Deniz kabuklarından pano yapalım

-

deniz kabuklarından pano yapımı

Deniz kabukları ile pano yapalım… Gerçi her ne kadar pano demiş olsak da deniz kabukları ile yapabileceklerinizin tek sınırı hayal gücünüz. Ama biz burda biraz da hayal gücümüzü kısıtlayıp pano yapacagız :)

Öncelikli olarak pano yapacak olduğumuz ahşap nesnemizi seçiyoruz ve oluşturacağımız deniz manzarası şeklinde boyama işlemini yaparak boyamızın kurumasını bekliyoruz. Ardından panomuzda deniz zeminini oluşturacak kısma ahşap tutkalımızı sürerek kumumuzu yapıştırıyoruz. (Kumu petshop’larda kolaylıkla bulabilirsiniz) Kumlarımızın yapışma işlemi tamamlandıktan sonra elimizde bulunan deniz kabuklarını zevkimize göre yapıştırarak ortaya birbirinden güzel görüntüler çıkartabiliriz. Tabii yosun ve benzeri materyaller ile görselliğimizi güçlendirebileceğimiz de unutulmamalı…

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

4 yorum gelmiş

  1. 2006

    Kişisel fikrim 60m ilerideki plajdan taneleri göze fazla büyük görünmeyecek şekilde olan kumu var ise kullanabileceginiz dogrultusunda. Yazıda da geçtigi gibi önemli olan burada nasıl gördügünüz ve nasıl görmek istediginiz. Bu nedenle akvaryumların altında kullanılan taşlarda (küçük) hoş görüntüler oluşturabilir : )

  2. guldemgokalp

    Her sene tatile gider bir poşet dolusu deniz kabuğu vb. deniz mahsülleri toplarım.Hep düşünürdüm nasıl kullansam diye.Sağolun artık iyi bir fikrim geldi.

  3. pharmacid[pilli_silinen_hesap]

    Gayet hoş bir çalışma,benim de buna benzer bir çalışmam var,tek farkı,kumun yerini köftelik bulgurun almış olması…

Bir Cevap Yazın