El yapımı güllerle süslü kalp yastık

-

kalp yastık
Sizlerle bugün metrelerce saten kumaş ve saatlerce emek harcayarak hazırladığım el yapımı güllerle süslü kalp şeklindeki yastık / kırlent tasarımımı paylaşmak istiyorum!
Üç ton mavi saten kumaş kullandım bu yastığı oluşturabilmek için en dışta petrol mavisi, orta bölümde koyu nane (mint) rengi ve tam ortada ise turkuaz renkli güller kullandım. Her gül yaprağını, tek tek kestim, kenarları açılmasın diye yakma tekniğiyle sabitledim, bu üç boyutlu formu almalarını da dikerek sağladım.
Bu el yapımı gülleri, kalp şeklinde kesmiş olduğum petrol mavisi saten kumaşın üzerine tek tek elde diktim.

kalp yastık
Yukarıdaki ise aynı yastığın farklı versiyonu. Bu kalp yastıkta ise iki ton mavi saten kumaş kullandım. Dışta turkuaz, içte petrol mavisi.

kalp yastık
Arka bölümünü ise düz olarak tasarladım, markam “paper faces“in siyah üzerine beyaz etiketini diktim üzerine.

kalp yastık
Yukarıdaki fotoğrafta da yanında bulunan fermuar detayını ve etiketi görebilirsiniz. Kalp yastıkların içi elyaf dolguludur, gerekli olursa içini boşaltıp yıkayabilirsiniz.
Bu yastıklar / kırlentler, bahar gelirken salonunda, yatak odasında çiçekler açsın isteyenler için harika bir seçenek olabilir. Dilerseniz söz yastığı ve ya nişan yastığı olarak da kullanabilir, yüzüklerinizi, bu şık yastıklarda sunabilirsiniz. Detaylar blogumda.

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
paperfaces

“paper faces” markası, birçok tasarım yarışmasında ödül almış olan giysi ve aksesuar tasarımcısı Beril Öke Gülen tarafından, 2008 yılında Mimar Sinan Güz. San. Üniversitesi “tekstil ve moda tasarımı” bölümünden mezun olduktan sonra kuruldu. İngilizce ‘de “kağıt yüzler” anlamına gelen ve moda dünyasının, çeşitli bilgisayar programları ve görsel efektlerle, mükemmelleştirilmeye çalışılan kağıt silüetlerini yani modelleri sembolize eden “paper faces” adını, “Zoot Woman” adlı İngiliz elektropop grubunun “Living In A Magazine” adlı parçasının sözleri arasından seçti. “paper faces butik” ise, 2010 yılında, Cihangir’de açıldı ve şu anda Feneryolu / Kadıköy'deki yeni adresinde; özel alışveriş siteleriyle, sürekli olarak düzenlenen kampanyalarla, müşterilerine ulaşıyor. Hemen hemen her yaştan müşteriye hitap eden geniş ürün yelpazesi ve sınırlı sayıda üretilen özel giysi ve aksesuar tasarımlarıyla, takipçileriyle buluşuyor. Yüksek bel mini eteklerden, maksi eteklere; el yapımı güllerle süslenmiş kalp yastıklardan, hasır şapkalara; desenli çantalardan dantel yaka kolyelere kadar birçok ürün seçeneği mevcut. Sanal mağazası: http://www.sanalpazar.com/dukkan/Paperfaces__u778973

4 yorum gelmiş

Bir Cevap Yazın