Çocuk etkinlikleri; kartondan maket ev

-

kartondan maket ev
Öğretmeni ödev verince bizim kız derin derin düşüneceğine bana geldi, abla ev yapmamız lazım ama içi de görünmeliymiş diye. Ne yaparız, nasıl yaparız derken evin kabasını kartonlarla oluşturduk.
Bu kaplama kağıtları bir harika, zaten evimizin duvar ve yer döşemelerini onlarla kapladık, sonra dekoratif dergiler ve mağazalardan aldığımız broşürlerden ev eşyalarımızı özenle seçtik :)
Evimiz iki oda, salon, mutfak ve banyodan oluşuyor. Ön cephe açık olduğu için okula taşırken duvarlarımız yayılmasın diye şeffaf geniş bant çektik.
Yatak odamızda arka duvara bebek odası takımının resmini yapıştırdık, oldu iç içe iki oda :) Yatağımız için diktiğimiz mini şilteyi tülle kapladık.
Banyomuzda makinemiz resim, duşa kabini için aspirin kutusunu kapladık, başka bir ilaç kutusunun kapağından da klozeti oluşturduk.
Salonumuzun da arka duvarına yemek masası takımının resmini yapıştırarak üç boyut kazandırdık, koltuk takımımızı eski bir kravattan özenle diktik :)
Ve mutfağımız için yaşasın beyaz eşya broşürleri :) Tabii halı dergilerini de unutmamak lazım, fiyatlarını umursamadan en beğendiğimiz halılarla döşedik evimizi :)
Aslında kartondan dantelli masa da yapmıştık ama onu fotoğraflamamışız.
Bu arada bizim kız bu maketten tam not aldı ve hala kitaplığının üzerinde hayalimizdeki mini evimiz :D

kartondan maket ev

kartondan maket ev

kartondan maket ev

kartondan maket ev

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

Bir Cevap Yazın