Cumartesi, Ekim 22, 2016

GÜL DENEMELERİ

13

Bunlar da benim Figen Abla özentisi güllerim.Tuz Seramiği hamurundan yaptım ama pek birşeye benzetemedim.Yine de yayınlıyorum.Neyse bloğumda farklı resimleri de görebilirsiniz. Eğer önerileriniz ve eleştirileriniz varsa zevkle okurum. Belki daha düzgün yapabilmek için sonraki sefere bana ipucu olurlar.

13 YORUMLAR

  1. e iyi olmuşlar işte, nesi var güllerinin? ben denedim tuz hamuruyla, nemden midir, beceriksizliğimden midir anlamadım, iki saat sonra güller eridi, küçük şekilli ne yapsam tutturamadım.

  2. tuz yerine beyaz tutkal kullanarak iki un bir tutkal yapıp denesene hem daha ince hem de kolay şekillendirebilirsin.Tuz seramiği fazla incelmez.buna rağmen oldukca ince çalışmışsın.Acemiciğim,figenabla nın alanına müdahale etmiş olmayayım ama hamuruna biraz un ekleyip tekrar yuğurup dene

  3. Yapraklar güzel olmuş seramik işinden hiç anlamam ama fimoyla kolay gül yapımında şu yuvarlak daireleri birer ikişer santim arayla koyarak rulo yapıyorlardı sonra ikiye kesiyorlardı. Belki yardımcı olurum düşüncesiyle yazdım

  4. Ben hiç bozma böyle kalsın bir daha ki sefere daha iyilerini yaptıkça kendinle gurur duyarsın hem bunlarda oldukça iyi olmuş.Figen ablam gelsin,bir baksın:))Ellerine sağlık,yılmak yok…

  5. Hepinize çok teşekkürler, büyük moral oldu benim için.Bayağı üzülmüştüm, tatil dönüşü tekrar başlıyorum denemelerime.

  6. bekleyelim bakalım figenciğim anlatır bize yaza hazırlık yapmış olurum ben de:) o şekli verdikten sonra diplerini kurumadan kesseydin belki boyutları kücülürdü ama formları daha duzelirdi.. ellerine sağlık:)

  7. Bunları bir güzel renklendir, biraraya getirip bir kap içine güzelce yerleştir, bence çok güzel olacaklar, ellerine sağlık.

  8. eveeett,şimdi inceleyelim :))))cici kız,güllerin diplerini dümdüz kes en son..ki yapıştıracağın yere tam otursun…yaprakların gayet güzel…ama sana bi sır vereyim,damarları belirgin,gerçek yaprakları alıp hamuruna bastırarak daha zahmetsiz yaprak deseni de çıkartabilirsin…haa bir de gül yaprakların az daha ince olsun e mi cici kızım?hadi bakalım şimdi bunları bir tabağa döşeyip güzelce renklendirip değerlendirelim ne dersin? :))))))o güzel ellerine sağlık bitanem..gözlerinden öpüyorum….

  9. sen zoru geçmişsinben daha figenabladan özenip başlayacak olan kişiyim :)başlangıç için hiçde fena da olmamış doğrusubu figenabla yok mu hepimiz kendimizi buna vericez bence bu gidişleçok pahalı hazırlarıhazır bu kadar detaylı öğretiyor istediğimiz kadar yaparız ne güzel