Elbise ve peplum

-

peplum dikişi
Merhaba arkadaşlar. Bu defa peplumlu bir elbise diktim. Aslında bu kumaşı Ankara’da sevgili hobimiterapimi ile kumaşçıya gittiğimizde aldım ve aklımda bir ceket dikme fikri vardı. Fakat kumaş topunun sonu olduğu için kumaşı kesmediler ve biraz fazla almış oldum ucuza :) Eeeee evde fazla görünce kumaşı elbise de yaptım, elbiseye peplum da :) Ve hatta ceket bile yaptım elbisenin üzrerine ve biraz kumaşım daha var :) Yapılış hikayesi ve daha fazla görsel için bloguma bakabilirsiniz :)

Evet peplumlu elbisem aslında kısa kollu bir elbise ve üzerine kışlık olduğu için bir de ceket diktim ve ceketi kısa yaptım, çünkü uzun olduğunda peplumlar nedeniyle belde kabarık duruyor ve hiç hoş olmuyor…

peplum dikişi
Kumaş çift taraflı bir kumaş yani her iki tarafı da kullanılıyor ve ben bu özelliği cekette kullandım… Ceketin iki tarafı da giyilebiliyor ve dikişleri farklı bir şekilde yapıp çift taraflı kullanabilmeyi sağladım :) Bir tarafı aşağıdaki gibi enine çizgili, diğer tarafı ise boyuna şekillerle dolu.. Yani bir taşla bir sürü kuş vurmaya çalıştım ve başardım :) Umarım beğenirsiniz :)

peplum dikişi

7 yorum gelmiş

 1. aman da aman…aman da aman…yine döktürmüş bizim hatun…
  Allah seni nazarlardan korusun be Şenay… ellerin dert görmesin…
  bi de benden bahsetmişsin ki bu da çok değerli benim için…
  kuzucuğu öp benim için…

 2. :) brnnyvz :) Çok teşekkürler şekerim :)
  :) Mehtap’a teşekkürlerimizi iletiyoruz o zaman :)
  :) Duygucum senden nasıl bahsetmem :) Beni sen götürdün o kumaşçıya kısa da olsa birlikte geçirdiğimiz o anlar içinde alındı bu güzel kumaş senin sayende gördüm ve aldım bu güzel kumaşı :) Senin de hakkın var bu elbisede yani canım benim :) Teşekkür ederim :)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin