Dikişe devam: etek-bluz kombini

-

etek modelleri
Merhaba arkadaşlar. Bu defa etek ve bluz ikisini de dikip kombin olarak paylaşmak istedim sizlerle. Eteğimi kalem ve yüksek belli olarak diktim tıpkı daha önce yaptığım kalem eteğim gibi. Bu yeşil kumaşı aldığım anda bununla etek dikmem gerektiğini biliyordum. Bazı kumaşları daha alırken aşık olurum onlara, bu yeşil de onlardan biriydi. Onu görünce ışık hemen yandı zihnimde, ne yapacağım belirdi kafamda, ben de Ankara’dan gelir gelmez ilk ona el attım :)

etek modelleri
Daha sonra da kayınvalideme diktiğim bluzdan kalan bir parça vardı evde, onunla da bluz diktim. Bu kumaşla kuzuma elbise yaparım diye düşünmüştüm çünkü fazla büyük bir parça kalmamıştı elimde ama bu eteğin üzerine yakışacağını düşünerek böyle bir bluz yaptım ve bluzun yaka ve kol kısımlarını da daha da uyumlu olabilmesi için eteğin kumaşıyla çevirdim :) Daha fazla görsel ve anlatım için bloguma beklerim arkadaşlar. Umarım beğenirsiniz…

Etek yüksek olduğundan bluzu eteğin içine sokarak giymeyi uygun gördüm aslında ve bir kemer taktım ama bluzu dışarı salarak ya da yine dışarda önden düğümleyerek de farklı kombim seçenekleri olabilir. Ben bluzun içindeki halini daha çok kullanırım açıkçası ondan eminim :)

14 yorum gelmiş

 1. merzey

  elinize saglik guzel gorunuyor benim sizden ricam 6ve 5 yaslarinda kiz cocuklari icin salvar nasil dikilir bu konuda fikriniz varmi ?

 2. senayatilgan

  :) merzey çok teşekkür ederim beğenmene sevindim. Şalvar konusuna gelince bildiğim kadarıyla bir sürü şalvar modeli var. Bizim oralarda şalvar giymeyiz ve hiç dikmedim ama siz bana hangi modeli istediğinizi linkle gösterirseniz ben de nasıl yapılacağını anlatabilirim. İster buradan yazın isterseniz bloğumda sağ üstte mail adresim var oradan yazın ki mail adresimden daha kolay olur herlade size nasıl uyarsa. Ben de ona göre size yapılışını anlatayım olur mu. Tek paarça mı üç parçalaı mı istiyorsunuz nedir model önce bir göreyim gerisi kolay çizimle anlatırım size dikişini :)

 3. senayatilgan

  :) Hanımefendi çok sağol şekerim :) (Allahım şekerim dedim garip hissettim kendimi :D )
  :) byalamode güzel yorumun için teşekkür ederim, dikiş hızıma ben de şaşırıyorum canım sıkıldıkça dikiş masasının başında buluyorum kendimi ondandır belkide :)

 4. munures

  şenaycımm yine yine harikasın. yeşilin harika bir tonu, eteğin hele de bluzun çk güzel olmuşlar ve tabii sana çok yakışmışlar :) iyi günlerde giy inşaALLAH :)

 5. zulaltan

  ahhhhh insan bu kadar da kalem eteğe özendirmez ki canımm ben de dayanamayıp kalem etek dikecem sonra dolapta sınır taşı gibi bekleyecek giyilmek için. :)
  banane ya bende kalem etek istiyommmm :D

 6. senayatilgan

  :) Münürecim çok teşekkür ederim gerçektende :) Yeşil çok farklı bir yeşil ve güzel evet ben de çok sevmiştim alırken kumaşı :)
  :) Filizcim dik canım kim tutar seni :) Elinden her türlü dikiş geliyor bir dik giy bakalım belkide beğeneceksin bu defa :) Bence dikmelisin kuzum kıskanacak birşey yok ,dikişi bilmesen tamam ama alasını yaparsın sen hadi bastır be Filizim :)

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn