Pazartesi, Nisan 24, 2017
Gelin İğneliği ve Düğün Anı Defteri..

Gelin İğneliği ve Düğün Anı Defteri..

22

Uzun bir “bir şey yapamama” arasından sonra merhabalar.. :) Sürekli takip etsem de uzun zamandır çok aktif değildim biliyorum ama kardeşimi evlendirmekle meşguldüm. Çok şükür koşturmacamız bitti, onlar erdi muradına…. :)E çok ta boş durmadım aslında kardeşime sürprizler hazırladım. Nikah sırasında lazım olacak iğneler için bir güzellik gerekiyordu, aradım ama bulamadım burada bir arkadaşımızın yaptığı iğnelikten yola çıkarak bende canım kadeşime gelin iğneliği ve düğün anı defteri yaptım…İlk önce gelin iğneliğimiz karşınızda…

Yapımı basit aslında, öncelikle cam eşya satan bir mağazadan büyükçe bir kadeh aldım. Bu kadehler tek satılmıyor ama ben serisi bitmiş vitrinde tek model duran bir kadeh buldum :) Sonra bir parça pamuğu evde atıl durumda bulunan bir tüle sardım ve etrafını da satenle sardım. Silikonla kadehe yapıştırdım. Dışına da çiçekleri sardıkları şu sert iri delikli tüllerden vardı evde onunla kadehi ayak kısmından bağladım silikonladım ve bir çeşit şerit boncukla süsledim ve kardeşim bayıldı, hatta nişanlı olan kuzenim de nikahtan sonra el koydu benim bu diye:)…

Anı defterimiz ise biraz zor koşularda gerçeğe dönüştü çünkü istediğim gibi olanlardan bulamadım nikahtan bir gün önce sert kapaklı bir bloknot aldım, üzerini oluklu bir mukavva tarzında bir kap alıp bir güzel kapladım ve iki tane de kelebek yapıştırdım.. Bunları bir kafede yaptık arkadaşımla insanlar sanırım tuhaf olduğumuzu düşündüler :) İşte bu da düğün anı defterimiz…

22 YORUMLAR

  1. hepsi çok şık ellerinize sağlık. ama gelin iğneliği ne demek onu anlamadım yani gelinin düğününde iğneliğe nasıl ihtiyacı olur düşündüm düşündüm onu bulamadım.

  2. bbuket diyor ki;hepsi çok şık ellerinize sağlık. ama gelin iğneliği ne demek onu anlamadım yani gelinin düğününde iğneliğe nasıl ihtiyacı olur düşündüm düşündüm onu bulamadım.

    Buketcim para takmak için:))Figen ablam altın takmaya hal kalmadı millette..bu para takmak için tutuluyooo..

  3. çok şeker olmuş ellerinize sağlık SÜPER GÖRÜNÜYORLAR….gönüldenele kriizantem çelebi ABLALARIN 1 TANELERİ HEPİNİZİ ÇOOOK SEVİYORUM BEN GELDİM BİR SÜRÜ ŞEY YAPTIM YAYINLAYACAĞIM AZ KALDI FOTOGRAFLARINI ÇEKEMEDİM HENÜZ HENÜZ GÖRÜŞÜRÜÜÜÜS :)

  4. banıca, daliya, yamalı bohca çok teşekkür ederim.. beğendiğiniz için kendi adıma, mutluluk dilekleri için kardeşim adına:)Krizantem, noblesse canlarım çok teşekkürler:)Figen abla, sağol yorumun için, aslında düğün anı defteri böyle beyaz tüylü incili süslü kalemi de tüyle süslenmiş gördüm ben ama elimizden bu çıktı nikah şekeri de altın sarısı davetiye de böyle bir uyumlu oldular :)bbuket, sağol canım.. evet takı takılırken iğneleri sapladık ordan aldılar, zaten kuzenim tutuyodu sonra bir daha göremedik iğneliği kendine aldı düğününde kullancak o da :)gönüldenele çok çok teşekkür ederim canım…merytolg, sağol canım ayrıca hoşgeldin :) bekliyoruz yaptıklarını bakalım neler çıkmış :)

  5. evlensinler evlensinler.. nikahta bereket vardır.. yakın zamanda tecrübe edilmiştir.. allah onca emeğin karşılığını veriyor evlenip yuvasını kurana :)

  6. Ellerine sağlık her ikisi de cok guzel olmuş .. ben de gelin iğnedenliği ne diye bakıp durdum önce sonradan yazılanları okuyunca anladım:)) bir çığır açtın herhalde..şimdi istermisin peşinden gelenler toplu iğnelerin başını süslesinler:)

  7. fiamma canım teşekkür ederim… iğneliği bende biyerde gördüm aslında biraz daha farklıydı hakkını yemiyim kimsenin sanırım burda gördüm ama bulamadım kimin yaptığını.. iğne başı nasıl süslenir bilemedim ben :) ama uyumlu olsun diye hepsini beyaz almıştım :)yenihayat çok teşekkürler..