Cuma, Ekim 28, 2016

Geri Dönüşümde Son Nokta

11
şişeden lamba 2
şişeden lamba 2

Geri dönüşüm projelerimden bir tane daha. Yine lamba ama bu sefer soda şişelerinden. Ancaak bu labayı bitirebilmek için biraz sabır gerekiyor. Zira en az 50 adet soda şişesine ihtiyaş var. Detaylar için blogumu ziyaret edebilirsiniz.

şişeden lamba 1
şişeden lamba 1

11 YORUMLAR

  1. Ellerine sağlık, ne güzel uygulamışsın, benim de yaz projemde var bu aydınlatma, bahçe için düşündüm, alt kısmından bodrum kapısına sineklik, üst kapaklı kısmından da burada paylaşmış olduğum çiçek süslerden yapacağım. Tebrik ediyorum seni bu harika geridönüşüm için…

  2. Ellerinize sağlık.Ayrıca sabrınız için de tebrik etmek gerekir.Bu arada renkli lambanızı da gördüm. çok hoş olmuş.

  3. Çokk teşekkür ederim arkadaşlar herkese:)) En zor kısmı biriktirme oluyor. 50 boş soda şişesi beklediğinizden daha fazla yer tutuyor mutfakta:))Banuca lambayı yaparken, önerim sıcak silikon kullanma. Şişeleri tutturmak için ilk önce silikon kullandım. Ama silikon bir süre sonra atmaya başladı. Lamba resmen dağıldı. Sonra tek tek silikon artıklarını temizlemem gerekti. En sağlam olacak yöntem sağlam telle bağlamak oldu.Ayrıca bu ilk kısmı. Bir küre daha yapıp birbirine bağlayacağım. Ayaklı lamba olarak kullanmayı düşünüyorum. Bitsin onu da buraya ekleyeceğim:)))