123 yorum gelmiş

 1. Güzel olmuş. Ben daha önce akıllı ipten yapmıştım ama rastgele desenler çıkmıştı, ikisi de birbirinden çok farklı olmuştu :) Bu 4-5 farklı yumakla yapılmış ama sıra dahilinde, dolayısıyla başarılı olmuş.

 2. Teşekkür ederim. Bu çorap bir yumak ipten çıktı hatta bir yumaktan 2 çorap dahi çıkarabilirsiniz önemli olan başlarken ipliğin aynı rengini denk getirmek..

 3. KIZIMA ÖRDÜĞÜM SÜVETEREİMİN İPİNİN AYNI ….ÇOK DÜZGÜN ÖRMÜŞSÜNÜZ. ELERİNİZE SAĞLIK. SICACIK GÜÜNLERDE GİYMENİZ DİLEĞİYLE.

 4. yapmadan önce çok zor olduğunu düşünüyordum. beş şiş deyince şöyle bir geri çekiliyordum ama çok da merak ediyordum en sonunda denedim çok kolaymış.. örgü biliyorsanız çok zorlanmayacağınıza eminim..

 5. ipin markasını çok merak ettim.5 şiş merak edenler, bence de çok kolay, tek farkı şişin kısa olması ve uç uca eklenerek dikilmesine gerek olmaması. Benim yayınladığım patik yazısında yardımcı linkler var, resimli, videolu anlatımlı. Çok kolay çözersiniz. Ben bile yaptığıma göre, örgü üstadı değilim çünkü sizler gibi. Kazağı, süveteri bile sorarak örüyorum, yakasını, kol kesimini vs.

 6. ipin markası alize şekerim junior. serinin aynı desende birkaç farklı rengi var. Örmesi çok zevkli tavsiye ederim..

 7. Sevgili bahar bilek kısmı bitip topuğa başlarken ilmeklerin yarısını örmeden bırakıp diğer yarısını 30 sıra örüyoruz (ben 60 ilmekle başladım yani otuz ilmeği 30 sıra ördüm) 31’inci sırada 19 ilmek örüp 20. ilmeği iki ilmek birden alıyoruz geriye dönüp 9 ilmek örüyoruz 10. ilmeği 2ilmek birden alıyoruz, tekrar geri dönüp 11 ve 12. ilmeği beraber örüyoruz bu şekilde sıralar ilerledikçe 12. ve 13. ilmeği sonra 13. ve 14. ilmekleri beraber örüyoruz bu şekilde ilmek sayımız 20’yi bulana kadar devam ediyoruz. topuk dönüşümüzü yapmış olduk. örgümüzünün yüz tarafı bize bakıyor olacak sıranın sonuna geldiğimizde yanlardan 15 ilmek şişe alıyoruz. şişte beklettiğimiz 30 ilmeği örüyoruz topuğun diğer tarafına geçmiş oluyoruz 15 limek daha şişe alıyoruz. toplamda 80 ilmeğimiz oluyor her 2 sırada bir iki yandan 1’er ilmek eksilterek başlangıç sayımız olan 60′ ulaşıyoruz ayağımızın uzunluğuna göre (37, 38 numara ayak için yaklaşık 55, 60 sıra arası) örüp burun eksiltmelerini yaparak bitiriyoruz. (verdiğim sayılar bebe yünüyle 2.5 numara şiş için. daha kalın ip ve şiş kullanacaksanız sayıları eksiltebilirsiniz ama başladığınız sayının 4’e bölünebilmesine dikkat edin) umarım çok karışık anlatmamışımdır:))Yaparsanız sonucu bilmek istiyorum..

 8. gerçekten baya açıklamalı anlatmışsınız sağolun. ama zormuş galiba beynim bulandı şimdi. yinede en kısa zamanda deneyeceğim. rahmetli babannem örerdi bana bir tane de hatıra örmüştü giymeye kıyamadım yıllardır. ellerinize sağlık. deneyip yayınlarım inşallah kısa zamanda

 9. arkadaşım az önce öğle arası ipimi aldım geldim ama benim kafam götürmez 2,5 numara şişi alize nin burcum marka ipini aldım kafamda bir iki şey var önce onları tamamlayayım sonra çoraplarımı öreceğim hemen bu arada blog sitenizin adresi var mı

 10. yardım açısından değil ziyaret açısından sormuştum yapamazsam zaten yardım çığlıkları atarım ama neden bilmem kendime güven geldi hieeeeeeeeeeyt çekilin çorap örecem

 11. bu arada yukarda söylediğin ipe internetten baktım o çorap için biraz kalın olur. junior serisini kullanırsan daha iyi sonuç alırsın, yada o kalınlıkta herhangi bir marka..

