Ev yapımı doğal sabunlar

-

ev-yapimi-dogal-sabun
Sabun yapımı günden güne ilgi çeken bir uğraş halini alıyor. Benim sabun yapımı ile tanışmam ise ilgiden çok mecburiyet dolayısıyla oldu. Alerjik bir bünyeye sahip olduğumdan katkı maddesiz doğal sabun yapımının nasıl olacağını araştırmaya başladım ve denemeler birbirini takip etti. Bu gördükleriniz de uzun araştırmaların neticesinde epey bir süre de sabırla bekledikten sonra ortaya çıkan sevimli sabun çalışmalarımdan ikisi.

Kullandığım malzemeler: su, sodyumhidroksit, zeytinyağı ve çocuklar için üretilen parmak boyası. Gerekli araç gereç ise: koruyucu gözlük, eldiven, uzaktan ısı ölçer, 1gr’a kadar tartabilen hassas tartı, plastik kaplar, plastik karıştırıcı, sabun kalıbı ve sabun kesme aleti.

Yeni sabunlarla tekrar görüşmek üzere :) Blogum.

2 yorum gelmiş

  1. ilimilmek

    Çok teşekkür ederim. Gerçekten de çok zevkli bir iş ama bağımlılık yapıyor söyliyeyim. Bir de güvenilir kaynaklardan araştırıp öğrenmenizi tavsiye ederim. Ben soğuk prosesle sabun yapıyorum kullanılan diğer sabun yapımı yöntemlerine göre biraz daha incelik ve özen istiyor ama sabun yapımını adeta sanata dönüştürebiliyorsunuz bu yöntem sayesinde.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin