Çarşamba, Mart 29, 2017

Deri kutu

15

kutu kaplama
Eveet yine ben geldiiim, benden rahat yok size, her gün bir şey ekleyeceğim:) Bu kutuyu babamla birlikte yaptık. Normalde origami ile katlayarak kutu yapıyordum. Sadece yaptığım takıları koymak için öylesine bir kutu, yani tek amacım takıların yer kaplamasını önlemekti. O sırada beni izleyen babam yaptığım kutunun görünüşünü çok beğenmemiş olacak ki “o öyle olmaz” dedi ve aldı eline malzemeyi. Aslında kullandığımız deri de annemin çeyizinin çatal-bıçak çantasının derisiydi. Kardeşim oyun oynarken iş adamı olacağım diye çantasını kırmıştı. Deri de benim hoşuma gidince deriyi çantanın üstünden söküp bir kenara koyuvermiştim. Eh demek ki bu kutu içinmiş. Mukavvadan babam kutusunu yaptı, sonra dışını deri ile kapladık ve kurumaya bıraktık. Ertesi gün kutunun içini de babamın siyah kravatıyla aynı kumaştan olan mendiliyle (ki babam mendil kullanmayı sevmez) kapladık. Sonra kot pantolonun yedek düğmesi olan metal düğmeyi de tutacak yer olarak kullandık ve ortaya çok güzel bir takı kutusu çıktı. Böylece uzun süre kullanacağım güzel bir kutum oldu :D

Not: Sizce Senaat ablanın kutuları kadar güzel olmuş mu?   :D

Paylaş
Bediaaa
Hepinize merhabaaa.. Öncelikle 14 yaşındayım. Ailemi,arkadaşlarımı ve hayatımı çok seviyorum.(Şu sınavlar olmasa daha iyi ama. :D ) Hemen hemen iki yıldır yenileme,geridönüşüm ve yeni şeyler üretme çabası içindeyim. Hep takip ettiğim Sitedir 10 marifet. Umarım becerebilirim ne diyeyim :)

15 YORUMLAR

  1. Ben coook begendim Bediaaa :) ellerinize saglik.dedigin gibi uzun sure kullanilabilecek bisey cikmis. ayrica sende benim gibi hic umulmadim seylerden guzel birsey cikartmissin. ben gercekten cok begendim :)

  2. bedia senaat beğendiğine göre güzel yapmışsın senaat’ın uzmanlık alanı kutular ne de olsa :) ben de beğendim kutu yapmaktan anlamasam da :) ellerine sağlık

  3. sanada katılıyorum zulal abla . senaat ablanın ne de olsa uzmanlık alanı kutular. sahi neden üye adı zulaltan ? bir yerde adınızın fili olduğunu okumuştum sanki :? ???

  4. çok güzel olmuş bediacım elinize sağlık.bence de sen bu işin peşini bırakma devam et göreceksin ki bunları geliştire geliştire ortaya mükemmel şeyler çıkaracaksın. aynı benim bu işlerime rağmen 16 yıldır bu işleri sürdürdüğüm gibi.. ( sahi büyüyünce ne olmayı istiyorsun tatlımm ? ) cevabını bekliyorumm : )

  5. Teşekkür ederim siz de bırakmayın zaten kimse bırakmasın bir şeyler yapmayı. size yaptığınız kötü gibi gelse de (hatta kötü bile olsa) siz yine de yayınlayın belki birilerine fikir verir. ben “büyüyünce” tasarım konuşunda bir meslek edinmek istiyorum aslında iyi rol de yaparım oyuncu da olabilirim yani beni ilerde dizilerde görürseniz şaşırmayın :) şuan kafam çok karışık :)