Çarşamba, Ekim 26, 2016
Dantel etek dikelim mi? Haydi! Hep birlikte

Dantel etek dikelim mi? Haydi! Hep birlikte

22

dantel etek
Merhaba arkadaşlaaaaaarrrr :) Şenay Atılgan iftiharla sunar! Dantelin modası geçmeden dantel etek dikişlerine başladım nihayet. Tabii bu işin şakası, ama iki tane diktim bile.
Evet etek bu arkadaşlar bir badinin altına giydim kendisini :) Şimdi yapılışına geçelim; öncelikle oldukça uzun iki parça dantel kestim ve kenarlarından diktim.

dantel etek

dantel etek
Daha sonra yukarıdaki büzüşmüş haline getirebilmek için makineyle boydan boya belinden diktim ve ipi çeke çeke büzüştürdüm.

dantel etek

dantel etek
Yukarıda görmüş olduğunuz benim uzun zamandır kullanmadığım ve çıkmayan bir lekesi olan tuniğim. Onu bugün keserek değerlendirdim. Üst kısmından bolero yaptım ve alt kısmı bilin bakalım ne oldu? Cevap: astar :) Evet, eteğimin astarı oldu eski tuniğimin altında kalan kısım.

dantel etek

dantel etek
Bel ölçümüze göre kestiğimiz kalın lastiğimizi alıyoruz ve önce dantelin büzüşmüş haline bol teyellerle tutturuyoruz, ki lastik genişledikçe dikişler patlamasın :)

dantel etek
Dantelin lastiğe dikilmiş hali ve eteğin ilk görünümü efendim :)
Sırada astarın dikişi var…

dantel etek
Astarı da dantelin üzerine dikiyoruz yine bol teyellerle.
Önemli nottur :) Dantel ve astarı lastik üzerine dikerken arka ve yan dikişlerin doğru yerlerde olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Yan ve arka dikişler üst üste gelmeli ki etek düzgün dursun.

dantel etek
Daha sonra içimden eteğin altında siyah bir şerit olsa güzel olur diye geçirdim ve aklıma hemen kurdele geldi. Aldım elime kurdeleyi ve eteğin altına boydan boya teyelle diktim.

dantel etek
Eteğimin son görünüşü de böyle oldu :)

dantel etek
Son olarak eteğin belini çektire çektire lastiği gerdirerek dikiyoruz ve altına diktiğimiz kurdeleyi de makineden geçirip eteğimizi bitiriyoruz :)

dantel etek

dantel etek

dantel etek
İstediğiniz gibi kullanabileceğiniz bir eteğiniz olduuuu :) Üstteki fotodaki gibi badinin üstünden de giyebilirsiniz.

dantel etek
Umarım beğenmişsinizdir arkadaşlar. Bol dikişli günler efendiiiiiiimmmmm :)

22 YORUMLAR

 1. şenay ikizler burcu omak gerek galiba senin gibi çalışkan olmak için bir otur dinlen sürekli bir şeyler yapıyon maşallah. dikiş makinan da çok şirin :) çok güzel bir değerlendirme ve de çok güzel etek olmuş sana da çok yakışmış, zaten çalışmaktan zayıflamışsın gözümden kaçmadı :) güzel günlede giy :)

 2. Hahaha :) ÇAlışmaktan zayıflamadım zulalcim sıcaklr eridi bitirdi beni :) Yoksa yemekte hala son süratim :) Bu sıcaklarda can sıkıntısı son safhada ve bende sürekli birşeyler yapıyorum elimde hep bir iş aklımda hep yapacak başka birşey var :) Dikecekler listem kabardı onlara el attım bu aralar :)
  Beğenmene çok sevindim :)

 3. Özellikle ilk fotoda ispanyol dansçı bayanları anımsattın bana Şenay :) bu arada ben sormadan “hanım”ı aradan çıkardım sorun değildir umarım. dikiş makinen gerçekten de çok şeker birşey :) yine güzel, yine ellerine salık, yine maşaALLAH subhanALLAH diyorum :D

 4. Teşekkür ederim münüre :) Aynı şeyi ben de sana yapmıştım zaten :) Hanımlar olduğu yerde kalabilir sorun yok :) Ve evet dikiş makinem çok şekerdir seviyoruz birbirimizi :)

 5. oooo yine havalı bir pozla yayınlanan bir dikiş harikası :D çok güzel ve anlatımlar harika , güle güle güzel günlerde giymek nasip olsun

 6. bende fotoğrafı ilk gördüğümde ispanyol dansçılar aklıma geldi .. çok hoş bi etek olmuş elinize sağlık güle güle giyin inşallah:)

 7. cosmokedi :) İspanyol kim ben kim dansçılık deseniz ispanyolluk gibi :) Alakam yok :) Anca poz veriiyorum onlar gibi haha :) Teşekkürler yorumunuz için :)

 8. nasıl güzel, nasıl faydalı bir yazı olmuş, ders gibi. harika. ve yine nasıl yakıştırmışsınız kendinize…

 9. shane :) Çok teşekkür ederim.. Benim yöntemim böyle kendimce :) Dikiş dili bilmem ama elim biliyor dilini kullanmadan nasıl yapacağını :) Beğenmenize çok sevindim :)

 10. yağmuryüreğim :) Öyle deme ne olur kuzum evet kızım artık alıştı eşim işte bende bu aralar evdeyim ve yapabildiim kadar yapmaya çalışıyorum dikişimi işimi :) Kendine haksızlık etme olur mu kuzum :) Yanımda olaydın sana da iştah gelirdi belki yeteneklerini çıkarırdık içerlerde biryerlerden kimbilir :) Ama ben eminim içerlerde biryerlerde o :)

 11. Geçmiş olsun canım.. E tabi yordunuz kuzuları gezinirken küçücük bünyeleri dayanamadı o kadar aktiviteye :) Bir an önce iyileşirler umarım…