GERİ DÖNÜŞÜM BİR İKİ…:)

-

Resimde görünen benim eski kahvaltı setimin tabanı:)kapağı mika tabakları seramikti.kapağı kırılınca fonksiyonunu yitirmiş oldu.malum ağzı açık dolapta yiyecekler hoş olmuyor.tabakları çerezlik olarak kullanıyorum.

kapak çöpe gitti ama taban duruyordu.içine seramik rölyef yapacaktım vazgeçtim.mini bir kahve tepsisi oldu.

bu resim eski öğrencilerimizin yaptığı resimlerden.eskiden domino yarışma yapardı.sevgili arkadaşım filiz bu yarışmaya katılmış öğrencileriyle.geç gelen çalışmalar elinde kalmış.ama bu uzun yıllar önce oluyor.3 yıl önce tayini çıktığında giderken dolaplarını boşaltıp götüreceklerini seçiyordu.bu iplerle yapılmış çalışmaları görünce bayıldım.”sende kalsın sahipleri almamıştı yıllardır duruyor dolapta” deyince atlayıverdim üzerlerine:)yani uzun lafın kısası bu resim o çalışmalardan bir.tamamen iplerle doldurulmuş.harika bir şey.hele diğerlerini görseniz süperler.neyse.tabanı boyadım üzerine resmi yapıştırdım.ama bir sorun vardı.herhangi birşey dökülse leke kalacak.yani cam kestirmek gerekti.aklıma bişeyler geliyordu ama denemeden anlayamazdım.evde hazır bir parça kitre vardı.üzerine döktüm.kuruyunca sertleşti ama hala lekelerden kurtulabilecek durumda değil.yani ya cam kestireceğim yada resin dökeceğim.bakalım.camsız ama yinede kullanılabilir haliyle işte böyle oldu.hepinize kucak dolusu sevgiler.

detaylar için bloğuma beklerim…

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
alanay

Bir eş ,anne ve eğitimciyim...Çocukları çok seviyorum ve hayvanları.doğa ise özlemim...Günlük rutinimin dışında en büyük zevkim üretmek.el sanatları ve resimle uğraşıyorum.burada zamanla çalışmalarımı sizlerle paylaşacağım...yorumlarınızı esirgemezsenişz sevinirim...

5 yorum gelmiş

  1. fiamma1

    Harika olmuş, camdan daha hafif mika gibi bir malzeme var adını hatırlayamadım, mat parlamayan bir şey resimlerde de kullanılıyor.

  2. Banik

    Tepsiniz için önerim ; üzerine 50 kat ( yada 100 kat diye adlandırılıyor) vernik dökmeniz. Hobi marketlerde bulabilirsiniz. adı 50/100 kat vernik. cadens in 100 kat verniği gayet başarılıdır. üzerinde tarifini bulabilirsiniz. cam gibi sağlam olur ve çok şık gözükür.Ellerinize sağlık…

  3. alanay

    fblinil ve Banik güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.Banik önerin için ayrıca teşekkürler,dikkate alacağım…

Bir Cevap Yazın