 12. bence biraz uğraşsan olur zaten yönlendiriyorlar yada etrafta genç erkek kardeş, yeğen falan varsa onlarda meraklı oluyorlar bu konulara o yüzden bilirler. bu arada 4 numara şişle kalın mı olur? ince iple ve şişle örmeye cesaret edemiyorum çabuk bıkıyorum çünkü

 13. burcum’la da ördüm (istersen onun fotoğrafını ekleyebilirim karşılaştırırsın) ama sonuçtan pek memnun kalmadım birini ördüm öyle kaldı tekini örmek içimden gelmiyor, ince olunca sanki daha muntazam duruyor..

 14. ayy ehehe :) ilahi sen:)) sıkışmıyorum ki çünkü hiç anlamıyorum çorap işinden.bi ara çok istedim örmeyi nette baya araştırdım ama hiç bişiy anlamayınca öylece bıraktım :((

 15. üf ya nekadar beceriklisiniz…kıskanıyorum inanın ki:)örgü bilmek harika birşey olsa gerek:(ellerinize sağlıkkkkk…

 16. sevgili meyyale örgü örmek zor bir iş değil ki, şu kadarını söyleyeyim ilmek almaktan başka bana birşey öğreten olmadı ne biliyorsam kendim öğrendim, yalnız şu lazım pes etmeyeceksin defalarca söküp yaptığım şeyler çok oldu.. demek istediğim eğer yapmayı istiyorsan burda gördüğün birçok şeyi yapabilirsin, takıldığın yerde istediğin zaman, her zaman seve seve yardımcı olurum. (bu teklifim sadece meyyale’ye değil kim yardım isterse..)

 17. yalnız şu lazım pes etmeyeceksin defalarca söküp yaptığım şeyler çok oldu..

  hah işte tam bu noktada pes eden bir yapım var selma::)kötü bir huy benimkisi,bir işi ikinci defada olmadığı anda kaldırıp duvara fırlatmak suretiyle bir daha denemeye bile kalkışamıyorum:)hem her işi herkes yapıcak diye de bir şey yoktur,haddimide bilirim yani:)ilk denememde oldu oldu olmadı bir daha denerim genemi olmadı……anladın sanırım:)örgü konusunda düz örgü olduğu sürece varım aksi halde sadece beğeniyle bakmak ve tbrk eden taraf olmak durumundayım.bu konudada eksik kalayım :)ilgin için teşekkür ederim ayrıca.

 18. sevgili baharrrr ve meyyale bende ilk defa elime aldım selmatozan değişik bi teknik uygulamışsın diyo ama tamamen onun anlatımı üzerine uydurmasyon yaptım haydi bakalım yüncüye 5 şiş alın zor bir tarafı yok yüncülerde gösteriyor bazen isteyince. yeni çoraplar bekliyoruz. sevgili meyyale bende sevmem hiç sökmeyi sökersem atarım bir kenara genelde ama zor değil hadi bakalım bekliyoruuuuuuuuz

 19. baharcım geldim burdayım.. yokluğumu farkeden birinin olması beni ne kadar mutlu etti bilemezsin:)) demekki neymiş: biz bir aileyiizz:))

 20. ellerinize sağlık çok güzel olmuş benim babannemde 5 şişle örer ne çoraplarını giydik halada giyiyoruz.güle güle kullanın:=)

 21. benim büyüklerimden böyle çorap falan şöyle dursun iyice örgü bilen biri bile yok, şöyle güzel birşey örüp hediye eden.. bu konuda çok şanslısınız nrhmrl.. yorumunuz için de ayrıca teşekkür ederim..

 22. beğenmene sevindim baharcım:))dayanamıyorum söylüyorum sana bahsettiğim sürpriz bunun aynısının patiğini yapmıştım onu da sana gönderdim:))

 23. aaaaaaa valla mı ?? canım benim ya niye zahmet ettin çok teşekkürler :))benim süprizim küçücük kalacak seninkinin yanında o zaman :( neyse ilk fırsatta bişiler daha örer yollarım bende sana adresi biliyom artık nasılsa hehhe :)

 24. yola çıktıktan sonra bir şekilde elimize ulaşır nasıl olsa değil mi? ama sabırsızlanıyorum işte ne yapayım:))

 25. selmacım cnm ya burda çorabı anlatmışsın ama boyundan başlamışsın şunu daha sade biçimde en uzundan anlat daaa nolursun çok yapasım geldi nolur yaaa…ay ben bu siteye nerden girdim fanatik oldum ama bi halt ta beceremiyorum…gerildikçe gerildim.

