Fatma’nın eli kolye

-

el yapımı kolye
Bu kolye ucunu uzun zaman önce almıştım, şimdi değerlendirmek nasip oldu. Sembolün aslı gibi ortasında bir göz yok ama kolye ucu aynen Fatma’nın eli sembolü şeklinde. Umarım bana da bereket getirir, çok severek takacağım. Umarım siz de sevmişsinizdir :)

Diğer ürünlerimi görmek veya beni takip etmek isterseniz facebook sayfama ve bloguma beklerim. Sevgiler :)

10 yorum gelmiş

 1. mrsWurm

  Hiç duymamıştım yahudiliğin sembolü olduğunu. Dinsel değil daha çok mitolojik özelliğiyle anılıyor zaten bu nedenle belli bir dini inanışa atfetmemek gerek diye düşünüyorum.

  http://www.yeniaktuel.com.tr/top103,165@2100.html şöyle bir adres verebilirim, ben buradan okudum biraz, kökenini ya da doğruluğunu bilemiyorum ama her şeyden zaten önce bir efsane olduğunu unutmamak gerek.

  Sembollere inanma ya da inanmama meselesi kişinin kendi bileceği iş zaten değil mi, ben çok da anlamlar yüklemem mesela nesnelere.

 2. senayatilgan

  Çok güzel olmuş kolyeniz ellerinize salık…
  Bu nesnelere anlam yükleme konusunda birşey söylemek istedim yıllarca kedilerin baykuşların uursuz olduğunu söylediler bizlere, çocukluğumuz öyle geçti, ama şimdi her yerdeler ve ne kadar da sevimliler. Bu kullandığınız el neyi sembolize ederse etsin siz KOLYE’yi düşünerek yapmışsınız ve kolye olmuş :) Ne istiyorsak o efendim :)

 3. senayatilgan

  rapunzel-esk sadece yahudiliğin sembolü deyip ortadan kaybolunca öyle demek istediğinizi anlayamadık :) Ama dedeiğiniz gibi istteyen hac takar isteyen el kol :)

 4. mrsWurm

  rapunzel, senayatilganın dediği gibi, anlayamadık :D Bilginizi paylaşmıssınız ne güzel, sayenizde çok geniş anlamlar içerebileceğini de duymuş olduk bu sembolün. Ama her neyse bunlar önemli değil :)

  Yorumlar ve fikirlerini paylaşan herkese teşekkürler :)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
mrsWurm

Takılar ve aksesuarlar yapmayı çok seviyorum. Henüz bu işte cok yeniyim, yorum ve önerilerinizi bekliyorum. :)

Keçeden büzgülü kese yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar, çok cici bir büzgülü şeker torbası hazırladım. Ben desenli keçeden yaptım ama kartondan ya da kumaştan da olabilir tabii. Ölçülü bir şablon karton hazırladım kendime. 12 parçaya bölerek çizdim,...

Keçeden kedi broş yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba dostlar, bir sitede farklı versiyonunu gördüğüm kedi kapı süsünü keçe broş için uyguladım. Hoş bir şey ortaya çıktı ve sizlerle de paylaşmak istedim. Arzu ederseniz daha büyük çalışıp kapı...

Keçe fiyonk yapımı ve hediye kutusu yenileme

| | 0 Yorum

Merhabalar, atmaya kıyamadığınız hediye kutularınız varsa siz de benim gibi değerlendirebilirsiniz. Ben keçe fiyonk çalışarak yaptım bu yenilemeyi. İlk olarak fiyonk yapımı için şablon hazırlıyoruz. Keçe üzerine şablonları yerleştiriyor, çiziyor...