Cep telefonu ödüllü marifet yarışması

-

12 – 30 Kasım günleri arasında gönderilen, üzerinde “10marifet.org” yazısı bulunan en güzel işin sahibine bir Siemens SL75 cep telefonu veriyoruz. Çalışmanın boyutu, şekli, zorluk derecesi farketmiyor; yeter ki 10marifet konseptine uygun, el yapımı bir iş olsun.
Çalışmalarınızı her yazıda bir tane olacak şekilde gönderiyorsunuz. En çok beğendiğiniz işlerin yer aldığı yazıları “tutarak” oyluyorsunuz.* 7 Aralık sonuna kadar en çok tutulan yazının sahibi ödülü kazanıyor.
Eğer eşitlik durumu söz konusu olursa, süreyi 3 gün daha uzatacağız. Yine eşitlik bozulmazsa aynı şekilde devam edeceğiz.*Hatırlatma: Tutma işlemi yazının başlığı yanındaki yıldıza tıklayarak yapılıyor.

60 yorum gelmiş

 1. NLPMaster

  Güzel bir kampanya olmuş değil mi arkadaşlar?İnşallah çok güzel çalışmalar çıkar!Hadi bakalım daha ne duruyorsunuz ki…

 2. sesiber

  böyle bir yarışmada hediye edilecek 2-3 dergi için herkes tanıdığının üye olmasını sağlamış ve sitede o gece üye patlaması yaşanmıştı. çok saçma sonuçlar çıkmıştyı ortaya. bakalım burada işleyiş nasıl olacak. herkese kolay gelsin.

 3. saatoniki

  pek heyecan yaptım…kafam karıştı..sesiber de saolsun kafamı iyice karıştırdı..şimdi benim de bi sualim olacak..diyelimki yaptığım çalışmayı ancak 29 kasım da gönderdim.bu durumda, olay “tutma” ile yol alacağından dolayı oy alabilmek için sadece bir günüm olmuş olacak..çalışmayı erken gönderenin şansı daha da artıyor sanırım..tabi shane daha ii bilir siteye bakanların sayısını…bu bakımdan aklıma şöyle bir öneri geldi..30 kasıma kadar gönderilen çalışmaların sonuna yarışma ibaresi eklensin, oylama aralık 15 e kadar uzatılsın veya yılbaşı da olabilir, 30 kasımdan sonra gönderilen çalışmalar yarışmaya dahil edilmesin..gibi gibi..bilemiyorum ..öneri işte..zaten kafam karışık ne yapıcaz ne göndericez…? örgü bilsem bi cillop kazak örerim 2 günde, veya kırkyama yapıcak vakit olsa onu yapardım veya fimo ile haşırneşir olsam …….hımm fimo…evet evet…

 4. kondor

  al bende o kadar saat12 bi helecan, bi helecan…eğlence çıktı ..çıktıda gel katılma şimdi, katılda gel de konu bul uy uy uy…shane vallahi ii olmuş ne diyeyim..ellerinize sağlık

 5. shane

  saatoniki, iyi ki hatırlattınız, aslında ben de o şekilde düşünmüştüm. o zaman şöyle yapalım, bitişinden bir hafta sonrasına kadar da tutma süresi olsun. şimdi bu şekilde yazıda değişiklik yapayım. teşekkür ederim. herkesin şimdiden eline sağlık.

 6. sesiber

  Bir öneri de benden. Gönderilen yazılar biriktirilip aynı anda siteye eklensin ve belirli bir zaman dilimi içinde mesela 24 saat içinde oylansın.12cim kesinlikle fimo dene. Benimkiler hazır. Geçen hafta yapmıştım. Onları yollayacağım.

 7. shane

  teşekkürler öneri için sesiber, bir anda birikme olmasın, daha renkli olur zaman yayıldıkça diye düşündüm. yazılarınıza “yarışma” etiketini de eklerseniz konu daha bir derli toplu olur, aranınca kolay bulunur. bir de katılacak işlerin üzerinde mutlaka 10marifet.org yazısı bulunması gerektiğini hatırlatayım. sabırsızlıkla bekliyorum.

 8. cocuklacocuk

  Sevgili shane,yarışma fikri çok güzel, çok yaratıcı işler çıkacak eminiz. Bizim,”10 marifet.org” yazısına takıldı aklımız,10 marifet .org yazısı;- fotoğraflara yazdığımız şekilde mi olacak ( buna pek ihtimal vermiyoruz aslında)- ürünün bir tarafında etiket şeklinde mi olacak ya da olursa kabul mu?-10 marifet org yazısı asıl tema mı olacak.?bizi bilgilendirirseniz seviniriz .

 9. shane

  yazının ürünün kendisinde olmasını bekliyoruz. şu ve şu çalışmalar buna örnek olabilir. mesela ikincisi aslında etiket gibi ama bir yandan da işe çok güzel entegre olmuş. öylesine bir kağıda 10marifet.org yazıp zorlama iliştirilmiş hissi vermedikçe bence kabul. bir atkının üzerinde yazabilir, bir işleme olabilir belki, fimo ile yapılan işler üzerine yazılabilir, bir resim, boncuk işleme… hepsi olabilir. asıl tema olması şart değil; yazı çalışmanın merkezi de olabilir, daha küçük de ele alınabilir ama ele, göze gelir olsun ki o şekilde değerlendirebilelim.

 10. saatoniki

  ben hindi gibi düşünüyom valla diğerlerini bilemem..çok sıkıntı verdi bu yarışma olayı..daha naapıcama karar veremedim, kaldı ki daha bi de onu hayata geçiricez..oy sağdan soldan geldiler yine.nette karşıma şööle iyi bi fikir de çıkmıyo aksi gibi..

 11. sesiber

  Ana tema 10 marifet olunca yeni birşeyler yapmak lazım dedim ve dün başladım ve bugün bitirdim. Gidip gelip seviyorum cicimi. (çok sevindirik smiley)Sadece bir projeyle mi katılabiliyoruz sevgili editörcüğüm?

 12. saatoniki

  hay allah ya..ne zaman düşündün de bitirdin yaa..gönder de ben de fikir çalayım.)istediğiniz kadar proce ile katılabilirsiniz sayın sesiber..ayrı ayrı yollamak koşulu ile tabii..(yardımcı – nöbetçi editör saat12..)

 13. sesiber

  Evet evet editör olsun da yarışmaya katılamasın.Şaka bir yana fimoyla çalış derim ben. Hem denemiş olursun. Hazır fimoları da stoklamışsın.Maksat eğlenmek, yarışma bahane. Telefonumuz da var çok şükür. Ama ben severim bu tür aktiviteleri. Yarışma denildi mi dinkkk! bütün ampullerim yanıyor. Şu an benim forumda da bir ödüllü ödev-yarışma sürüyor. Jüri olmaktansa yarışmacı olmayı tercih ederim ama ödülü ben vereceğim için heyecanlı olmuyor.Burada beni en çok zorlayan 10 marifet temalı oluşu oldu. Nasıl yapıp ta temayı yaptığım işe yerleştireyim konusunda zorlandım.Sonuçta ben yaptığımı editörüme hediye olarak yollayacağım. (Bu kısım rüşvet olarak algılanmasın :)) Çünkü bu şeyi her gören “bu ne demek -ne alaka” diye soruyor. Bari alakalı birilerine gitsin)Bu arada destan yazmışım yahu…

 14. shane

  @sesiber, daha görmeden elinize sağlık, merakla bekliyorum. saatoniki’nin de dediği gibi ayrı ayrı istediğiniz kadar parça ile katılabilirsiniz.

 15. kolsen

  ANA BUGÜNLERDE DAHA SIK GİRMEK GEREKECEK ANLAŞILDI MARİFETE .KEŞKE KATILABİLSEM HEDİYESİDE SÜPERMİŞ AMA NE YAZIK SAĞLIK SORUNLARIMLA MÜCADELEM VAR BUGÜNLERDE NEYSE GİRECEK OLAN ARKADAŞLARI DESTEKLEMEKTE BİRŞEYDİR DEĞİL Mİ?

 16. Gamy

  Daha yarışma ile ilgili işler gelmedi sanırımÜzerlerinde 1omarifet yazacak anladığım kadarıyla.Oyları biz vereceğiz. Değil mi?İşler geldikçe eklenecek.Gerçi soracağım sorunun cevabını üstte gördüm gibi.İşlerin hepsi gelince mi yayınlayacaksınız. Ve bizlerde diyelim 10 proje geldi bunlara oy vereceğiz.Kaç oy hakkımız var?