 26. canım eğer birkaç gün daha bekleyebilirim dersen yapım aşamalarını fotoğraflayabilirim istersen.. yoksa da takıldığın yerden tekrar tarif edeyim:)

 27. aynen öyle yap beklerim cnm ne demek süper gözüküyo yapmak istiyorum ya .ya bende foto yok olsa bende sizinle paylaşmak istiyorum yaptıklarımı ama olmuyo işte imkanlat kıt. :)

 28. SELAM SELMATOZAN BEN SENDEN BISI RICA EDECEM ARAMA BUTONUNA BUNLARDA EV ÇİZMELERİ YAZINCA BI MODEL CIKIYO.BU MODELİ NASIL OREBILIRIM BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ,

 29. özgecim sanırım onun önce tabanı yapılıyor, tabanın kenarlarından da ilmek alarak üst kısım yapıyor.. o kesme işlemlerini biliyorsan zaten kolaylıkla yapabilirsin sanırım.. bilmiyorsan da detaylı anlatmaya çalışırım gördüğüm kadarını..

 30. evet avatarın değişmiş selmatozan, resimdeki senmisin?Bende böyle örgü çorap çok severim ama yapmam.daha doğrusu örgü ilgi alanım dışında.yorumlarda birisi blog aç demişti sanırım ama kim olduğuna bakmaya üşendim şimdi.O arkadaşa katılıyorum.Blog açmak hiçde zor değilmiş. Zaten hazır paket bir program olduğu için o seni yönlendiriyor.İlk yazılarda biraz acemilik olur.Sonra düzelir.Gel sen aç bi blog, bizde yardımcı oluruz.aç aç aç aç aç aç …

 31. evet avatardaki benim resmim:)blog açma fikrini bahar yorgun arkadaşım vermişti, ben de tavsiyeye uyup bir blog açtım ama hem ilgilenemediğimden hem de acemi olduğumdan pek içime sinmedi, bu yüzden yardıma epeyce ihtiyacım var doğrusu.. bir ziyaret edip fikirlerini ve tavsiyelerini benimle paylaşır mısın?

 32. Tabiiki de hemen gidip baktım bloguna gayet başarılı.Zamanla gelişir, sen de yorum aldıkça daha çok hoşuna gidecektir. 10 marifete yolladığın yazılarını önce blogunda sonra tekrar blogundan link vererek marifette yayınlarsan işler daha iyi yürür.Bide biraz renk lazım bence. Çok güzel bedava blog duvar kağıtları var. Şu adreten çeşitlere bakabilirsin.Ben kendiminkileri oradan yapmıştım. Eğer beğendiğin olursa uygulama konusunda da yardımcı olurum sana.

 33. çok teşekkür ederim boncuk hanım, benim takıldığım konu da buydu işte çok silik görünüyor nasıl renklendireceğimi ve nasıl kişiselleştirebileceğimi bilemiyordum.. uygulama konusunda da yardım eder misin?

 34. Etmezmiyim.Şimdi verdiğim linkten kendinize bir desen beğenin.Resmin üzerine tıklayınAçılan yeni sayfada Copy&paste This Code diye bi yer var.Ordaki kodu kopyalayın.Blogunuzdan ÖZELLEŞTİR>GADGET EKLE> açılan yeni pencereden de HTML/JAVA SCRİPT i seçinKopyaladığınız kodu penceredeki boş alana yapıştırın.KAYDET deyin.Tamamdır.

 35. boncuk hanım gerçekten çok teşekkür ederim.. tavsiyelerinize her zaman ihtiyacım var arkadaşlar bana bu konuda yardım etmeye devam ederseniz çok sevinirim:))

 36. Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu. Eğer bloga başka herhangi bişey eklemek isterseniz ( saat,cbox,sinema rehberi..vs.)yine aynı aşamaları uygulayacaksınız.Son olarak gadget ekle den izleme takip aparatı eklerseniz blogun ziyaretçi sayısını biraz daha artıra bilirsiniz.

