Elbise şeklinde dantel bebek şekerleri

-

bebek şekeri
Tülay Hanım’a yeniden minik Masal bebeği için bir şeyler hazırlamak beni çok mutlu etti. Normalde vaktim olmadığı için bebek şekeri ya da lavanta kesesi siparişleri kabul etmiyorum. Hemen bu işi yapan emekçilere yönlendiriyorum bana başvuranı. Tülay Hanım’ın ne istediğini duyunca önce kabul etmedim. Ama ikna kabiliyeti hayli yüksek çıktı bu enerjik hanımın! Masal’ın mevlüdü (ya da şimdilerde moda olan deyimle ”baby shower” partisi) için hazırladıklarımı sizinle paylaşmak istedim – elbise şeklinde bebek şekeri. Minik bebek elbiseler diktim, etek altlarına isteğe göre badem şeker dolusu torbacıklar ya da lavanta kesecikler yerleştirilip sunum yapılabiliyor. Masal bebeğin mevlüdüne gelecek misafirlerine güzel bir hediye olarak verilmek üzere hazırladım. Laf aramızda ilk diktiğim elbisecik bir şeye benzemiyordu – direkt çöpün dibini boyladı :D Ama işi kabul etmiştim bir kere – başarmaktan başka şansım yoktu.

bebek şekeri
Lavanta keseli bebek şekeri bu elbiseler dikimi için şantuk kumaşla dantel, taşlı inci boncuklar ve kollar için de hazır taşlı dantel kullandım. Hazır olduklarında askılara asıp standa yerleştirmek kaldı sadece. Standın arka tarafında elbiselerin devamı var – bu sefer farklı bir modelin görselleri pek yakında burada ve blogumda paylaşacağım.

bebek şekeri

3 yorum gelmiş

  1. resim yüklerken yazı yazma sırasında ne kadar da dikkatsizmişim, DİREKT yerine DİREK yazmışım, hediye verilmek üzere ” hediye vermek üzere” yazmışım. Özür dilerim, sanırım her zamanki acelem bunun sebebi!

  2. hmmm anladım. Yok o değil de, ben defalarca bakıyorum yazdıklarıma, onaya yollamadan önce ama kaçırıyorum işte Aylin Hanım, böyle ”direk” mirek yazınca beni cahil cühela sanmasınlar istedim :)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Güzel olan her şeyi o kadar çok seviyorum ki inanılmaz. İstanbul'da bebek giyim ve üzerine bir butiğim var. Sıra dışı ürünlerimi ve ürettiklerimi bebechocolate facebook albümlerimde ve blogumda görebilirsiniz. Çocukluk hayalim çizgi filmileri yapmaktı... Yıllarca başka işlerle uğraşıp, bebeğim dünyaya geldikten sonra hayatımın akışını değiştiren bir iş BEBECHOCOLATE. Hiç bilmediğiniz çocuk dünyasına girişimin ardından, hiç bilmediğiniz işe atılma. Bir masal BEBECHOCOLATE, bebeğimin kısmetine açtığım bir iş; bebeklere ait çok şey var içinde. Butiğimi büyüttükten sonra boş vakitte keçe el emeği ürünleri yapmaya başladım. Ürünlerim büyük beğeni toplayınca boş vakit gitti, yoğunluk geldi... Değişik fikirleri keçe figürlerine taşıyan, tamamı el yapımım ve çizimle oluşturduğum koleksiyonumu, bebek, evliliğe, doğuma yönelik değişik tasarımlarda fark yaratıp sizler için üretiyorum. Tamamı el dikişi olan koleksiyonumu umarım seveceksiniz. E-posta: ailarmehinli@yahoo.com