Perşembe, Ekim 27, 2016

En ballı siparişim:))

24

Bebekti ,tavşandı,oyuncaktı, patikti,saç bandıydı,kediydi derken kişiye yönelik tutundurma çalışmalarım sonunda meyvesini vermeye başladı:)) ve en değerli müşterimden ilk özel siparişimi aldım:))Bayramın birinci günü bir tel lamba başlığı ve odasındaki perde ve dolap tüllerinden artan bir parça getirilip haute couture bir oda lambası siparişi verildi efendim. Yeni evinin yeni odası için… Kendisi daha derdini pek anlatamadığından tercuman aracılığı ile anlaştık.. telin bir kenarında bir halka varmış oradan da aşağıya bakıp güleceği bir şey sarksın istiyormuş…Kim mi bu özel siparişi veren, tabii ki Bade hanım:)))Ahh ne bal oo, ahh ne balll, bir görseniz:)))

İşte Yapım Aşamaları:

Abajur teli kağıt bant ile sarıldı
Abajur teli kağıt bant ile sarıldı
Üzeri çorap inceliğinde kumaşla kaplandı
Üzeri çorap inceliğinde kumaşla kaplandı
Işığı yumuşatması için ince elyaf kesilerek kaplandı
Işığı yumuşatması için ince elyaf kesilerek kaplandı
Elyaf Kaplama
Elyaf Kaplama
Telin alt kenarını gizlemek için pembe kurdela dikildi
Telin alt kenarını gizlemek için pembe kurdela dikildi
1. sıra tül dikildi
1. sıra tül dikildi
2. sıra tül altına düz bir tül konarak dikildi
2. sıra tül altına düz bir tül konarak dikildi
İki tül birleştirilerek tel üzerine eklendi ve incilerle süslendi
İki tül birleştirilerek tel üzerine eklendi ve incilerle süslendi
Sarkındak için bir bebek kafası tül ile süslendi
Sarkındak için bir bebek kafası tül ile süslendi
Ve bitti
Ve bitti

24 YORUMLAR

  1. fiamma, harika birşey ortaya çıkarmışsın, ne şeker ne tatlı birşey olmuş, ellerine sağlık. Bade hanıma gülücüklerle dolu bir yaşam dilerim.Yalnız bir şey söylemeden içim rahat etmeyecek, elyaf çok çabuk tutuşan bir malzeme bilirsin, aman dikkat, yüksek voltlu ampul takmayın ve fazla açık bırakmayın.

  2. Ayy sükür kavuşturana:)10marifet beni alıp alıp kapı önüne bırakıyor:) başka sorun yaşayan var mı sitede? Teşekkür ederim canlar, güzel ve motive edici yorumlarınıza:)bu beşinci teşekkür edişim umarım bu kere yayınlanır:))Banucugum simdi endişelendim bende, aklım çıkar mazallah :( bilmiyordum elyafın ampulle yanabileceğini:( Gerçi altta elyaftan önce bir astar var bu yğzden bayağı uzak kalıyor elyaf ama yarın hemen uyarayım içlerine sinmezse hemen söker yeniden yaparım teşekkür ederim uyarına:)Kaç vat olsun ampul değiştirmek istemezlerse?

  3. fiammacığım, düşük watlı ampul 40-25 olabilir ama gene de uzun süre yanması ısınma yapar, elyaf koymasan sadece tüller olsa onlar ısıyı dağıtır ve 25 watlık ampullar fazla ışık vermez, onlar gece lambası oluyor ya.10marifet daha yeni düzelir gibi oldu, beni de deli etti, kayıt veremedim bir türlü…

  4. benim güzel arkadaşım önce ellerine sağlık diyeyim.çok güzel bir o kadarda şirin olmuş.bir de “kapı önüne konulmuş kedi gibi” benzetmenede çokgüldüm. bayılıyorum senin bu benzetmelerine:))

  5. Tşekkür ederim banucugum değiştirsem daha iyi olur aslında koymasaydım da olurduo elyafı ama yaptım bir cahillik işte:)) Semyıl’ım hosgeldin, şükür kavusturana, Mehtapcik,esinselciğim,kriciğim teşekkür ederim güzel yorumlarınıza, dün gece berbattı yaa fenalık geldi en sonunda bana:(

  6. fiammaaaaaaaaaaaa,neymiş şu ballı sipariş çıkıp duruyo,sağ tarafta deyip merak ettim.ne kadar espirili bir kadınsın… şu badeyi ah bi elime geçirsem mıncık mıncık durumu… hani bebeklerin avuçlarının içine işaret parmağını koyarsın hemen tutarlar,hemde sıkısıkı avuçlarının içine hiç bırakmazlar.senin ki herhalde o zamanındadır di mi.? ben o dönemlerini çok severim. hemen küçük bir çocuk gördüm mü parmağımı uzatırım. onu çok öpüyorum.eline sağlık arkadaşım. o dönemi geçmemişse eğer. benim için parmağını uzat ona..:))

  7. Geçmedi Poli ablası 3 kasımda 1 yaşına girdi:))) babası ”tutun şunu bana” deyince hemen ilk kucağa yumuluyor sımsıkı sarılıyor yüzünü gözünü gömüyor ve kahkahalarla gülüyor.. tabii parmakta tutuyor ama şimdiki çocuklar bir harika en cok dıtdıtdırıtdık yapıyor 2 parmağına sarı oyuncağı geçirerek:))Yamalım,çelebim teşekkür ederim:)))

  8. önce dıtdıt dırıt dıt ı anlamadım. ay sonra… gözümde canlandırınca. 2 parmak falan deyince.. bunlar aşmış kendini..ben de parmak tutturuyorum.yaşına girdiğini biliyorum. uzun sağlıklı yıllar onun olsun. ben şeyi unuttum fiamma ne zaman çocuklar neyi yapıyorlardı?:))ama bir yaşından sonra gece uyuduklarını biliyorum. sana iyi uykular, özlemişsindir herhalde uykuyu