 17. Gamy

  sanırım oyu bir kez kullanabileceğiz. Bir kişiye evet ama diyelim ki 10 iş geldi 10unada verebilecek miyiz?Böyle olmamalı bence.Bir oy hakkımız olup, iyi düşünüp ona göre vermeliyiz.Yani tuttumlar görüneceği için orda da bir garip durum olabilir.Nasıl en çok tutulanları görebiliyoruz. Bunun gibi.12-30 kasım arasında önce gelecekle son gelecek arasında da haksızlık olabilir.Çok mu ayrıntıya girdim.

 18. sesiber

  İşte bunu ben de düşündüm. Bu nedenle belirli saatte oylama yapılmasını önerdim. Editörümüz daha iyi bilir tabii ki, bizimkisi fikir.

 19. absynthe

  hmm, o zaman ben de himen çabucak bitireyim atkımı, onmarifet etiketledim mi tamamdır =)ayrıca istediğimizi tutsak, bir sınırlama olmasa daha güzel olur, yarışma sitenin işleyişine entegre olur gibime geldi.. nasıl olsa tek yazıyı iki defa tutma imkanımız yok.. birden fazla yazı tutmak da haksızlık olmaz diye düşündüm.

 20. sesiber

  Benimki de tamamen bitti, fotosunu çekmedim henüz, bir tane daha yapsam mı diyorum. Hergün göre göre bıktım, güzel gelmemeye başladı çünkü…

 21. shane

  yazılar geldikçe yayına alacağım. şu ana kadar bir tane geldi. bir yazıyı bir kez tutabiliyoruz ve oy verme işlemini de “tutarak” yapıyoruz, istediğimiz kadar oy verebiliriz diye düşündük. sonuçta birden fazla işi çok beğenebilirsiniz. ama muhakkak bazı işleri tutan kişi daha fazla olacaktır. ola ki bir şekilde eşitlik olursa o zaman zaten süreyi uzatıyoruz.

 22. anonim-106441

  Sevgili Sefa’nın bu yazısı üzerine buradan da teşekkür etmek istedim . http://www.10marifet.org/yazi/marifet-yarismasina-gel-edaYine ben arkadaşlar dikkat etmeden geçtim gibi oldu. Aslında kusura bakmayın aklım hastalarda iki eve birden koşuyorumda bu aralar. Layık görmen büyük incelik Sefa’cım ne mutlu bana izninle yarışmayı duyurmak isterim sanırım sen de değinmişsin sorun olmaz herhalde. Daha önce de 10 Marifet’e ve Sefa’ya teşekkürler diye 3 yazı olarak yazmıştım sorun omamıştı diye anımsıyorum. Belki vakti olan ülkemizin yaratıcı hanımları kolları sıvar. Hepinize bol şans. Huzur sağlık kapısınızdan eksik olmasın.

 23. ganeja

  selam ben yeni üye oldum ve ürünümün resmini nasıl ekleyeceğimi yarışmaya nasıl katılacağımı bir türlü sayfada bulamadım bana yardımcı olursanız sevinirim.

 24. saatoniki

  hemen olalım efendim..avatarda saat olduğu için öncelik veriyorum size.. hoşgeldiniz öncelikle..efendim yarışmaya katılmak için öncelikle bi eser vucuda getiriyorsunuz..onu bir güzel fotoğraflıyorsunuz..sonra 10marifet sitesine girip sayfa açılınca sol üste çengelli iğne altında yazı yolla var.ona tıklayın..açılan bölüme çalışmanız hakkında yazınızı yazın..fotoğraf eklemek için de yazı yazdığın bölümün hemen üst tarafında imaj ekle butonu var oraya basın ..nereden yükeleyecenizi soracak ..bilgisayarım deyin ve ardından gözata basın ve ilgili fotoyu seçin..göndere basın …bi pil resmi çıkıcak pil resmi kaybolunca foto yüklenmiş demektir..emin olmak için yazı yazdığınız yerin hemen üzerinde önizleme var..ona basın ve son durumu görün.herşey tmm iseetiketlerinizi ve başlığınızı ilgli bölümlere girin ve gönder deyin..kolay gelsin ..hayırlı olsun ..buyrun limon kolonyası tekrar hoşgeldiniz..

 25. saatoniki

  bişiy diil efenim ne demek:)sayın sefa97 sizi de tv programında organizatör müdür olarak görmek isteriz..hem sizin abla ünlü bir tv ci idi galiba di mi? gelicek yardım diyene kadar yardım etse idniz ya..hay allah..ne ise afiyette kalınız..

