57 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  çok güzel olmuş ellerinize sağlık …ikinci elden eski mobilyalar alınsa böyle boyansa 3-4 milyarda bi yatak odasına gitmese ne güzel olur,tebrikler…

 2. Avatar photo

  hacerooo bayıldım ben bunaaa!…İşte benim de yapmak istediğim buna benzer bir çalışma yatak odasına..aaciilen bir yanıt istiyorum lütfeenn:cilalı mobilya üzerine zımpara yapmadan mı beyaz boyayı sürdün?Yani mybadem’in bahsettiği o premium denilen icattan mı kullandın?

 3. Avatar photo

  Bu yağlı boyaya benziyor, çok parlak çünkü. Hem de Hcero hala kokuyor demiş. İpuçları bunu gösteriyor ya da yat verniği kullanmış.Yağlı boyayı da nereye sürsen kapatır zaten.

 4. Avatar photo

  Nokturn benim bildiğim kadarıyla Cadence markasının parlak yüzey astarı diye bir ürünü var fakat büyük çalışmalarda biraz pahalıya gelebilir mi bilmiyorum. O primer denen malzemeyi mybademe ben de sormuştum, Ankara’da çalıştığı atölyeden alıyormuş ama ben İstanbul’dayım ve şu aralar da taşınma işleriyle meşgulum o yüzden burada araştıramadım. Sadece yapı marketlere sordum bulamadım. Bu konuda benim de yardıma ihtiyacım var çünkü yeni evde bazı eşyaları boyamak istiyorum.

 5. Avatar photo

  bana da bu parlayan vernik gibi geldi..sibella sağol ben de netten baktım ama pek bir şey bulamadım..mybadem buraya da yetişir miiisnn?

 6. Avatar photo

  Arkadaşlar ben boya reyonundaki çocuktan mybadem in dediği gibi primer astar istedim ama bana marshall ın metal ve ahşap zeminler için olan bir astarını verdi.Ama üstünde primer falan yazmıyor.Bir de öyle hemen süper kapatmıyor. Dört katta ancak kapatabildim.Evet mobilyalarımı zımparalamadan yaptım.Benim için biraz kolaydı çünkü mobilyalarım yarı mat cilalıydı.Astarın emilimi daha kolay oldu.Sonra da üstüne yat verniği sürdüm bir kat.En son olarak da hazır aldığım bu çiçekli stickerları yapıştırdım..Bu astar ve vernik çok ağır kokuyor..Bir de çalışılan yer küçükse daha da ağır kokuyor..Beğenmenize de acayip sevindim=))

 7. Avatar photo

  bir de glass medium vardı değil mi? kimdi isim hatırlayamadım şimdi sehpalarını boyamıştı o şekil…ondan kullanılsa da olur değil mi bu büyük mobilyalara?

 8. Avatar photo

  Bence glass medium yerine daha önce söylediğim Cadence markasının PARLAK YÜZEY ASTARI adlı ürünü kullanılabilir. Çünkü bu iş için yapılmış zaten.

 9. Avatar photo

  aaa bak bunu öğrendiğim iyi oldu..bir de onu deneyeyim sibella..çünkü sırada küçük bir komodin ve çamaşırlığım var boyanacak=))

 10. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  hacero çok güzel olmuş resme baktıkça benim burnuma o koku gelip gelip gidiyor…Bir de bir şey soracağım yat vernik mi vat vernik mi adı… ben vat diye biliyorum… yoksa vat içki şeysimiydi :S

 11. Avatar photo

  Bayanlar, Bauhaus’un bu ayki kataloğunda bir ürün gördüm, henüz gidip soramadım ama bu iş için kullanılabileceğini düşündüm, belki siz de ilgilenirsiniz:Trimetal Permacryl Multiprimer Dönüşüm Ara Astarı ; ahşap, metal, pvc, galvaniz, çelik, çinko, aluminyum, beton ve taşta kullanılabiliyormuş. 2,5 lt.’si 49,90 YTL. Bauhaus’un sitesinden katalogdan da bakabilirsiniz. İlk deneyen herkese haber verebilirse çok iyi olur.

 12. Avatar photo

  evet arkadaşlar bildiğimiz yat verniği..kutunun üzerinde de zaten direk yat verniği yazıyor..sanırım yat verniğinin özelliği böyle çok parlaması..

