Gökkuşağı Çorabım

-

Biraz yap-sök de olsa ilk örgü çorabımı tamamladım. Bu ara çok örgü örüyorum, o yüzden kışın gelmesini iple çeker oldum. :)Çorabın yapılışı ve ayrıntılı resimler için bloguma bakabilirsiniz.

17 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  şekerim çok güzel olmuş…bolere ile de takım olmuş..eline sağlık…ve kış gelincede güle güle sıcak sıcak giyyyy

 2. Avatar photo

  hehehe o yumaktan da 2 tane aldım bitmek bilmedi.. hala bişeyler örüyorum :D ama çok sevdim, teşekkür ederim celebi74 =))

 3. Avatar photo

  Bereketli ipten şirin çoraplar.Çok tatlı olmuş:)Sıcacık tutar bunlar şimdiden üşümeye başladım ben:(

 4. Avatar photo

  Gerçekten güzel olmuş elinize sağlık. Bende geçen kış iki şişle çorap örmüştüm ama benimkinde üst kısımdaki ajurlu desen yoktu yani düzdü. Sıcacık gözüküyorlar iyi günlerinizde kullanın. Ha bu arada songül08 dört şile nasıl çorap örüyorsunuz. Beş şişi biliyorumda dört şişi ilk defa duydum. Merak ettim. Ördüğünüz çorabı ve yapılışını yayınlarsanız sevinirim. Bizde öğrenmiş oluruz.

 5. Avatar photo

  yamalı bohça, çorapların ortasındaki ajurlu desen tamamen kendi uydurmam- hatta ikinci teki yaparken baya bi şaşırdım :P ama linkini verdiğim modelde saç örgüsü yapmışlar ortasına, o da güzel olmuş.

 6. Avatar photo

  çok güzel olmuş,bayılırım böyle çoraplara ellerine sağlık canım.arkadaşlar hepinize bir sorum olacak,beş şişin 8-10 numara gibi kalın olanları varmı acaba?ben birkaç yüncüye sordum kimisi yok,kimisi bilmiyorum dedi de.

 7. Avatar photo

  eline sağlık çok güzel olmuş, renkleri de sıcacık, güle güle giy..esinsel çorap şişinin kalın numarası olmuyor benim bildiğim, ben çorap örmeye başlarken bütün numaralarını alayım dedim en son 4 numara buldum, zaten 2.5 ve 3 numaradan başkasını da çorap örmek için kullanmadım..

 8. Avatar photo

  çok teşekkür ederim selmacım yok demekki.ben bere örmek için düşünmüştüm :) dikişsiz çıkar hemde yapması daha kolay olur gibi geldi.bu işlerde sen ustasın,acaba üç çift şiş alsam kafalarını çıkarsam olurmu dersin?kış geliyor ihtiyacı olan okullara gene ufak ufak göndeririz,bu kez de böyle örsem diye aklımdan geçirmiştim.

 9. Avatar photo

  Esinsel Ama o şekilde de şişlerin arkası pot kalmaz mı?Ben bu tür şeyleri misinalı şişle yapıyorum ama iki taneyle örüyorum, bir tane kullanılırsa şişin misinası uzun geliyor bu da örmeyi zorlaştırıyor..Geçen seferki organizasyona katılamamıştım, ama inşallah yine yapılırsa bu sefer ben de katkıda bulunmak isterim, sevgiler:)

 10. Avatar photo

  ben 5 şişle örüyorum.boğazdan başlıyarak…bunların renkleri çok şeker…örülüşü de çok muntazam olmnuş..elinize sağlık…

 11. arkadaşlar yanlışlıkolmuş 5 diyecektim 4 demişim hata ördüğüm çorapları atım ama yayına alınmadı çocuklarıma örmüştüm renkli evet bende boğazdan başlıyorum

Bir cevap yazın