ESKİ TABAKTAN YENİ TABLO

-
yeni hali
yeni hali

Arkadaşlarım, bu tabak benden bir yaş büyüktür, annemin çeyizinden kalma son parçadır. Bir kenarda boş boş dururken değerlendirmek ve dolabın içinde duracağına gözümün önünde durmasını sağlamak istedim. Aklıma hiç fikir gelmedi. Afrika ve Mısır tarzı resimleri de çok severim. İnternette dolanırken, Valerie Delmas ‘ın Massai II’ si, hoşuma gitti ve tabağa uygulanabilir geldi gözüme. Kötü bir kopya oldu ama oldu işte. Duvara asma sorununu da çözersem daha iyi olacak ama…..

eski hali
eski hali
Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

28 yorum gelmiş

 1. 03bellinda

  canım benim valla bu gün adam gibi bi yorum yazamadım delirmek üzereyim saat başına bi yorum falan ancak düşüyo aman neyse gelelim tabağa gayette hoş olmuş çakma olsada güzel en azından yerli malı yurdun malı…..:)))))))))))

 2. mtnaz11

  Tabak çok hoş olmuş.Asmak içinde tel aparatlar var. Sanırım birmilyoncularda bulabilirsin. Ya da masa vs. üstüne koymak için bir şeyler.Bu kadarını yaptıktan sonra, diğeri çözülür herhalde.

 3. Yamali bohca

  Eline sağlık acemim, gayet güzel olmuş. Asmak için tel aparatı japon yapıştırıcısının üzerine biraz karbonat serperek yapıştırırsan çok daha sağlam olur.

 4. acemihobici

  güneşedoğrum, teşekkür ederim canım….03bellindam, sağol canım, evet çakma resim, hem de orjinalinin yanında pek uyduruk ama n’piyim, elimden o kadar geldi:)) hem de eski tabak ortalığa çıktı….mtnaz11im, bakmam lazım onlara ama fethiyede var mıdır bilmem, olmadı istanbula gittiğimde bulurum, beğenmene de sevindim….yamalım benim, sağol canım, önce aparatı bir bulayım da, söylediğini yaparım o zaman:))pinklim, teşekkür ederim şekerim benim…

 5. Figen abla

  mısır tarzı resimlere ben de bayılıyorum…ama sarısı daha bi kahveye kaçmalıydı diye düşünüyorum..o tarz resimlerde bu derece parlak renkler kullanılmıyor…fikrinize,elinize,emeğinize sağlık…şahane bi çalışma olmuş….

 6. banuca

  Resim çalışmaların bayağı iyi gidiyor bakıyorum, bir fikir versem, yaptığın resmin çizgilerine siyah kontör geçsen nasıl olur, daha belirginleşir gibi geldi. Asmak için evde tel varsa veya metal askı, bükerek ayaklı bir askı yapabilirsin (yani tabağın altından tutacak şekilde)

 7. mtnaz11

  Merhaba,Bu linke bir gözat. Bence yapabilirsin. Bir debu linke bak.Google da serach ile (ingilizce) birçok dökümana ulaşabiliyorsun.

 8. acemihobici

  figen ablam bu ne resmiyet böyle???? avatarım değişince sende mi tanımadın beni yoksa ya da küstük mü???? ama tanımasan bile ne mutlu bana ki beğenmişsin canım benim:))))) sarısı da çok açık veya parlak değil aslında, flaş nedeniyle öyle çıkmış:))))banucam, haklısın ama o kadar ince çekebilmem için adam gibi bir kontür bulmam lazım. aldım buradan bir tane, cıvık çıktı, yayıldı. ince fırçayla incecik sürebilecek kadar da ince iş yapamıyorum maalesef…mtnaz11im, ilgin için teşekkür ederim, hemen bakıp sık kullanılanlara eklerim linkleri:))farfincik, teşekkür ederim canım, beğenmene sevindim:)))

 9. Figen abla

  ışılım,kuzum benim..yaa kusura bakma sizli bizli yazmışım :)))ağız alışkanlığı,bi fazla gün resmiyetten ölücem :)))bu siz-biz muhabbeti de televizyonda çalıştığım yıllardan kalma alışkanlık..muhabirlik yapıyor,haber okuyordum yerel tvlerde…neyse..şimdi kendimi affettireyim hemen :)))ışılım,kuzum benim..bi kere konu şahane…eski mısır tarzı resimler..ben aynı resimleri seramik küplere yapıcam,ama daha o konuya gelmedik…hocamız öğretir öğretmez başlıyorum…inan bana,mümkün olsa bütün evi eski mısır resimleriyle donatırım…sen benim bir hayalime el atmışsın farkında olmadan…şimdi kuzucuk,bi taneyle kalmasın,senin elin resme de çok çok yatkın…şöööyle eski mısır resimleriyle bi tepsi boyama da bekliyoruz…ve hatta ben sana kendi yapacağım seramik küplerden iki tane göndereyim…üzerinin resimlerini sen yap…biri sende kalsın,diğeri bana hatıra olsun…ve onları da burada paylaşalım ne dersin?ve şimdi sizlere bomba bir haberim var arkadaşlar…hocamıza sordum..kuzucuk sen de dinle…. :)seramik çamuru çalışabilirsiniz arkadaşlar…yalnız,bir ekmek fırını ayarlayın…ya da bir kalorifer kazanı…artık hepimiz seramik yapabilicez…çamur almaya başlayın kızlar..pişirme sorununu çözüyoruz…sizler çamurları alın,ben tüm detayları öğrenip geliyorum…ne mutlu bana ki,artık eski mısır resimleriyle işlenmiş kocaman bir takım yapabileceğim…ve eğer ışılımla da ortak bi çalışma yapabilirsek,onun da,benim de,kocaman bir takımımız olacak….bu arada ışılım ve tüm kuzucuklarım,ben ara sıra farkında olmadan sizli-bizli yazarsam siz aldırmayın…aşırı derecede resmi yazışma yapmaktan,ben artık böyle evrim geçirdim,siz-biz manyağı oldum :)))))ışılım,beni affettin mi kuzucuk? :))))

 10. DenDenAk

  Yorumlar gitmeyince yabancılaştı Figen Abla, samimi samimi yazıyor gitmiyor sabahları şöyle bir yorumlara bakıyorum Figen Abla’yı üzmüş yine yorumların gitmemesi.Tabağa bayıldım canım, eşim bana cam boyası almış bende kontür kalemi alayım deneme olarak önce salata yaptığım tabağı boyayacağım tutarsa evde boyamadık cam bırakmam artık, ellerine sağlık

 11. acemihobici

  çelebimyetmişdördüm, sağol canım:))))kardelencraft arkadaşım, teşekkür ederim….figen ablammmmmm, canım benim, canım benim, seni ben pek çok, pek çok severiiiiiiim, sen bir anaaaaa, sen bir hocaaaa, her şey oldun artık banaaaaaaaaaa……:))) küser miyim hiç ben sana? dalgın dalgın yazmış dedim içimden :)))tamam figenim ablam, elimde bir tepsi var, hemencecik ele alıcam, ilk sırada onu yapıcam ve yayınlıycam….testi fikri harika:)))) hemen yapalım hemen:))))çamur nereden alınır ablam, onu da deyiversene bana bi.. gerçi ben burada biraz zor yaparım herhalde. kalorifer olmadığından kazanı da yoktur fethiyede. ekmek fırınına kaldım, onu da araştırırım.mısır resimleri dışında mısır tarihini de çok severim. mısır tarihiyle ilgili okumadığım kitap kalmamıştır herhalde:))) girelim biz bu mısır olayına ve çamur olayına, ben varım senin olduğun yerde….dendenakım bal bademim, evet figen ablam çok üzülüyor sayfada çıkan sorunlara. ben de dün akşam girdim, iki saat açıktı site. yorum yazmaya kalkınca, pilliye geçiyor, onmarifeti tıklıyorum üye girişi istiyor, giriyorum, normale dönüyor, yine yorum yazayım diyorum, yine aynı şeyler oluyor. hani “yorum yazma da sadece gezin” der gibi. e o da olmuyor. ben de delirdim…..canım, kontüre çok dikkat et, ben buradan aldım, sıvı çıktı, ucunu değdirdiğin anda yayılıyor. o da olmamalı tabi. kalınca bir çizgi çizebilmelisin. hadi al da başla, çok zevkli orayı burayı boyamak:))) tabağı beğenmene sevindim, sağolasın canım…

 12. Figen abla

  seramik çamurunu kütahyadan alıcaz kuzucuk…ben bi bakayım,sizlere adres ve telefon vericem..birer çuval şamotlu çamur sipariş edin..o bir çuval hepinize uzun süre yeter…bişey de değil,20-25 tlye geliyor…artı bir de kargo masrafı olur belki..durun ben adres ve telefonu bulayım geliyom hemen..

 13. acemihobici

  Canlarım, çarşıda dolaştım, ya ben anlatamadım derdimi, ya da ne bileyim işte…. Tabak arkası şeysinden bulamadım lafın kısası… Aldım elime örgü deri ip ve silikon tabacasını, deli bağlar gibi yapıştırdım tabağa!!!!!! Tabağın alt kısmındaki kaygan olmayan yerlerden yapıştırdım. Aşırı şekilsiz birşey oldu ama önemli değil arkada kalacak değil mi? Önemli olan sağlam olması ve düşmemesi değil mi? Şöyle oldu;

  Duvara bilem astım, bakııııııııııııın;

 14. fiamma1

  etnik figurler favorim bu aralar ellerine sağlık canım. bir kutu kola iç açma halkasını asma aparatı olarak kullan birdahaline bunu yapmışsın zaten…

 15. aytacrafts

  acemim usta oldun sen artık bayıldım hayran kaldım tek kelimeyle harika olmuş canım adaşım benim.bu arada sizleri çokkk özledim,yamalım en çok ta sana katılmayı.Dur şimdi bi katılıyım burdan:))Yamalıya katılıyorum:))))))

 16. acemihobici

  aytacım canım, sağol arkadaşım, özletiyorsun kendini ama ne yapalım, hiç gözükmemendense arada bir gözükmen bile yeter bize, katlanırız buna da, yeter ki sen iyi ol:)))ben yamalıma katıldıkça seni de katarım araya merak etme:))))

 17. acemihobici

  gülseyhanım sağol canım, beğenmene sevindim ama usta olamadım henüz, kendimi usta gibi hissedersem size söylerim o zaman dersiniz bana ustahobici:)))))

Bir Cevap Yazın