 13. arkadaslar cadence in parlak yüzey astarını kullanabilirsiniz.250 ml si 11 ytl.menim iki kapılı dolabıma 2 kat bu astardan attım ve sadece kutunun yarısı bitti.ama rulo kullanın,fırcanın izi kalır.ayrıca bence acık renk boyaların üstüne yat vernigi kullanmamaya calısın bence.cünkü uzun vadede sararma yapabilir.ayrıca yat vernigi suya dayanıklıdır.dolabın suyla pek isi olmadıgı icin daha su bazlı veya sprey vernik de atabilirsiniz.o kadar da kokmaz.bir de primer astar texco markasının.bahause da gördüm ben.her rengi var.bunun yerine mybademin dedigi polisanın renklendirici tüpleri var(her renk)750 ml si 9ytl.bununla da astar atabilirsiniz.hoscakalın

 14. Avatar photo

  duygu sana da çooook teşekkür ederim bilgiler için..bu konu başlığında bir kızarıklık görünce pek bi sevindirik oluyorum, yeni bir şeyler öğreneceğim diye..aman burayı boş bırakmayın emiii:)Bu arada ben üzgünüm biraz:((((((( Dün akşam konsolum yandı mumdan:((( Cam içinde yanan mumum birdenbire camı çatlattı ve mobilyamın büyük bir kısmına yayıldı… değdiği yer yandı ve cila gittiği gibi yanık izi kaldı….Bana bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı lütfeennnnnn?:(((((( Ne yapmalıyım? O yanık izini nasıl giderebilirim? Cila atsam düzelir mi? Bugün bir fotosunu çekebilirsen koyayım da açık olsun derdim…Minik olan konsol kılıklı mobilyamda da (yine bir misafir sırasında) altına birşeyler koymama rağmen tencere ısısından beyalık oluştu ve cila gitti…Onun da çekeyim fotosunu..Ahşap doktorları ne olur bana yardım edin……………………:(((((((((

 15. Avatar photo

  Şimdi hanfendü olan olmuş, olanla olunmaz, ölenle ölünmez. Bundan sonra mum yakmayın efenim, tencereleri de ceza olarak mutfakta bırakın, salona sokmayın.Şaka bir yana yapılacak şey var da ben nasıl anlatacam bilmiyorum, zaten önce yarayı görmek lazım. Ben doktor değil hemşireyim zaten. Nöbetçi bendim iki kelam edeyim dedim. :)

 16. Avatar photo

  ben de derdime bi çare sandım başlığı görünce..meğer hanımın canı eğlenmek istemiş..şimdi gülme komşuna…diyeceğim ama kıyamam severim seni!:)

 17. Avatar photo

  Gül gül, yeminle eşyaya gelen zarara, kırılana, dökülene depremden sonra zerre kadar üzülmüyorum. Deprem zamanı Allahıma şükrede şükrede koliler dolusu cam kırığı ve kırık mobilya attık, canımız sağ olsun. :)

 18. Avatar photo

  tabi ki öyle!..kaybolana,olana bitene dert edinecek kadar üzülmem ama yapılabilecek birşeyler varsa da yapma hakkımı kullanmak isterim..Son mesajdan sonra foto çekip gösterecektim derken misafirim geldi yine..az önce gittiler..

 19. Avatar photo

  Ay yazmadan geçemiycem, evet canımız sağ olsun da, efendim marmara depreminde yamyassı olan binalar sadece %5’di yani can kayıpları ve yaralanmalar insanların eşyaların altında kalmasıyla oldu. Bu sebeple özellikle de mobilyaların L profillerle duvara monte edilmesi gerekiyor. Yok ben duvarlarımı delemem diyorsanız da mümkünse gardolaplarınızı yatak odanıza koymayın en azından yatağınızın karşısına koymayın. Ayrıca yatağınızı da pencere önüne koymamalısınız. Daha detaylı bilgi isterseniz yazabilirim arkadaşlar.

 20. Avatar photo

  O L profiller hikaye Embircim. Psikolojik yani. düzce depreminde L profiller de çıktı yerinden. Az eşya, alçak boyda eşya kullanmak gerek. Bir de burada tüm sallantılar aynı yönde oluyor, marmara depreminde o yönlerde ne varsa devrilmişti. Biz de evde o yöne devrilecek, tehlike yaratacak eşya koymamaya dikkat ettik ondan sonra.

