Fil magnet bebek şekeri

-

kece-balon-ve-fil-suslemeli-bebek-sekeri-modelleri
Herkese merhaba, doğumda hasyaneye ziyarete gelenlere hoş bir hatıra olarak kalması için hazırladım bu keçeden fil magnetli bebek şekerlerini. Bu ara filler çok moda sanırım :) baya emekli ve uğraştırıcı bir model ama bir o kadar da şirin kendisi. O yüzden bugün yapım aşamalarını da anlatacağım biraz hangi aşamalardan geçiyor bu şirin filler, bakalım :)

Öncelikle gerekli kalıpları bilgisayardan çıktı alıp kesiyorum. Daha sonra tersten keçe üzerine kaç adet gerekiyorsa başlıyorum çizmeye.
80 adet hazırlamıştım ben bu fillerden yani 160 tane fil çizdim. Sonra kulakları ve balonları da çiziyorum.
Her filde 4 balon ve 80 fil olduğundan toplam 640 balon çizdim rengarenk :) Deli işi değil mi? Sonra başlıyorum kesmeye hepsini. Kesim işi de bittikten sonra filleri ve balonları dikmeye ve içlerine el yaf doldurma kısmına geçiyorum. Bu da bittikten sonra siyah boncuklarla filin gözlerini ve kirpiklerini dikiyorum. sonra balonları ve filleri birbirine sıcak silikonla yapıştırıyorum aralara jüt ipi kullanıyorum bu araya kulakları yapıştırmayı da ekliyorum. Sonra bebeğimizin adının harflerini balonlar üzerine yapıştırıyorum. Ve en son aşama olarak da filciklerin yanaklarını allıklıyorum :)

En zevkli kısım bence paketleme kısmı çünkü model ortaya çıkmış oluyor ve bu tatlı şeyleri paketlemek keyif veriyor :) Şeffaf poşetler içine yerleştirip, bilgisayarda hazırladığım etiketleri yapıştırmalı bir şekilde çıktısını alıp üzerlerine yapıştırıyorum. Ve işte balonlu fil magnetler hazır. Bol el emeği isteyen bir model ama emeğin sonucunu veriyor sonuca bakınca :) Deneyenlere şimdiden kolaylıklar diliyorum. Diğer çalışmalarım için buraya bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Küçüklükten beri hayalim hep insanları mutlu etmek ve yardımcı olabilmekti. Mesleğimi buna göre seçtim ve psikoloji okumaya karar verdim taa ortaokulda. ve psikoloji okudum :) daha sonra çeşitli eğitimler aldım. Fakat hayat beni insan kaynakları ve finansa itti :) küçüklüğümden beri örgü , dikiş , el emeği ile yapılan ne varsa sevdim ilgilendim. başta sadece bir hobi ve tanıdıklarıma hediye diye yaptıklarım çevremdekilerinde ısrarı üzerine 2. bir meslek oldu bana. Sayfamın adının hikayesi ise 'ıncıkcıncık' süse püse olan düşkünlüğümden :) 'evol' ise tersten okununca love yani aşk demek. o da herşeyin aşktan olduğuna inandığım için. elişlerimle yine insanları mutlu edebiliyorum böylelikle :) Ufacıkta olsa o güzel özel anlarında bir payım oluyorsa ne mutlu bana... daha fazla bilgi almak isterseniz mail adresim aşağıda. e-mail: incikcincikbyevol@hotmail.com