Bunları neye dönüştürdüğüme bakar mısınız :))

-

Yine temel olarak poliüretan köpük kullandığım bir çalışma..İçeride neye dönüştüğünü ve nasıl yapıldığını adım adım bulabilirsiniz..Yakın zamanda evlenecek olan abimin banyosu için yaptığım ayna çerçevesi,sabunluk ve ıvır zıvır kutusundan oluşan üç parçalık takımın ortaya çıkışı için buyrun..İlk olarak alüminyum folyo üzerine çizdiğim çerçevenin içini poliüretan köpükle doldurarak,köpükten bir çerçeve elde ettim.

Köpük kuruyup katı bir hal olduktan sonra her iki tarafını da alçıyla kapladım.Bu köpüğün hem bükülmesini önlüyor hem de bir ağırlık veriyor.

Ardından deri dokusu vermek için bantla kapladım.Kapladığım bant badana yapılırken kullanılan boya kaldırmayan bir bant çeşidi.

Sonra pembeye boyayıp süngerle mor dokular oluşturdum hatta çok az frambuaz rengi de kullandım.

Son olarak da seramik çiçekler,boncuklar ve boyutlu boyalarla süslemesini yapıp yat verniği ile vernikledim.

Ardından marketten aldığımız sıvı sabunu sadece boyayıp aynı şekilde süsledim.

Evdeki karton kutuyu da sakallı iple mor ve pembe renklerle kapladım.

Ve ortaya bu üçlü takım çıkar.Resimlerde nedense kendileri kadar güzel gözükmüyorlar ama emin olun çok güzel oldular :)

13 yorum gelmiş

  1. Avatar photo

    Ne kadar değişik bir fikir.Köpük kullanmak hiç aklıma gelmemişti daha önce.Aklınıza sağlık.Yeni evlenecekler de iyi günlerde, mutlulukla kullansınlar.

  2. tesekkür ederim tekrar :)) köpük fikrini ben de evde kartonpiyer üzerinde düzeltme yapılırken ortaya çıkardım..çünkü her şekli alıp çabuk kuruyan bir malzeme..tavsiye ederim :)

Bir cevap yazın