El Yapımı Ürünler ve Sanatçılar Pazarı

-

Umarım bu yazı yayınlanır çünkü insanların faydalanabileceğini düşündüğüm bir etkinlik! :) 2008 Kasım ayından beri İstanbul/ Cihangir’de 2 haftada bir düzenlenen Pazart adlı bir pazar var. Bu pazara ben de birkaç defa gittim. Gerçekten orijinal ürünler ve tasarımlar satılmakta. Halihazırda atölyesi olan ve atölyesinde çalışmalar yapan sanatçılar, yeni mezun genç tasarımcılar, pastacılar ve el ürünlerini satan insanlar bulunmakta. Buradaki fotoğrafları ben çekmiştim, sitesinde ise çok daha fazla fotoğraf bulabilirsiniz. Buradan ulaşabilirsiniz.Bir defasında Derya Baykal da gelmişti, hatta birkaç bişey de almıştı ve programında takmıştı :-)

Şuan tatile girdi ancak Eylül’de başlayacak. İsterseniz başvurarak ürünlerinizle katılabilirsiniz, ya da gezmeye ve manzaranın tadını çıkartmaya gidebilirsiniz :)

Sorusu olan varsa elimden geldiğince cevaplayabilirim.

11 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Fotoğraflardan güzel bir pazar olduğu belli oluyor. Ne yazık ki Pendik’e uzak ben ancak Kadıköy ün salı ve cuma pazarına gidebiliyorum. Yolum düşerse bu pazara da mutlaka uğramak isterim. Paylaşım için teşekkürler

 2. Avatar photo

  Bende gittim kuzenimle Haziran gibiydi. Ben gittiğimde o kadar kalabalık değildi ama hoş bir ortamı var.Gidip görmenizde fayda var bir de gitmeden önce mutlaka arayıp sorun bu hafta kuruluyor mu diye ? Sonra bizim gibi boşuna gitmiş olursunuz :)

 3. Avatar photo

  Evet tekrar başladığında toplaşıp gidebiliriz çok güzel olur…:-) Zaten orada keyif yapması da çok güzel oluyor..Süper tartlar satıyorlar, çay da var, ee manzara malum zaten:-) Ucuza ve değişik şeyler de bulunabiliyor. ben güllü doğal bir sabun almıştım, hamam gibi kokuyordu :) böyle şeyleri çok sevdiğim için üstelik 2 Liraydı hemen atladım tabii :)Yaz sezonu olduğu için şuan tatilde. Eylül’de tekrar başlayacakmış ve 2 haftada bir pazar günleri açılıyor.

 4. Avatar photo

  tamam gülseyhancımgidiyoruz demekki o zaman gene haberleşiriz gün karar veririz giderizz…hemde buluşmuş yüzyüze tanışmış oluruzz…

 5. Avatar photo

  Pazart 18 Ekim 2009 Pazar günü saat 13:00’den 19.00’a kadar Cihangir Roma Bahçesi’nde.Umarım yine yağmur nedeniyle iptal olmaz!

Bir yanıt yazın