljik,sanki eski görüntüsünden dolayı.. şeyetmek istedim öylee:))

 46. Yarışmada yazılan yazı da önemli gördüğüm kadarıyla. Bir önerim olacak. Net olmayan resimler yarışmaya katılmamalı bence. Çünkü bulanık fotoğraflarda işçiliğin ne kadar iyi olduğu anlaşılmıyor. Tabi bu önerim işçilik seçime etki ediyorsa geçerli.

 47. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Ya bilmiyorum Gamze Abla’ya da belirttim bu düşüncemi sanırım hoş biz burada konuştuğumuz da o daha da üzülüyor biliyorum :( Fakat benim yarışma konusundan anladığım şudur eğer o yarışmayı düzenleyen bir firmaysa firmanın ürününü ön plana sunarsın. Onun işlevselliğini… Yukarıda da dedim ben taşlardan dolayı fimoyu çok net göremedim. Bu sebepten de bana uygun gelmemişti. Çünkü o svarowski taşların fimoya yapışması sdc fimoya has bir özellik değil bana kalırsa…aman neyse böyle bir şeyler işte. Annem içerden kıyameti kopartıyor monitöre yapıştın yine diye. Gözlerim problemli bu aralar… Bozuldu sanırım yine :DKızmasın daha fazla :D

 48. Saat12 sen juri değil miydin?

  cüriydim tabi..:) ancak şimdi kendimi 1. ilan etsem yakışmazdı bana..o bakımdan 2. ilan ettim. hem de cüriliği filan bi yana bırakıp son saniyede katıldım utanmadan..

 49. arkadaşlar yorumlarinizi bir solukta okudum. herkes haklı :)kiminin fotoğraf makinası yok napsın arkadaşından falan alıyor ya da telefonuyla çekiyor, herkesinki çok emekli ben çok iyi biliyorum. hepsi benim için ayrı sevilesi.belki de 1. olanı hani fimo ile böyle gerçeye yakın yarı değerli takılar görünümünde yapabilirsiniz mantığı düşünülmüştür, hani ben de yorumlayamıyorum.Miray’cım hele senin annene yaptığın takının hikayesi nasıl iç yakıyor anlatamam…yani hepsi ayrı bir tasarım ve teknik içeriyor…emeğinize ve ellerinize sağlık arkadaşlarım…sağolun

 50. Ben sormuşum tebrik etmemişim.Gizem tebrikler okuyorsan. Fakat net bir fotoğraf bekliyorum ben de, fotoğraftan hiçbirşey göremedim ama Nene Hatun adından kazanır demiştim ben de… Jüriyi tanıdık, mesaj önemli :0))Miraycım seninkileri de tahmin etmiştim, tanıdıklarımın hepsini doğru tahmin etmişim. Bu iyi; demek ki herkes kendince bir tarz oturtmuş.

 51. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Ya ben bir de bir şey eklemek istiyorum pc yi kapattıktan sonra şu hatayı yaptığımı farkettim kendi adıma ve üzüldüm. Şimdi benim demek istediğim Nene Hatun takısı kötü diildi. Evet Nene Hatun takısı kendi içinde güzel bir takı ama bana göre yarışma -yani benim kafamdaki yarışma kriterine göre- uygun değil.Mesela Gamze Ablacım o hikayenin aslı astarını bir tek sen biliyorsun. Dönüp maillerimde aradım hikayesini ama bulamadım silmişim sanırım… Yani hikayesini derken onu aslında ne amaçla yaptığımı… Ha o mailimde de demiştim “bunu işte alıp oraya yazamıyorsun Gamze Ablam” diye…

 52. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Gamze abla bi soda limon yapsana sen :) İçelim şöyle karşılıklı…

 53. ya ben bir şey eklemek istiyorum pc yi kapattıktan sonra şu hatayı yaptığımı farkettim Miray adına ve üzüldüm, şimdi benim demek istediğim Miray’ın soda limonata fikri hiç fena değil aslında, Miraycıım fikirlerin kafamdaki abla kardeş yorumlarına hiç uygun değil. Ben seni en iyisi bir güzel terlik delisi yapayım ha canım kardeşim….

 54. peki o zaman Miraycıım sen bi soda limon yap…şimdi içebiliriz karşılıklı şööyleee ha kardeşim :)

 55. evet ben bu10 marifete yeğenim sayesinde katıldım çok beğendim vede yazınızı okudum çok güzel kadınların emeğini veyüreğini vede sevgisini özetlemişsin çok teşekkür ederim benim 4 çocuk bir mayiş zor geçiniyoruz ben bir ev hanımı olarak yaptığım elişlerden biraz yardımcı oluyorum birde bu site sayesinde kuranlar sağolsun çok dua ediyorum bakalım hayırlsı hepimize kolay gelsin

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Polimer kille oynamaktan keyif alıyorum. Elime geçen her ne olursa kendimden bir şeyler katmayı seviyorum. Gelin hep beraber rengarenk olalım. Fikrim geldi haydi uygulayalım :)

Video: Polimer kil çiçek nasıl yapılır?

| | 5 Yorum

Sevgili Nihan, polimer kil derslerine devam ediyor. İlk videoda güzel renk geçişleri yapmayı öğrenmiştik, şimdi göz alıcı polimer kil çiçekler yapıyoruz. Hadi izleyelim. Diğer polimer kil videolarımız burada.  ...

Kristalli fimo anahtarlık

| | 0 Yorum

Merhaba. Kristal taşlarla süslü fimo anahtarlık yapımı anlatmak istiyorum. Bitmiş halimiz bu İşe ilk önce fimo (polimer kil) hamurumuzu yumuşatmak ve açmakla başlıyoruz. İstediğiniz renk hamuru açtıktan sonra akrilik mühür...

Fimodan göz yapımı

| | 1 Yorum

Elimden geldiğince fimo hamurundan evde göz yapımını anlatmaya çalışacağım. Bunun için araştırmalarım sonucu öğrendiğim ve kendi kolayıma gelen şekilde uyguladığım 2 etikili yöntem var:  1. yöntem: Öncelikle kaliteli bir yazıcıdan bu...

Kış güzeli Ivy

| | 21 Yorum

S on dakikada anca tamamlayabildiğim Ivy hanımla tanıştırayım sizi. Kararsızlıktan ölmek üzere olduğum anlar oldu kostümle uğraşırken, yapım aşaması fotoğraflarında denediğim kumaş kombinasyonlarının bir kısmını görebilirsiniz zaten. Ayrıca beni örgü...

Kırmızı paltolu kız kolyesi

| | 3 Yorum

Kar yağmış her yere, belli belirsiz ayak izleri var her yerde… Soğuk ama güzel, canlandırıyor kırmızı paltolu kızı kendine getiriyor… Tüm düşüncelerden arınıp kar tanelerinin duruluğuna bırakıyor kendini… Yürüyor ve...

Kar canavarı Yeti ve Eskimo kız

| | 2 Yorum

Uzun zamandır kar yağmadığı için karlı bir ortamda fotoğraf çekemedim, arka plan bahar gibi görünse de aslında kar seviyorlar çok Amigurumi kar canavarı Yeti ve Eskimo kızımız yarışmadaki yerlerini alıyorlar....

Ren geyiği – cüce polimer kilden kolye

| | 2 Yorum

Merhabalar. Tema kış olunca hemen bir kar aşığı olarak çalışma yapmak istedim. Kafamda kesinlikle bu fikir yoktu ama yine de yapmışken bu iki ufaklığı da paylaşmak istedim. İlk olarak geyiğin...