Çarpı işi nakışlı matruşka yastık

-


Çarpı işi nakışlı matruşka yastık yaptığım ilk etamin işi. Ne zamandır güzel bir kırnet dikmeyi planlıyordum, yoğunluktan dolayı bir türlü fırsat bulamadım ama sonunda zamanım oldu ve bu cici kırlentimi tamamlayıp sizlere paylaştım.
Yastığı kırmızı beyaz puantiyeli kumaştan diktim, içi boncuk elyaf dolgulu. Etamin kumaş üzerine çarpı işi tekniği ile matruşka işledim. Kenarlarına geçtiğim fisto ile yastığımı tamamladım. Arkasındaki gizli fermuar sayesinde yastık kılıfı istenildiği zaman yıkanabilir. Ben çok sevdim kendisini, evimde güzel köşesine yerleşti bile.

Kanaviçe işi runner, amerikan servis ya da seccade kenarı, hatta havlu kenarı gibi süslemelerde çok kullanıldığı gibi, son yıllarda kanaviçe takılar da çok moda oldu biliyorsunuz. Aslında işlendiği her yüzeye çok yakışıyor bu çarpılar.
Özellikle dekoratif olarak kullanılan kırlent modellerine çok yakışıyor kanaviçe nakışı bence. Ben böyle kırmızı tonlarının ağırlıkta olduğu bir model tercih ettim salonumla uyumlu olduğu için. Bebek odaları için farklı konseptlerde çarpı işi ile süslü yastıklar yapılabilir, kişiye özel nakışlı hediyelik yastıklar hazırlamak da çok güzel bir fikir.

Daha fazlasına ulaşmak bilgi almak ve sipariş vermek için bana instagram ve facebook hesabım olan ruveydaetamin hesabından her an ulaşabilirsiniz. Ayrıca önerileriniz olursa da her daim buradayım. Sevgiyle aşkla marifetle kalın. Hoşçakalın.

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

Kış temalı etamin işleme pano yapımı

| | 5 Yorum

Kış geceleri uzundur, öyle yaz gecelerine benzemez. İşten çıkar eve gelirsin, yemeğini yersin, çocuklarınla oynarsın bakarsın saat hala çok erkendir. Televizyon izlersin, kitap okursun vakit geçmek bilmez. Ama eline aldığın...