Pazartesi, Ekim 24, 2016
Emo Ahtapotlarım

Emo Ahtapotlarım

14

Şu aralar pet şişelerle fazla haşır neşir olduğumdan dolayı ortaya bunlar çıktı. Bu emo ahtopatların tasarımı tamamiyle bana ait olup patenti bendedir:)1lt lik kola şişelerinin alt kısımlarını maket bıçağı ile kestim. Şişenin kendi tasarımından dolayı alt kısımlarda dilim dilim bölümler var. Onlarıda makasla boğum yerine kadar kestim ve dışa doğru kıvırdım. Parlak görünmelerini istediğim için akrilik boya ile iç kısımlarından 2-3 kat boyadım. Kırtasiyeden aldığım hareketli gözleri yapıştırdım. Asetat kalemi ile sevimli ama zavallı ahtopatlarıma çeşitli çizimler yaptım ki daha da bir zavallı görünsünler. İşte yapımı bu şekilde, umarım beğenirsiniz:)

emocem
emocem

emocin
emocin
emocan
emocan

14 YORUMLAR

  1. beğenmenize ve güzel sözlerinize çok sevindim.bu çalışmayı anaokullarında miniklere ya da evlerde anneleri çocukları ile beraber neredeyse hiç masraf yapmadan ortaya çıkarabilirler.hareketli gözler yerine düğmelerde yapıştırılabilir aslında.

  2. haylaz ahtapot bunlar öyle bakmışlar her an bir cinlik yapabilecek potansiyelleri varmış gibi duruyorlar ellerine sağlık kapkaracamdankelebek ayrıcada çok şirinler :=)

  3. su bazlı akrilik boyalarla boyadım. yani ahşap boyamada kullanılan boyalarla.ama dikkat ettiysen şişelerin iç kısmından boyama yaptım.o yüzden böyle parlak görünüyor minik ahtopotlarım:)