Fırfır dantelli bebek tulum ve battaniye takımı

-


Fırfır dantelli bebek tulum ve battaniye takımı. Merhaba 10marifet sevenler :)

Kat kat fırfır dantel süslemeli anne ve bebek hastane çıkış setimizin pembe fiyonklu halini de sizlerle paylaşmak istedim. Tamamen el becerisi gerektiren dikiş işi :) Dikiş yapmayı sevenler haydi ekran başına.

Hastane çıkışında fotoğraf çekimlerinde hem bebeği rahatsız etmeyecek, hem de şıklığından taviz vermeyecek bir model arayanlar için harika bir set oldu.

Kat kat pileli danteller gelinlik gibi bir görüntü yakalamanızı sağlıyor. Oldukça zarif ve bir o kadar da gösterişli.

Süslemesi için kullanılan malzemelerimiz

1.kalite ekru dantel
Süslemesiz olarak 1.kalite %100 pamuk bebek tulum, eldiven, şapka takımı
Nohut kabartmalı bebek battaniyesi
Pembe kurdele
Yarım inciler

Malzemelerimiz bu şekilde arkadaşlar. Fiyonkları istediğiniz formda yapabilirsiniz. Dantelleri de istediğiniz yoğunlukta dikebilirsiniz. Süslesi tamamen şahsi zevkinize kalmış.

Gelelim hazırlanışına; süslemesiz tulumumuzun yakasına yuvarlak formda pile vererek ve eşit hizalayarak dantelimizi kat kat dikiyoruz. Biz 3 kat uyguladık. Şapka üzerine aynı şekilde 2 kat dantel dikiyoruz.

Battaniyeyi ise köşeden çapraz olacak şekilde hizalayarak elde veya makinada dikebilirsiniz. Pile vererek dikilmesi modele son derece şık bir hava katıyor. Burada önemli olan hizalamayı düzgün yapabilmektir. Çünkü birbirine paralel şekilde ve eşit pile verilecek şekilde dikiliyor. Dantel biraz yamulduğu zaman model bozuluyor. Burda işçilik çok önemli. Dantelin gelişi güzel değil de eşit şekilde dikilmesi gerekiyor. Geriye kalan kısımları isteğe göre kurdeleler ile süslüyoruz. Kurdelelerin ortasına minik inciler kullanıyoruz sadece. Hepsi bu :)

Özellikle sade model arayanlar için güzel bir alternatif olduğunu düşünüyorum.

Her modelde olduğu gibi bu takımın da içeriğini arttırıp azaltmak mümkündür. İhtiyaca göre takımın diğer parçaları da hazırlanabilir. Bebek takı yastığı, alt açma seti, bebek ayakkabısı, saç bandı, kapı süsü, puset süsü, anne ayak ucu süsü gibi parçalar da takıma eklenebilir.

Takımın diğer renkleri için bana profilimde ki ÖYKÜLÜ TASARIMLAR sayfalarımdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

♥Her Tasarımın Bir Öykü’sü Olmalı♥ Anneler ve Yavruları İçin Kişiye Özel Tasarımlar yapan bir Anne bir Öğretmen ve bir Tasarımcı. Hobisini iş edinmiş şanslı bir Kişi. Anne-Kız & Anne-Oğul Tasarım Kıyafetler, Bebekler için Tasarım Kıyafetler, Hastane Çıkışları, Lohusa Setleri, Anne Kız Tasarım Elbiseler, Saç Aksesuarları, Konsept Süslemeler, Mevlüt Setleri, Organizasyon Süslemeleri gibi aklınıza gelebilecek tüm özel günleriniz için Kişiye Özel ürünler hazırlamaktayız. Ürünlerimizin Güncel Takibini Yapabilmeniz İçin Sayfa Adreslerimiz www.oykulutasarimlar.com www.instagram.com/oykulutasarimlar www.facebook.com/oykulutasarimlar