BU NESNENİN DEVAMI VE MAKİNEMİN SIRRI

-

Bu makinemle diktiğim ikinci parça. İlki damacana kılıfı idi, ikincisi de bu oldu. Ayrıca arkada damacana kılıfı yazımda bahsettiğim cici makinemin de resmi var merak edenler buyursun….

Bu bir poşetlik, kızkardeşime gidecek. Daha haberi yok yazı yayınlanınca haber veririm, bakar o da.

Yapılışı belli. Kot paçası, kardeşimin mutfak takımından artan parça kumaşlar (yeşil buldan bezi olan), alta geçirdiğim yeşil kurdele (bir çikolata kutusundan kalma), kurdelenin üzerine diktiğim bir sıra sakallı ip (öylesine bir parça kalmış nerden bilmem), askı olarak yaptığım papatyalı şey ise taaaaa annemin çeyizinden kalma şimdi tutaç diyorlar sanırım ama o zamanlar tutak gibi bir şey diyorlarmış, yada buzdolabı, dolap kapılarına süs olarak asılırmış. Yani 0 maliyet…Bilmem nasıl oldu, nedense kendi diktiğim şeyler konusunda çok güzel falan diyemiyorum fikir yürütemiyorum. Yorumlar sizden artık…:)

Bu da benim sevgili makinem. Alınalı benim bildiğim 17 sene oldu, annemindi, o aldığında da ikinci eldi zaten o yüzden toplamda kaç senelik bilmiyorum.Annemde öyle dururken (kendisikullanamıyor artık) önce kızkardeşim aldı, bir arkadaşıyla denemişler dikmiyor diye geri gitmiş anneme, sonra ben istedim. Geldiğinde tıkır tıkır çalıştı, senelerdir de yağsız üstelik. Tam ayağımda alıştı dikerim birşeyler derken çat lastiği koptu. Babam yetişti sağolsun gitmiş Ulus’ tan bulmuş aldı geldi, makine eski ya heryerde yok. Yine bir heves oturdum başına, bu sefer de makine dönüyor iğne oynamıyor, uğraşırken tek iğnemi de kırdım, bir iki gün sonra iğneler geldi ama sorun devam ediyor, baktık ki lastiği takarken bir plakasını ters takmışız:) onu da yapınca sorun kalmadı şimdilik. Zamanında makineyle ilgili, makinenizin kıymetini bilin çok iyi demişti birisi doğru söylemiş:)Bu da iginizi çekebilir,Boyama patchwork yatak örtüsü

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

9 yorum gelmiş

  1. cabam

    benimde var o eski makineden ama ölecene duruyor. annem otomatik ayak almış ama takıp çalıştıramadık. çok istiyorum ama yapamadım. i tutacgının aynısından bendede var bende senin gibi degerlendiriyim bence çok güzel olmuş.

  2. ayme

    çok güzel olmuş :) bence de makinelerimiz kıymetini bilmeliyiz. ben de bu aralar çok dikiş dikiyorum,yakında duman çıkacak benimkinden de:)))

  3. minihobi

    tşk. arkadaşlar yorumlarınız için, kreş koşturmacasından ancak vakit buldum bakmayayandaki yorum takipte bozuk, donmuş sizde de mi yoksa sadece bende mi

Bir Cevap Yazın