 37. boncuk hanım banada çok yardımınız oldu düşünüp duruyordum duvar kağıdı nasıl değişir diye çokk çokk çokk sağolun

 38. yaprak hanım sizinde blogunuz çok şık olmuş.Şu siyah beyazın üzerindeki fuşya nın şeffaflığı çok hoşuma gitti. sizinde blogunuz hayırlı olsun.

 39. sana katılıyorum yaprak, inan çok mutlu oldum eski şeklindeyken bana bile soğuk geliyordu başkası niye baksın ki diye düşünüyordum:))

 40. SELMA VE ON MARİFETLİ TÜM BAYANLAR BİR SORUM VAR SİZCE BİR AYAKKABI ALDIM AMA ÇOK KARARSIZIM SİZCE DEĞİŞTİREYİMMİ KALSIN MI BURDA DEMİNDEN BERİ BAKIP DURUYORUM AYAKKABILARA İŞ ÇIKIŞI DEĞİŞTİRSEM Mİ DİYE Bİ YARDIMMMM

 41. burun kısmı fazlamı havada?bana öyle geldi..o sıkıntı olabilir gibi..ama en önemlisi ayağını içinde rahat hissetmen bence..

 42. yaprak engin arkadaşım rica ederim ne demek.güle güle kullanın bloglarınızı. bende ilk yaptığımda aynen siz gibi açıp açıp bakıyordum.Baktıkça hoşuma gidiyordu. Ve böyleyken insana daha çok iş yapma hevesi geliyor.Ayakkabılara gelince ,Heidi ayakkabısı gibi çok şirin ama çok rahatsız görünüyor.

 43. Ben sevdim ayakkabıları, neyle giydiğine,tarzına bağlı aslında. Özelliği burnunun kalkık olması zaten.Selma hanım maşallah pek güzelsiniz, Red Sonja gibi, saçlar muhteşem.

 44. teşekkülerler sesibercim bende zaten öyle pıtı pıtı hanım hanımcık giyinmem çoğunlukla tarzı hoşuma gitti ama sonra çok kararsız kaldım ama bi olumlama ii geldi sağol

 45. teşekkür ederim sesiber, ara sıra sıkılsam da saçlarımı seviyorum:))yaprak ayakkabı konusundaki kararın ne oldu?

 46. o zaman değiştirsen de pişman olabilirsin, bırak kalsın arada giyersin, olmadı marifetin debreşir çehresini değiştirirsin:))

 47. selma selma selma :)) aldım paketi ay çok mutlu oldum bayıldım yaa harikalar :))canım benim ellerine sağlık çok güzel örmüşsün :)

 48. Selmacım çorapların çok güzel olmuş gerçekten ellerine sağlık. Senin sayende ben de Boncuk hanım’dan bloğa nasıl arka plan ekleneceğini öğrendim. Ben de millet bu işi nasıl yapıyor diye o site senin bu site benim gezip duruyodum ama ortaya da bişey çıkmamıştı. Boncuk Hanım size de çok teşekkür ederim. Eeee ne demişler ” soran dağları aşmış sormayan düz ovada yolunu şaşırmış” :)) Ben de 10 marifete katıldığımdan beri arkadaşlara sorsaydım eminim bana da bu konuda yardımcı olurlardı. Neyde geç olsun da güç olmasın. Bloğuma bir çeki düzen vereyim hepinizi davet edicem inş.

 49. Yeni blog açan arkadaşlar bu kadar çok olduğunu bilseydim daha önce yapardım diycem ama bu bilgiyi bende ilk zamanlarımda AnneKaz adlı bir hanımın sitesinden öğrenmiştim.Burası bir paylaşım sitesi.Tabiiki bildiklerimizi herkesle paylaşacağız.Bende bildiğim birçok yeni şeyi buradan öğrendim.Arkadaşlarım saolsunlar,bir soru sorsanız ,gören herkesten bir yorum gelir.Hep sora sora oluyor bu işler. Birbirimize verdiğimiz destek olmasa zaten paylaşımda olmaz dimi:)Bende kendi adıma burada faydalı bişeyler yapmış olduğum için sizler kadar sevindim şimdi. Güle güle kullanın yeni bloglarınızı:))

 50. artemis şimdiden hayırlı olsun, davetini bekliyorum:)boncuk hanım annekaz’ı bir süredir ben de günlük olarak takip ediyorum.. paylaştıkça çoğalıyoruz, paylaştıkça güzelleşiyoruz, gün geçtikçe yeni arkadaşların bize katıldığını yazılar gönderdiğini görüyorum bu çok güzel bir şey:))

Bir cevap yazın