Salı, Ekim 25, 2016
Fiamma’yı aldı da bir düşünce…

Fiamma’yı aldı da bir düşünce…

18

Hani şu herkesin örmeye doyamadığı, giymeye kıyamadığı, mutlaka sandığının kıyısında yedeğini bulundurduğu patikler var ya; onlar, hep renkleriyle albenileriyle aklımı almıştır.Yanlız o patikleri çıplak ayağına giysen bir dert olur, terlik içine giysen bir başka dert… Ben hiç bir şekilde giyemem, bizim evde de kimselere giydirmem çünkü yerler namüsait, kırık çıkık olur diye korkarım ne me lazım:)Bu yüzden ne yaparım da ben bunları kullanırım diye düşünürken düşünürken başladım olur mu olmaz mı demeye…Hemen gerekli malzemeler derlendi toparlandı,minik dikişler, süslemeler derken hayata geçiverdiler ve işte karşınızdalar…Ben çok sevindim ve çooookta işime yarayacaklar… Bakalım sizler beğenecek misiniz???

Önce birazcık kestim, sonra minik bir fermuar ekledim ve bir parça kurdela ile kapak kısmını süsledimm:)

18 YORUMLAR

  1. ayyy sen coook yasa kımın akkına gelır elıne saglık arkadaslar ozel gun cantası yaıyorlar bunlar o ısede yarar elıne saglık arkadasım

  2. Nasıl kıydında kestin güzelim patiği. Gerçi böylede kullanışlı olmuş ama ben olsam kıyamazdım kesmeye. Hem kestiğiniz yerler atmadı mı? veya atmaması için ne yaptınız diye sorayım, merak etim şimdi. Bizimle paylaşırsanız sevinirim. Ne güzel bizde yeni bir şey öğreniriz sayenizde. Ayrıca patiğin rengi, deseni harika gözüküyor.

  3. bendede çok var bu patiklerden halam ördü çoğunu 5şişle ve çift katlıaynı sorun bendede var aynı şey aslına ev terliği içinde yaşıyorum yün terlikle ayaklarım terliyo ki en nefret ettiğim şeydir açık bir terlik giyiyorum ayaklarım üşüyorgeçenlerde üstsüz terlik aldım ama beklediğim gibi çıkmadılarbu fikirde çok hoşmuş yani kimin aklına gelik patikten cüzdan yeni trend bu olacak sanırım:))

  4. ALLAH AKLINI KORUSUN arkadaşımmmm vallahi nasıl dagüzel düşünmüşsün. harika olmuş.yamalıbohçacım,güzel kardeşcağızım ,, niye öyle diyorsun dolaplarda bekleyip de kazara güveler yese daha mı iyi olurdu. heba olup gideceğine verilen emeğin değeride korunmuş böylelikle.öbür türlüsü boşa harcanmış emek olup beni daha çok üzüyor.o kadar göz nuru dökülmüş.ben çok beğendim ve de tuttummmm :)))güle güle kullan :)))(bu arada dekor olarak kullandıklarında gözümden kaçmadı:) ))

  5. Gerçekten yaratıcı ve hoş bir çalışma olmuş. Ne güzel fikirler üretiliyor, bir konu üzerinde düşünülünce.Ellerinize, aklınıza sağlık.

  6. eline sağlık. cin gibi olan ben ,anlayana kadar öldüm. hiç patiği başka bir alan da kullanmadığım için… ama en doğrusunu yapmışsın. en azından kullanılabilir bir hale getirmişsin .güzelim el emeği patik,anadolu nun güzel motifleri……. yalnız buradan uyarıyorum herkesi, fiammaya patik hediye etmeyi kesinlikle yasaklıyorum… makası atmış vallahi patike:)

  7. Can arkadaşlar güzel yorumlarınıza teşekkür ederim. Lakin kesmeden de sadece ağız kısmına fermuar dikerekte yapabilirdim..(Kestiğim kısmı önce sürfüle ile sabitleyip sonra biraz içe kıvırdım bu yüzden ilmek sökülmez)Bu patikler gerçekten çok güzeller ama kayma sorunu giymeyi engelliyor. Ablamın işi vesilesiyle yurdun dört bir yanından ara ara bana boyle guzel hediyeler gelir ama kullanamadıktan sonra bak bakta olmuyor. Giyen eşe dosta da veriyorum lakin ben de kullanmak istiyordum:( BUnlardan birini kendime ayıracağım diğeriyle de sevgili sesiber’in duyurduğu kampanya ya katkıda bulunacağım yani bunu bana hediye eden, ben ve bir öğrenci sevinecek.

  8. Kenarda duracağına hayata geçmesi bencede daha iyi.Üstelik böyle bir şekilde.Doğrusu bunca emeği ayakta taşımak yerine çantamda taşımayı tercih ederim bende.ne iyi bir fikir olmuş.Eline emeğine yüreğine sağlık fiammacım.

  9. sevgili gonuldenelecigim,tesekkur ederim guzel yorumuna…sevgili selmatozan olmuyor onu da denedim hatta şu halı kaydırmazlardanda yapıştırdım farklı zeminlerde herbiri ile ayrı sorun yaşıyorsun.parke taş ve halı bizim zeminler tehlike yaratmanın anlamı yok riskten uzak daha iyi

  10. Sevgili polyanna69 cugum evet işe yarar şimdi gidip inceledim o tam ortaya gelen mavi renk olan kısmıda 2 üçgen yaparsak kesmeye bile gerek kalmaz canım.. Lakin benim amacım elimdekileri kullanıma sokmaktı çok da iyi oldu dolap bekleyeceğine işe yarar hale geldi.sevgili nazesencigim teşekkür ederim içten yorumuna…