27 yorum gelmiş

 1. bayıldım ya! çok severim ben hint kınasını,ablanızın ellerine sağlık, hazırmı alıyosunuz kınayı yoksa sizin hazırladığınız bi karışımmı, desen ve kına nasıl uygulanıyor?

 2. biyasimadahagirdim

  kına hazır, tüpte.. desenleri internetten, ordan burdan bulup kına defterine çiziyor:) sonra da ele (ele dedim ama ayak bileğine halhal gibi de güzel oluyor;)çoğu zaman da bir desene başlayıp doğaçlama devam ediyor :D

 3. sesiber

  Googleda “henna” diye görsellerde arattığınızda birüsü model çıkıyor.Ben de bir ara çok takmıştım bunlara.Takı Kulübü-Forum’da oldukça geniş bir arşiv hazırlamıştı araştırmacı bir arkadaşımız.Çok güzel olmuş sizin kınalarınız da.

 4. dilevser

  çok güzeller.. ellerine sağlık ablanın.. bende severim kınayı.. yaptırsam yazın ne güzel olur..gerçi böyle hazır tüpteyse bende yaparım ki galiba :) nerde satılır bu tüp kına:)

 5. orece

  ay valla bayıldım . bizde görümcemle onun kınası için hint kınası yakalım diyorduk ama tüp kınayı ilk defa gördüm. tüpte kına aktardamı satılıyo? bunu görmesem toz kınayı kürdanla cizicektim.ablanızın ellerine sağlık bana süper fikir verdi.

 6. biyasimadahagirdim

  bizim kınalar arabistana giden yakınlarımızın hediyesi, küçük bir yerde oturduğumuz için burada o markadan bulamadık, ama büyük şehirlerde bulabilirsiniz (internette bir sitede bulduk ama fiyatı 5 katı fazlaydı, tekrar hediye edilmesini beklicez artık :) ne kadar ince sürülürse o kadar iyi netice veriyor, onun için de çok bereketli (yarım tüp ile 15 el falan boyamıştır ablam)burada hac malzemeleri satan bir dükkandan aldık (belki aktarlada da vardır ) biri metal tüpteydi ve bildiğimiz kınayı koymuşlar hiç güzel çıkmıyordu tüpten, bir de bunun gibi plastik tüpteydi, onda da ilaç gibi bir koku vardı, kullanmadık(yine aynı kıvamda değildi)

 7. kucukgunes

  görünce hemen tuttum yazıyı bi ara bende ayağıma,koluma,ellerime yapıp duruyodum ama bu kadar muntazam ve güzel olmuyordu. ablanız bu işi biliyo ellerine sağlık…

 8. biyasimadahagirdim

  yorumlarınız için teşekkür ederim (ablam adına da)kınalar 3-4 günde yıkandıkça rengi açılıp siliniyorNOT: bu fotodakiler ablamın ilk deneyimleri, blogumdaki fotolarda gelişmeyi farkedebilirsiniz, artık iyice ustalaştı maşallah:D

 9. orece

  buldum buldum tüp kınayı buldum. izmirde oturum arayan varsa kemeraltındaki aktarlarda var.5 tl tüpü.

 10. betus2003

  Ben de kızkardeşimin koluna dövme gibi yapmıştım. biz tüpte olanı bilmiyorduk. saça sürülen hint kınasının siyahını alıp kürdanla yaptım. ama böyle tüple daha pratik görünüyor

 11. biyasimadahagirdim

  çizilen şekle göre değişir bence:) (bir de yaşa göre belki) bizim ufaklıklara spiderman, kurukafa falan çizmişti ablam:)bu kınanın siyahı olsa erkeklere de olabilir

 12. nrhnmrl

  çok güzeller benim kardeşimde yapıyor kendimede yaptırmıştım hatta ,çok hoş duruyorablanızın ellerine sağlık

 13. kriizantem

  Kimse sevmez ama bende kokusunu çok severim kınanın. Çok da güzel olmuş, bugün ele uygun şekilde çıkartma dövme gördüm,böyle bir çalışma yapmak isteyenler için alternatif olabilir.

 14. dilevser

  Kemerlatındaki aktarlar mı? :)) hangisinde var :) örece izmirdesin sende ne güzel.. :) Biz bir kaç kişiyiz sanıyoruz :)

 15. orece

  evet dilevser bende izmirliyim. bende çok severim kınanın kokusunu. ayrıca tüp kınanın renk seçenegi var arkadaşlar. konak tarafından girdiğin zaman kemeraltına turşucuları bilirsiniz turşucuları geçtikten sonra birkaç aktar var onlarda var.bende sansımı deneyim yoktur dedim ama buldum.

 16. hellokitty28

  ya bizimde kına gecemız var, benımde cok hoşuma gitti bu tüpte kına işi ama nerden alıyorsunuz ? ben ankarada hiç rastlamadım böyle birşeye ?

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin