Cuma, Ekim 28, 2016

Diş fırçasından robot

8

Şu sitede Diş fırçasından titreşimlerle hareket eden vibrobot yapımı anlatılmış

8 YORUMLAR

  1. Uzun zamandır aklımdaydı, geçenlerde elime malzeme geçince yapayım dedim. Ortaya çıkan robot-oyuncak aşağıdaki fotoğraflarda…

  2. teşekkürler nalana. bu minicik robot, titreşimle hareket ediyor ve çarptığı duvardan/kenardan dönerek yoluna devam ediyor.

  3. çocukken de, başka bir fırçayla bunun daha büyük bir türevini yapmıştım, daha istikrarlı çalışıyordu. yani aslında aynı mantıkla bunu yıllar önce icat etmiştim. ama böyle ufak motorlar o zamanlar yoktu. bu elektrik motorları cep telefonlarının geliştirilmesiyle beraber küçüldü. söz konusu bu küçük motor, cep telefonlarındaki titreşim özelliğinin işlemesini sağlamakta.

  4. Evet zabun,haklısın.Eşime gösterdim o da benzer açıklamalar yaptı.Yıllar önce icat etmiş olduğun cümlesine de katılıyorum zirâ bu cümle de eşimden ötürü bana çok aşina .Keşke sizi tanıştırabilsem sanırım sen eşimin daha genç modelisin…o da nerdeyse yürümeyi öğrendiğinden beri birşeyler yapar durumuş tabii ben 30 dan sonraki bölümünü izleyebildim:)Aramızda son günlerde dikkatimi çeken methods un yazıları altında yorumunu göremedim.O da güzel paylaşımlarla geliyor.Güzel ve özel üretimlerinin devamı dileğiyle

  5. methods arkadaşımın çalışmaları da güzel. şu “Ytong Kitap Desteği” özellikle dikkatimi çekti. yorum yazmaya fırsatım olmadı ama yazıyı tutmuştum. 10marifeti ve yeni üyeleri/çalışmaları devamlı takip edemediğim için üzgünüm. nalana sana ve eşine selamlar sevgiler.

  6. diş fırçasından robot yapmak kimlerin aklına gelir bilmiyorum ama orjinal bir fikir olduğu ortada.en yakın zamanda diş fırçasından robot yapacağım :)