 26. sefa97

  ben haddimi bilirim, sen varken bana düşmez yardım etmek:) bu sitenin shane den sonra ki editörü sensin benim için s12cim. ben editörlerimin önüne asla geçmem. saygılar:)

 27. zuzu24

  bende yarışma için bişeyler hazırladım ama tasarımımı nasıl göndericem bilemedim..bilen birisi çözümü benimle paylaşırsa çok sevinirim

 28. shane

  zuzu24, hoşgeldiniz. bakın birkaç yorum yukarıda sevgili saatoniki’nin uzun bir açıklaması var, o kadar iyi anlatmış ki size muhakkak yardımcı olacaktır. bir ihtimal takıldığınız yer olursa bana mesaj atabilirsiniz. çalışmanızı bekliyoruz.

 29. zuzu24

  çok kolaymış çok teşekkürler..sevgili shane saat onikinin yazısını farketmemişim dikkatsizliğimi bağışlayın..gülücüklerrr:)

 30. saatoniki

  uyuyang teşekkür ederim.ben seni hafife transfer oldun diye biliyodum,oralarda gördüm diye hatırlıyorum ama demek sınavlar var imiş..:) yarışma için daha 2,5 gün var..benim çalışma 2,5 gün sürmüştü ki ben gerçekten bir şey yapmaya çalışırken zorlanıyorum..yetenekli eller 2 saatte bir çalışma çıkarır ortaya.:)

 31. shane

  yarışmaya katılan işlerin gözden kaçmamasını sağlamak ve hepsini derli toplu bir şekilde arama yapmadan görebilmek için, sağ üstteki yarışma duyuru banner’ının altına yarışma etiketli yazıların toplandığı bir link ekliyoruz.

 32. shane

  veeee kazanan belli oldu: saatoniki, ilk ödüllü yarışmamızın kazananı olarak 10marifet tarihine geçti :) tebrik ediyoruz. telefonunuzu hafta başında hemen kargoya vereceğiz. güle güle kullanın.

 33. saatoniki

  tarihe geçmek çok zevkli bişeymiş tüm arkadaşlara tavsiye ederim..gerekirse emrederim tarihe geçin diye.:).aslında utandığımdan dolayı bişey de yazamıyom…herkeslere teşekkürler ederim..telefon da telefonu olmayan birisine gidicek..(o zavallıyı da ortak edelim iletişim dünyamıza..) 10 yıldır almamak için direniyodu halbuki..sevinir heralde..

 34. kondor

  cep telefonu kullanmamak bence bu devirde zavallılık değil akıllılık ama nafile artık herkezde var.Saat12 ödünü hediye ediyorsun demek; buda güzel hadi senide canı gönülden tebrik edeyim..

 35. nalana

  saat12ciğim geciktim tebrikte.Ama bu birincilik sürpriz değildi.Hep güzelliklere dokunsun ellerin.Tekrar ellerine sağlık ve sahibi gülegüle kullansın.Medeniyetin her ögesi gibi cep tlf.da kullananın bilincine göre faydalı ya da zararlı.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
shane

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

Sizzix makinesi isteyen?

| | 8 Yorum

Marifet Postası bültenlerimizde bazılarınız görmüştür; Mart ayında ödüllü bir yarışmamız var ve ödülümüz de bir Sizzix kesim makinesi ile güzel bir kalıp olacak. Birçok marifetlinin işine yarayacak bu güzel alet başta...

2016’da ilk Ayın Marifetlisi ne kazanacak?

| | 17 Yorum

Şubat ayı sonunda, Ayın Marifetlisi olacak arkadaşımız için sıcak bir hediye hazırladık: Cici bici bir mısır patlatma makinesi ve ona eşlik edecek çok şık bir battaniye. Bunları kazanmak için normalde...

Ödüllü yılbaşı yarışmamız bitti!

| | 7 Yorum

Ve bir ödüllü yılbaşı yarışmamız daha sona erdi. Şimdiye kadar gördüğümüz en kıyasıya mücadelelerden birini yaşadık, bu bir gerçek. Gecenin yarısına 1 dakika kala hala yazı editlediğimizi görünce, bir dahaki...

Tuch Expo’yu gezelim mi beraber?

| | 9 Yorum

Bir el işi ve hobi fuarına ihtiyacımız vardı. Tuch Expo bu eksiği kapadı ve ve ilk kez düzenlenmesine rağmen genel olarak sorunsuz, renkli ve zengin bir fuar organizasyonu gerçekleşti. Basın...

Ödüllü yılbaşı yarışması desek?

| | 35 Yorum

Ödüllü yarışma yapmak için bahane çok E yılbaşı da gelmişken hediye verme isteğimize sağolsun HOBIUM da ortak oluyor ve 3 kişiye malzeme paketi oluşturma şansı veriyor. Şöyle: 1. olan kişi...

Kasım’da ödüllü yarışma başkadır!

| | 28 Yorum

Kasım’da Ayın Marifetlisi arası veriyoruz ve bir ödüllü yarışma yapıyoruz sevgili marifetli dostlar. Fotoğraftaki Sinbo dikiş makinesi bu yarışmanın kazananına gidecek. Bu sefer şöyle yapıyoruz: Birkaç örgü odaklı konu başlığı veriyoruz...

İyi ki doğdun 10marifet!

| | 8 Yorum

Canımızın içi, işimiz gücümüz, göz bebeğimiz 10marifet’e ilk yazısını girişimizin üzerinden bugün tam 9 yıl geçmiş oluyor. O zamanlar ne Facebook vardı ne Instagram; sosyal medya daha icad edilmemişti. Bugünkü gibi...

Sevimli 10 penguen yapımı

| | 0 Yorum

10marifet’te yer alan, farklı tekniklerle yapılmış birbirinden şirin 10 pengueni bir araya getirelim dedik, fena mı ettik yani? Penguen yapasınız geldiyse sizi tutmayalım, hatta yol gösterelim. Hadi buyrun: 1. Fimo...

Evimin kedisi – rölyef pano yapımı

| | 4 Yorum

Kış, kar yarışma derken evi dağıttığım için yumaklar oğlumun eline geçmiş. Yav! bizim evde de sarı bir kedi varmış Yumaklarımı darmadağın etti. Sevimli kareler çekince de bunlarla güzel bir scrapframe hazırlamaya...

Kış güzeli Ivy

| | 21 Yorum

S on dakikada anca tamamlayabildiğim Ivy hanımla tanıştırayım sizi. Kararsızlıktan ölmek üzere olduğum anlar oldu kostümle uğraşırken, yapım aşaması fotoğraflarında denediğim kumaş kombinasyonlarının bir kısmını görebilirsiniz zaten. Ayrıca beni örgü...

Kırmızı paltolu kız kolyesi

| | 3 Yorum

Kar yağmış her yere, belli belirsiz ayak izleri var her yerde… Soğuk ama güzel, canlandırıyor kırmızı paltolu kızı kendine getiriyor… Tüm düşüncelerden arınıp kar tanelerinin duruluğuna bırakıyor kendini… Yürüyor ve...

Kar canavarı Yeti ve Eskimo kız

| | 2 Yorum

Uzun zamandır kar yağmadığı için karlı bir ortamda fotoğraf çekemedim, arka plan bahar gibi görünse de aslında kar seviyorlar çok Amigurumi kar canavarı Yeti ve Eskimo kızımız yarışmadaki yerlerini alıyorlar....

Cevizlerden kapı süsü yapımı

| | 0 Yorum

Cevizlerden zarif kapı süsü yapımı. Duyuru postunu ekliyorum. İhtiyacımız olan plastik bir kap, silikon tabancası, altın yaldız sprey boya ve tabii ki ceviz. Kabımızın içini dışını sprey boyayla boyayıp cevizlerimizi...

Kapşonlu atkı yapımı

| | 4 Yorum

Merhabalar Yarışmayı yeni gördüm sayılır, bu yüzden süresinin uzatılmasına çok sevindim. Hemen çizimler, fotoğraflar hazırladım. Özellikle konusunu çok sevdim. Kış… Kış denince aklıma kar gelir, her yerin beyazlara büründüğü  manzaralar...

Örgüden minyatür ev

| | 7 Yorum

İlk not: bu proje tamamen benim kendi kafamın içinde dönen tilkiler sonucu ortaya çıkmıştır Hiçbir şekilde internetten veya başka kaynaklardan esinlenme, örnek alma yapılmamıştır. Yarışmanın duyuru postunu gördüm ve hemen...