Çarşamba, Ekim 26, 2016
çamaşır makinasından tabure mi???

18 YORUMLAR

 1. Tam zabunluk olmuş aslında ben gördüğümde o geldi aklıma :)

 2. harikaaaaaa…..bir an önce makina bozulsa diye fikir geçerken buldum beynimden kendimi… koktum vallaaa kendimden :))))

 3. @Fraise, @SEMYIL bu çalışmayı daha önce görmüştüm ve görür görmez aynen dediğiniz gibi tam benlik birşey demiştim. Hatta içine bir aydınlatma elemanı yerleştirirsem daha güzel bir sonuç elde edebileceğimi de düşünmüştüm. Zaten makinenin kapağını ne zaman açsam, bu tamburdan bir ayaklı lamba yapma fikri beni dürtüp duruyordu, neyse benzer birşey yapmışlar da benim makineyi, parçalara ayırmamdan kurtarmışlar :)

 4. zabun gerçekten çok güzel olmuşlar aydınlatma da gözümeçok hoş görünüyor.kendi makinemi parçalamayı değil amamakine tamircilerini ve eskicileri bir dolaşmayı düşünüyorum.oda olmadı 2-3.el eşya satanlarla sıkı pazarlık yapmalı galiba.)))

 5. Bende yaz ortasında Alacahüyük’e gitmiştim.Orada köy yerinde çamaşır makinesi tamburunu tabure olarak kullanıyorlardı.Ama tabiiki o bu kadar şık hazırlanmamış.

  resimdeki eşim fuat.ona bakmayın:))
  resimdeki eşim fuat.ona bakmayın:))

  Öylesine eski bi makinadan çıkarılıp üzerine oturmak için kapıya koymuşlardı. Artemis’in gösterdiği tekerlekli hali çok hoş görünüyor. Zabun senin sehpa da tam sana yakışır güzellikte. İkiside harika.

 6. hımmm teyzeme bayramlaşmya gittiğimde bahçesinde hani toz torbalı elektirk süpürgeleri olurya muhtemelen bozulmuş olmalıki kazan kısmına toprak doldurup biber fidelemiş tekerleklerinide çıkarmamış ilahi teyze dedim yaaa bizim sülalaede var bişiy :)))

 7. boncuk hanım senin taburen daha güzelmiş. işlevselliği daha fazla, mesela okuduğun kitabı, elişini koy altına kapat kapağını, geri gelince aç kapağı kaldığın yerden devam :)Teşekkürler paylaşımın için…

 8. @boncuk hanim, kapaklı tambur işlevselliği artırmış. sanırım sonradan takılmış bir kapak değil bu. kurutma makinesi tamburu ya da ameliyat serviyetlerinin sterilize edildiği bir çeşit tromel olabilir. resimleri eklediğiniz için teşekkürler.

 9. Elimde iki tane eski çamaşır makinası var. Tamburlarının birinden tabure birinden lamba yapıcam. Ama ne zaman? Baharı bekliyo bu güzel proje… Sabırsızlanıyorum…