dantel lambam

-

Balkonunu kapattırdıktan sonra ilk şeylerden biri bu lamba idi. Yıllardır sandıkta bekleyen dantellerden bir kaç tanesi bu uğurda feda edilebilir gibi geldi bana. Çünkü nasıl bir sonuç olacak tam olarak bilemiyordum.

Hani şu iple yapılan balon lambalardan çıktım yola. Ben ip yerine vakti zamanında yapılması zorunlu çeyiz maddelerinden biri olan vitrin danteli parçalarını kullandım. Minik minik onca motif örmüştüm bunlar için. (24 parça falan sanırım. Şimdi kalmadı bu kadar büyük vitrinler ama…)Neyse büyükçe bir balonu şişirip tutkalı azıcık suyla karıştırdım. Dantel parçalarını bu tutkala batırıp balona sardım. Hepsini aynı anda yamak istemedim çünkü balonu çevirdikçe ilk yaptığım danteller kendini saldı. Ben de “iyice tutsun ertesi gün devam ederim” diye öylece bıraktım balonumu. Sabah küçük bir süpriz benim balon sönmüş. Tabiki dantellerde azıcık yamuk katılaşmış. Yeniden balon şişirdim, toparlamaya çalıştım ama resimdede görüldüğü gibi biraz yamukluk var. Tam bir yuvarlak sağlayamadım.

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

12 yorum gelmiş

  1. rahelfer

    Elinize sağlık.Bende böyle bir şey yapmak istedim ama annemin dantellerine kıyamadım.Bir de annemin tepkisinden doalyı can korkusu var tabi ki :)

  2. celebi74

    oy şekerim balkon yenileme deyince senden başka kimse gelmiyor zaten aklıma :) yazıyı açtım dedim kesin bu bizim şekerdir dedim baktım senin balkon :)

  3. adadenizi

    Mavi sofra, Figen abla teşekkür ederim,rahelfer bunlar benim kendi yaptıklarımdı. Ben de annemin yaptıklarına dokunmadım. Bir de onunkiler çapa marka iple yapılmış daha ince bir işçilikti kıyamazdım zaten,alanay saol,aslımavi var aslında tam yuvarlak olsun istemişim ben. Ama blogda yazınca aradaşlardan çeşitli öneriler geldi. Bir kez daha deneyeceğim bir ara,ssselen, bahar006 saolun,celebi:)) var aslında bir kaç yaptığım daha ama şu blog yasaklanması can sıkıcı oldu. Öylece bekliyolar

Bir Cevap Yazın