Cuma, Mayıs 26, 2017
fimo bebeğimizin gövdesini yapalım

fimo bebeğimizin gövdesini yapalım

19

yüz yapımını ve kolları nasıl birleştireceğimizi göstermiştim.karın için şekildeki gibi bir parçaya ihtiyacımız var.

karnını tamamladık.göğsü için iki küçük yuvarlak parçayı aşağıdaki şekilde olduğu gibi…

parçaları kaynaştırıp şekillendiriyoruz

işte gövde tamamlandı

19 YORUMLAR

  1. Bayram ertesi kesinlikle bir fimo bebiş göreceksiniz benden.Göre göre dayanamaz oldum yaaaa….artık bebişemi benzer başka şeyemi orasını bilemem:)))))))))

  2. işte bende bunu duymak istiyordum gönüldenelecim,birileri yapsın,en azından denesin nasıl mutlu oldum:)olur olur pratik kazandıkça yavaş yavaş..bende tam diilimki daha,

  3. Aytacım böyle deme yaa…nasıl detaylı minik minik uğraşıyorsun onlarla.Öyle özendimki denemek istiyorum.Tabii dediğim gibi nekadar becerebilirim bilmem:))

  4. birazcık denedikten sonra olacak görürsün,al eline fimoyu yüz yapımına çalış ara ara,yap boz biraz olacak görürsün,ben rüyalrımda bile yaptım bu bebeklerden ilk günler,çok uzun bir sürede olmadı,ramazanın ortalarında başladım,nette gördüm çok sevdim bende yapabilirim dedim,denedim yaptım bozdum,hala çok muntazam diiller olmaları için çalışıyorum bende,

  5. Fimonun yapısını seviyorum bende.elde yoğurmak ,şekillendirip bozmak sorun olmuyor ya.sıkmıyor insanı.Gerçi pişirme aşaması için aynı şeyi söyleyemem:))

  6. ya fimocular hepiniz beni de heveslendiriyosunuz amabenim bebişim büyüsün de öyle diye erteliyorum durmadançünkü gerçeğiyle uğraşmak daha zor zaten :)))

  7. embircim teşekkürederim canım ilk karşılaşmamızda sende kucağına bir tane alacaksın yada avucuna işte canım,şeker pembecim sanada göndeririz bebişlerden.senin tatlı bebişide kocaman öp benim için,16 aylıktı dimi yarım yarım konuşmayada başlamıştır o şimdi,tam yemeliktir eminim:))

  8. Aşama aşama öğrendik sayende, yalnız öğrenmek yetmiyor, hamuru eline alıp uğraşmakda gerekiyor. Neyse birinci aşama tamam ya, diğeride gelir inşallah:)

  9. Hala yapamadım bi tane:)ama bakıp bakıp aman seni yesinler diyorum hepsine:)çok güzeller…Ben ilkokuldayken plastik küçük bebekler vardı hepsinin bir özelliği vardı, onlara benzetiyorum bu güzel bebekleri:)elinize sağlık:)