Fimo çiçek bileklik

-

fmodan-kendin-yap-gullu-pembe-yesil-bileklik

Merhaba,

Yeniden fimo yapımına başladığım şu günlerde bileklik, kolye, küpe türü şeyler yapmaya karar verdim. Genellikle youtube kanalıyla öğreticilere ulaşıp beğendiğim modelleri yapmaya koyuluyorum. Türkçe kaynaklı videolar olmadığı için yabancı videolar bu konuda çok yardımcı oluyor. Youtube’dan “fimo tutorial” şeklinde arattığınızda kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki bilekliği de bu videolardan birinde gördüm ve çok severek yaptım. Yalnız benim çiçekler biraz fazla büyük oldu :) Siz bileğinize göre düşünürseniz boyutu hakkında daha iyi karar verebilirsiniz. Ben buna dikkat etmeden başladım yapmaya.

Yapılışı şöyle:

Kullanılan renkler: Açık pembeden koyu pembeye (3 ton) ve açık yeşilden koyu yeşile (3 ton). Koyu olan yeşil fimoya beyaz fimo kattığınızda istediğiniz renk açıklığını miktarına göre elde edebilirsiniz.

Elimizle yumuşattığımız fimoyu ufak toplar haline getirip bunlardan birer minik yaprak elde ediyoruz.

Diğer yandan koyu yeşil fimoları ufak toplar haline getirip öyle bırakıyoruz.

Top halindeki fimoya bileklik olacak zincire tutturmak için çivimizi geçiriyoruz. Koyudan açık yeşile ve sonrasında açıktan koyu pembeye olacak şekilde yapraklarımızı yerleştiriyoruz. Bu çiçeklerden 8 adet hazırlıyoruz.

Yapraklar için; yeşil fimoya elimizle yaprak şekli verip kürdan vb bir şeyle yaprak deseni için çizgiler atıyoruz.

Tüm bu yaptıklarımızı fırınladıktan sonra zincirimize sırasıyla; yaprak, boncuk, çiçek şeklinde diziyoruz. Sırası size kalmış, istediğiniz gibi dizebilirsiniz.

Klipslerini de taktıktan sonra bilekliğimiz hazır.

Bana sayfamdan ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Kolay gelsin ;)

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
ZlmCreations

Fimo ile Eğlenceli İşler ve Öğretici Videolar