FIRFIRLI FULAR YAPIMI

-

Fırfırları çok seviyorum :) Kendime fırfırlı bir fular yaptım. Siz de yapmak isterseniz içeri ;)

1- Fular boyunuzu ayarlayıp kumaşınızı 2 katı büyüklüğünde kesin.2- Önce boru şeklinde dikin daha sonra tam ortadan dümdüz dikin. Ama makinenin sık ayarda olmamasına dikkat edin çünkü bir ucundaki ipi çekerek kumaşı büzdürücez ve volanlı bi fularımız olacak.3- İki ucu da dikerek kapattıktan sonra fularımızı takabiliriz :DBloğumda da yayınladım :) Linki

6 yorum gelmiş

  1. Avatar photo

    Süperrr fikir, ben de deli gibi ay onu da yapcam ay bunu da yapcam diye diye siteyi geziniyorum ama bu hem kolay hem de mevsimi olduğundan sanırım ilk bunu deneyeceğim:))) Teşekkürler.

  2. Yaparsanız görmek isterim :) Öyle bişey uydurdum ki deli kızın çeyizi gibi oluyor dedim önce sonra bitti budur dedim :) Severek kullanıyorum, umarım siz de seversiniz.

  3. Avatar photo

    çok güzel olmuş elinize sağlık ama ortaya çektiğiniz dikişi makara lastiği ile yaparsanız bence daha sağlıklı olur çünkü makine büzgüsü fazla dayanaklı değildir ufak tefek çekiştirmelerde ipler kopup büzgüler dağılabilir “buda benim fikrim”

  4. Noblese çok teşekkürler, bence de şifon kumaşlardan özellikle iyi sonuç alınır diye düşünüyorum. Benim kumaşım da ince şifona benzer bir kumaştı.

Bir yanıt yazın