 21. Avatar photo

  Kandilli rasathanesinde konu ile ilgili araştırmalar yapılmıştı ben onlardan konu ile ilgili eğitici eğitimleri almıştım oradan biliyorum. Doğru sabitleme yapılırsa koruyucu oluyor. Ayrıca depremler üç yönde de olabilir. Ya her seferinde aynı yöne olacak diye bir şey duymadım. Aynı depremde üç yöne de (sağa sola-öne arkaya-alttan yukarı doğru) sallanabilir. Ama Sesiber senin de dediğin gibi az ve alçak eşya kullanmak en güzeli

 22. Avatar photo

  Olabilir belki ama burada tüm depremler ve artçıları dikkat ettik hep kuzey-güney yönünde oldu. Ama patlama şeklinde alttan yukarı doğru olduğunda ki -bence en kötüsü- depremin ilk anı oluyor, sallanma sonrasında geliyor. Marmara depreminde birçok binanın kırılmış bisküviye dönüşü bu alttan üste doğru oluşundanmış.

 23. Avatar photo

  İşte böyle oldulaarr:(((

  Bu sıcakla temas sonucu oluşan iz...
  Bu sıcakla temas sonucu oluşan iz…
  Bu da mum yanığı...
  Bu da mum yanığı…

  Önerilerinizi bekliyorum…

 24. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  O depremde salonda vitrin midir nedir onun işte kapakları cam mıknatısla kapanıyor falan iç raflarıda cam neyse anneminde çeyizlik bardakları kesmeler falan dolu içinde. Babamın da içki şişeleri konsolun üstünde dizili.Biz hemen çıktık tabi dışarı 2-3 saat böyle ne olduğunu anlayamamışız bizim ev hastanenin dibinde falan 2-3 gün snr eve bir girdik. Annemin tüm bardaklar yerde, babamın tüm içki şişeleri de yerde.Amma velakin babamın içki şişeleri sapasağlam…Annem ne kızmıştı he :DNokturn abla bizimde bir sehpa vardı büyük baya neredeyse senin dolabınla aynı dokuda falan onda da ilk resimdeki gibi leke olmuştu. Bize verniğinin yandığını söylediler. Zımparalayıp yeniden işte cilası falan olur dediler… Ama yaptırmadıktı. Annem üstüne serdi örtüyü :D

 25. Avatar photo

  Zımparalayıp yeniden işte cilası falan olur dediler…

  çileğim canım çok teşekkür ederim.. uzun iş ama hakkaten… gözümü korkutmayacak bir şeyler yapılamaz mı acabaa?:((

 26. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Valla bu konuda bilgim yok :( Google da aratmayı denedim parke ile ilgili çıkıyor genelde…Takı kulübüne falan da yaz bakalım belki ordan bilen biri çıkar.Ben mutfak tezgahındaki mermerde oluşan limon suyu beyazlıklarını çıkartmayı biliyorum sadece :D- Arap sabunu ve sirkeyi karıştırın 1 cmlik bir tabaka halinde tezgaha yayın biraz bekleyin akabinde süngerle yıkayın… Sirke olmazsa limon suyu da işe yarıyor -Üzüldüm bak şimdi ya…Ya birde işin garip yanı Nokturn abla mum camı çatlatmış ya en korktuğum şeydir o benim…

 27. Avatar photo

  Nokturnum mum yanığı yarası derinmiş bayağı. Ahşap için çeşitli renkelrde macunlar var. Nalburda satılıyor, krem kutusu gibi kutularda. Deliği doldur, parmakla sür, spatulayla düzelt. O deliği onunla doldurup kuruyunca benzer bir boyayla boyayabilirsin. Eskisi gibi olmaz ama en azından düzgün görünür. Örtüyle kapanacak bir yerde mi yanık?

 28. Avatar photo

  Depremde ne hikmetse(böyle de hikmet olmaz sanırım da) bizdeki içki şişeleri de 4 cam rafı biçip inmiş ve sapasağlam duruyorlardı.

