Pazar, Ekim 23, 2016
ÇUVALDAN ELBİSE

ÇUVALDAN ELBİSE

8

Okul projesi için yapılmış bir çalışmadır. Kız kardeşim okula bu çuvaldan elbise projesini yapıp götürmüştü. Bende fotograflarını çektim. Nasıl yaptın diye sorduğumda şöyle söledi bana: “Çiçekçiden malzemeleri aldım. Saman, çuval, çiçek etrafında sarılı kağıt modelimizi tasarladık. Arkasından düğme yerleri açtım ve samanla düğmelik yaptım. Daha sonra üzerine kullandığımız fermuarlar, düğmeler ve gazetelerden kesilen yazıları yapıştırdım. Askılarınıda samanla örüp diktim. Elbisenin bütün kısımları elle yapıldı. Makine hiç kullanılmadı abi.”diye cevap verdi. Bakalım Beğenecekmisiniz?

8 YORUMLAR

  1. farklı ama hoş bir elbise olmuş.malzeme ve modelde sınır yok dimi:))modacılarda hep farklı malzeme kullanır ya:)bir şeyi yapmak için düşünmek ve istemek yeterli.ödevin konusunu merak ettim doğrusu?belki ilerde bizim çocuklarada lazım olur.

  2. dalgınsemai herseyden önce nickinizi cok sevdim:)) simdi kardesinizin yaptıgı bu calısma dikkate deger buradaki üyelerin coguda emege saygılıdır kardesinizin ellerine saglık.