Doğal Dekor

-

Doğal dekor dedikleri sanırım bu olsa gerek… Reçineden yapılmış bir mozaikmiş bu çalışma… Kalıbın içerisine değişik materyaller koyularak yapılmış alt kısmı seramik bir dokuymuş mutfaklara banyolara duvar fayansı ile birlikte dekor olarak kullanılıyormuş… google translate sağolsun buradan tekrar nrhnmrl arkadaşımıza teşekkür ediyoruz :)LİNK

19 yorum gelmiş

 1. bu nasıl bir güzellik, olağanüstü birşey, şahane.Duvar fayansının yanısıra daha çok şey yapılabilir, bayıldım.

 2. Noblesse kesinlikle katılıyorum, müthiş birşey bu. Bir el atmadığımız fayans yapmaktı zaten, ona da el attık mı tamamdır:)

 3. Tekzen’de bu tarzla yapılmış klozet kapağı görmüştüm. Gerçekten çok güzel. Onlar polyesterle kaplanarak yapılmıştı ve oldukça pahalıydı. Şimdi nette gezerken bu bileziği gördüm sanırım bu da aynı malzemeyle yapılmış.

 4. hakikaten çok güzel olmuşlar.bu arada hanımlar tabi bu konularada el atacağız bir bayanın elinin değdiği her yerde bence güller açar ayrıca evde beylere nazaran bizler daha çok vakit geçiriyoruz kim göz alıcı bir ortamda olmak istemez?

 5. arkadaşlar yazı yollayamıyorum acaba sitedemi bi sorun var yoksa benim pc demi sorun var anlayamadım bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsanız sevinirim

 6. Fayans olarak değil ama şeffaf silikonla farklı öbjeler duvar süsleri yapılabilir belki…100 kat vernikte olur ama bir kaç aşamada yapmak gerekir. Yıllar önce ben ahşap bir tepsinin içine deniz kabukları ile boyle bir çalışma yapıp üzerini camla kapatmıştım, yazın halen kullanıyorum.

 7. 100 kat vernikle yapılabilir, bende deniz kabuklu bir tepsi yapmıştım ama yine de yukarıdaki havayı vermeyecektir, bu jel gibi birşey.Keşke içeriğini bilebilseydik.

 8. hem fikir hem de yapılanlar çok güzel. sanat malzemeleri özellikle yağlı boya resim malzemeleri satılan yerlerde Dalgalı Sentetik Reçine ( Cyclohexanone Resin) adlı bir madde görmüştüm. hem renksiz hem de kuruyunca sertleşen bir maddeydi bu doğal dekorları yapmak için kullanılabilir gibi geldi. denemek gerek.

 9. fiammacım plastikle uğraşmak sağlık için tehlikeli olabilir, ıstmak, eritmek falan.Bilen bir marifetçi çıkacaktır mutlaka.

 10. 50/100 kat vernik akışkan olduğu için,kenarsız objede çok zor.benimde aklıma mozaik jeli geldi,ama o da çok pahalıya mal olur.

 11. aygen arkadaşımızın söylediği sentetik reçine olabilir malzemesi çünkü sitesinde de reçine diyor internette te polyester recin diye baktığımda da biçok şey var bu tarz..

 12. çok güzller her şey yapılabilir bundan hoş dekorlar oluşturulabilir bardak altlığı da olur en basitinden

 13. çok hoslar hemen yapasim geldi gene:D gerçekten bilezigi çok begendim arastirdim yukarda arkadsimizin dedigi gibi sentetik reçineymis bilezigiin malzemesi youtube da videolar var casting resin diye bakabilirsiniz:)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin