Cuma, Ekim 28, 2016
Fatma’nın eli kolye

Fatma’nın eli kolye

10

el yapımı kolye
Bu kolye ucunu uzun zaman önce almıştım, şimdi değerlendirmek nasip oldu. Sembolün aslı gibi ortasında bir göz yok ama kolye ucu aynen Fatma’nın eli sembolü şeklinde. Umarım bana da bereket getirir, çok severek takacağım. Umarım siz de sevmişsinizdir :)

Diğer ürünlerimi görmek veya beni takip etmek isterseniz facebook sayfama ve bloguma beklerim. Sevgiler :)

10 YORUMLAR

 1. Hiç duymamıştım yahudiliğin sembolü olduğunu. Dinsel değil daha çok mitolojik özelliğiyle anılıyor zaten bu nedenle belli bir dini inanışa atfetmemek gerek diye düşünüyorum.

  http://www.yeniaktuel.com.tr/top103,165@2100.html şöyle bir adres verebilirim, ben buradan okudum biraz, kökenini ya da doğruluğunu bilemiyorum ama her şeyden zaten önce bir efsane olduğunu unutmamak gerek.

  Sembollere inanma ya da inanmama meselesi kişinin kendi bileceği iş zaten değil mi, ben çok da anlamlar yüklemem mesela nesnelere.

 2. Çok güzel olmuş kolyeniz ellerinize salık…
  Bu nesnelere anlam yükleme konusunda birşey söylemek istedim yıllarca kedilerin baykuşların uursuz olduğunu söylediler bizlere, çocukluğumuz öyle geçti, ama şimdi her yerdeler ve ne kadar da sevimliler. Bu kullandığınız el neyi sembolize ederse etsin siz KOLYE’yi düşünerek yapmışsınız ve kolye olmuş :) Ne istiyorsak o efendim :)

 3. rapunzel-esk sadece yahudiliğin sembolü deyip ortadan kaybolunca öyle demek istediğinizi anlayamadık :) Ama dedeiğiniz gibi istteyen hac takar isteyen el kol :)

 4. rapunzel, senayatilganın dediği gibi, anlayamadık :D Bilginizi paylaşmıssınız ne güzel, sayenizde çok geniş anlamlar içerebileceğini de duymuş olduk bu sembolün. Ama her neyse bunlar önemli değil :)

  Yorumlar ve fikirlerini paylaşan herkese teşekkürler :)