Düğün Anı Defterim ve Kalemi

-

Aslında düğün-nikah sezonu geçti ama ancak paylaşabildim. Yinede fikir olur belki anı defterini kendi yapmak isteyenlere. Düğünüm Mayıs ayındaydı ve düğün öncesi her ayrıntıyı olduğu gibi anı defterinide düşünüp başta almaya karar vermiştim. Ancak sadece kalem için bile ederinden fazla fiyatlar konduğunu görünce sıvadım kolları:)

Önce kırtasiyeden çizgisiz bir defter aldım:2TL

Önce kırtasiyeden çizgisiz bir defter aldım:2TLArdından düz beyaz saten kumaş:2TL veKalemin ucuna takmak için tüyler:1,5 TLGerisi ise evde var olan parça fransız danteli,taşlar ve beyaz kurdelaYapılışını malesef fotoğraflamamıştım ama anlatayım: İlk olarak düz beyaz saten kumaşı sıcak silikonla yapıştırarak defteri kapladım. Üzerine ise silikonlar belli olmasın diye boncuklu kısımlarından danteli yapıştırdım. Son olarakta ismimizin baş harflerini oluşturacak şekilde küçük taşları…Kalem ise çok daha basit. Herhangi bir tükenmez kalemin tepesine tüylerin saplarını yapıştırdım. Sağlam olması için kalemin tamamından birkaç kez bant geçirdim. Sonrası ise sıcak silikonla kurdelayı etrafında döndürerek yapıştırma… Birde süslü olsun diye taş ilavesi:)Şimdi arkadaşlarımın akrabalarımın güzel dileklerini, anılarımızı saklıyor kendileri:)

14 yorum gelmiş

  1. Avatar photo

    Teşekkürler hepinize hem beğeniniz hem mutluluk dilekleriniz için:) Araştırığ baktığımda defter-kalem ikilisi genelde 50TL civarıydı. Ama yaptığıma bakınca maliyeti 5,5-6TL, bu yüzden bile beğenilebilir:)

  2. ssserpil[pilli_silinen_hesap]

    cok nefıs bır calısma olmuş harıka bir fikir…yapmak ısterım iznin o9lursa smyraa….

  3. Avatar photo

    ssserpil izin vermek ne demek amacım zaten yapmak isteyenlere hem fikir hm cesaret verebilmek. Satılanları yapanlardan ne eksiğimiz var:) Yaparsan burada bizlede paylaşırsın umarım.

Bir cevap yazın