Cuma, Ekim 21, 2016
Gazoz kapakları ve FIMO Tonton Ailesi

Gazoz kapakları ve FIMO Tonton Ailesi

53

Artık her gün maden suyu içiyorum. Niye mi? İşte bunları yapmak için. Kapağı bir çivi yardımıyla deldim, halka geçirdim. Sonra da bu tonton ilesini yaptım.

53 YORUMLAR

 1. sakagun bende bu aralar gazoz kapaklarından magnet yapmak istiyorum ama içini nasıl yapacağıma karar veremedim

 2. Yok anacım yok sen fimo cinlerine karıştın inandım şimdi. Ten rengi neden istediğini de anladıııım.Sakacım ben de yapıcam ben de edicem oldum yinee. Deli bişey olmuş bunlar. Biz çok soda tüketiriz. Küçükken oynamak için şimdi de bunlar için kapak biriktireceğim.

 3. :) Kolye ucu, küpe, anahtarlık, çanta süsü olarak kullanılabilir gunesedogru.Embir FIMO’yla kaplayabilirsin sen de gazoz kapaklarını.Evet, bunun için ten rengi istedim Sesi’m :) Yap tabi, senin elinde başka bir güzel olur.

 4. ben daha önce fimo denemedim :( bu sebeple ya bende fimolardan alıp bu dünyaya adım atıcam yada sizlerin süper çalışmalarını izleyip iç çekmeye devam edicem

 5. sakaammm aldım listeyee:)) bayıldım bayıldımmm…süperim benimm…yok hakketen fimo cinleri çarpmış seni ne dir bu ya!!!!!!!!!!!.. ben de yapıcaamm..hem benim matkabım da vaarrr:=))(pek bi şımarık smiley) her gün içeriz sodamızı biz de..

 6. Valla ben eşimin hobi aletlerini kullanıp duruyorum. Kapakların arkasını zımparalamam gerektiğini o söyledi ve gerekli aleti verdi.Embir bir FIMO al ve sıkmaya başla. Sonrası kendinden geliyor. İstediğin gibi yapamazsan hamurun şeklini boz ve bir daha dene.

 7. Bunlardan rüzgar çanı da olur, duvar süsü de, çeşitli karakterler yapılıp pano olabilir, çerçeve süslenebilir, içine kağıtlı kek misali kek, turta yapılabilir, vs…

 8. benim neyim eksik yaaa bende yapmak istiyom şu gazoz kapaklarından hemde magnet olanından (itiraf ediyom bi kere fimo denedim ama ne yapsam bilemedim 1 kolye ve 1 anahtarlık çıkarabildim sizin yaptıklarınızı görseydim valla ziyan etmezdim)…

 9. hehehee kullanmış oldugum ilaçlardan ötürü bir mide sorunu yasıyorum , doktorumun tavsıyesı üzerine düzenli olarak soda içmeye basladım , bu işten karlı cıkacagım gibi :D ( normalde soda içmeyi sevmem de )amaaan canım şifa niyetine sodamı içer kapaklarıyla da magnet , anahtarlık ıvır zıvır yaparım die avutayım bari kendimi :)

 10. Duyduğuma göre maden suyuyla soda farklı şeylermiş. Maden suyu doğalmış. Soda ise su ve sudan yapılan içeceklere üretim esnasında karbondioksit gazı basılmasıyla elde edilen, yapay bir içecekmiş. Siz hangisini içiyorsunuz?

 11. Gamze görse ne sevinirdi. Çok işi var yakında gelir, martın bitmesini bekliyor.

  Sakagüncüğüm öğle eğlencelilerki çok güzeller çok hoşlar gopgorcıslar bayıldım bayıldım…gönder bunları da siteye..hep ben mi diyeceğim kuzum bak kaç günlerdir moralim bozuktu bilgisayarım bozuldu kurgularım elden gidiyordu derken geldim içim açıldı yollar mısın? şöyle eğlenceli olur hem..bak bu ay 3 boyutlu çalışmalar var ve yarışma ….

 12. Birkaç gazoz kapağı daha biriktirdim. Onları da FIMO’layım öyle göndereyim sitene Gamy :)Geçmiş olsun. Verilerinin kaybolmadığına sevindim.

 13. nasıl geri aldığımı bilsen ..hiç kolay olmadı..bir kaç dosya bozuldu yeniden kurguladım ama sonunda kurtuldular çok sağol Sakagüncüüm…valla merakla bekliyorum ohh ohhh

 14. allahım yaaa..bugün kapaklarıma baktım vakti gelmiş dedim ve ilk aklıma gelen pasta kek yapmaktı…sakacım artık başka bişey düşüneyim de çeşitleme yapalım tabii sen yine hızlı gonzales olmassaannn:)))))ellerine sağlık mmmmmmmm nefffiiisssssssss

 15. Ben denedim bu akşam kek yapmayı ama bozdum sonra yüz yaptım yine. Fimodan değil ama çamurdan yaptım ben. Bir de kalıp çıkardım. Kuruyorlar bakalım başarılı olacakmıyım. Allahım hemen sabah olsun ama akşam geç olsun. :=)

 16. Yakazam sen daha tatlısını yaparsın.Ben de bunları yapana kadar bozdum bozdum yeniden yaptım. Ufacık kapakların içlerine şekil vermek ne zormuş yahu.

 17. bir lokmacık kil ve minnacık gazoz kapağından ne güzellikler çıkabiliyor:)) çok beğendim,en çokta tontonları…ellerinize sağlık.

 18. Peki fimoları normal fırında mı pişiriyorsun sakagun, zararlı gazlar çıktığı ve o fırında yemek yapılmaması gerektiğini söyledi bizim okuldaki el sanatları öğretmeni ve bende elimi fimoya hiç uzatmadım ama içimde gidiyor

 19. Eskiden mini fırınımda pişiriyordum Dendenak. Pişirme işleminden sonra da fırını uzun süre havalandırıyordum. Artık mini fırınımı sırf FIMO için kullanıyorum.

 20. Belinda, FIMO plimer kilden yapılmış bir hamur markası. Fırında belirli bir süre belirli bir sıcaklıkta pişirildiğinde sertleşiyor. Kendimiz yapamayız. Kırtasiyelerde ve hobi merkezlerinde satılıyor. FIMO haricinde Sculpey, Premo gibi başka markalar da var.

 21. teşekkürler açıklama için sakagün, bende epey araştırdım microdalgamı vermiştim acaba onda olur muydu diye düşünüyorum biliyorsunuz hiç elimde birşey tutmuyorum

 22. Mikrodalgada pişirmeyi önermiyorlar Dendenak. Dereceli fırında, paketin üzerinde yazan süre kadar pişirmeyi öneriyorlar.

 23. Bilmem o an gözüme onu kestirdim herhalde, dayanamıyorum mutfakta kalabalığa. Ya da evde başka bir yerde. 10 marifetten atılacağım yakında