 29. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Şişeleri kalın ya sanırım ondan :S Biz de sdc 2si kırılmıştı onlarda üstüste gelmiş diye. Birde içindeki içki eve 2-3 gün girilmeyince kurumuş canımız çıkmıştı ayıklayana kadar…Zor zamanlardı valla :(

 30. Avatar photo

  sesiberim örtüyle kapanabilir evet..o dediğini yapmak için biraz usta olmak lazım gibi..iyice rezil rüsva etmiyim?

 31. Avatar photo

  Nokturncum, sıcakla temas sonucu oluşan iz için bildiğim birşey vardı. Yaralı bölgeye kolonya döküyorsun ve çakmakla yakıyorsun. Alkol yanıp bitince nemli bir bezle sil görüntü düzelecektir.

 32. Avatar photo

  Embir konsol toptan sizlere ömür olmasın bu teknikle, hatta ev? Aman Allah korusun. :))Yakazam ustalığa gerek yok, çok kolay aslında, yakın olsak valla yapardım ben.

 33. Avatar photo

  anam ev gitmesin elden??embircim ne bileyim,ahşap üstüne alkol ve çakmak!!!!!bi taaf oldum düşünürken..sesiberimmm sen burada olsan zaten ahhhhh!!….ahhhh…

 34. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Nokturn Abla bugün bende denedim m1 in dediğini!!!!Toz alırken dikkat ettim evdeki minik vizon mu bizon mu neyse adı sehpa varya onun üstü beyaz beyaz.Azıcık kolonya döktüm. çakmakla yaktım. O yanarken zaten beyaz leke kayboluyor. kaybolduğunu gördüğünde anda üfleyerek felan söndür. Geçti valla…Devamındaki lekelri yakmaya gidiyorum şimd.Saol m1 valla :D Annem gelince şaşıracak :D

 35. Avatar photo

  Embircim öncelikle sana nasıl teşekür etsemm..(bu arada da ANLASANA çalıyor…”sana nasıl anlatsam” derken ben de sana bunu yazıyorum)Embiirrr olduuuu leke tamamen geçtii…öpücüklerin enn büyüğü sana..:)))))))))))))Ve çilekcim sana da..Senin yazın da beni yüreklendirdi.. yoksa ne zaman cesaret ederdim bilmiyorum..Çok teşekkür ederim sana da :)))))Hemen gidip denedim çilek yazdıktan sonra vee işte sonuuççç:

  Bu formülü hayatta unutmam artık!..sihir gibi..

 36. Avatar photo

  bu arada güneş ışığı yansımış çok net olmamış..oysa ki en ufak bir beyazlık kalmadı..süpermişş:))))))

 37. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Evet annemde inanılmaz teşekkür etti m1 sana :) cidden eser yok lekeden :DEh bu olayda çözüldü :p

 38. Avatar photo

  güzeliz vallahi ben de bunu düşündüm bugün:))evet saat12 sıcakla temas sonucu oluşuyor ahşapta bu izler..hadi sıra sende:)

 39. Avatar photo

  BENDE DÜN AKŞAM TENCEREYLE MUTFAK MASAMI YAKTIM AYNI LEKE OLUŞTU SANIRIM BU AKŞAM ŞU KOLONYA OPERASYONUNU DENİCEM :) BANA ŞANS DİLEYİN :) UMARIM İŞE YARAR VE KENDİMİDE YAKMAM :P

 40. Avatar photo

  raporu yazıcam demişim ama sallamışım..bahsi geçen o akşam özel deney elbiselerimi giymiştim..eyüpsabrituncel marka limon kolonyasını deney mahalline döktüm (o zamanlar pek çoktu kolonyam, şimdi kalmadı ..taksite girip alıcam bi şişe )..zaman geçirmeden sağ elimle çakmağı yaktım ..sihir gibi yanışı seyrettim , ardından abrakadabraaaa die baarasım geldi sihir gibi sonuç karşısında..evet durum buydu :)

 41. Avatar photo

  insanın masasını sehpasını tencereyle yakası geliyor bu şirin deney ve deneyimlerin aynını yaşamak için. Napmalı netmeli bir oyunbazlık bir şeytanlık…

 42. Avatar photo

  eveeettttt olduda bitti maşallahh masam tertemis oldu :)) hatta bidaa yakıp masayı yine kolenyaa dökçemm ama evde lemon kolenyası yoktu beyaz zambak kolenyası döktüm daha bi kokulu oldu :)))))) yanar döner bi masam var artık hahahaa

Bir cevap yazın