Çarşamba, Mayıs 24, 2017
gül sandığı

gül sandığı

12

Bu sandıkları çoğunuz çiçekçilerin genelde hastane önlerinde sattığı yapay çiçekleri çoğu zaman özensizce yerleştirdiği altlıklar olarak hatırlarsınız.Birkaç yıl önce,rahatsızlığı sonrası hastane dönüşü bir arkadaşım boş sandığı bana uzatıp;Sen bişeyler yaparsın bununla ..Dedi.Yaptım..Güller basit bir seramik hamurundan.İçine kurumaya yüz tutmuş kumaş boyası,sulu boya,guaş…ne bulursam katıyorum.İnanmayacaksınız,ahududu ile elde ettiğim renk bile var.Yaprakları şekillendirip,el ayasına bastırıyor böylece yapraklarda damarları oluşturuyorum.Herbirinde el izim var anlayacağınız..Özel hediyelerimdendir değer bilenlere..

12 YORUMLAR

  1. guneşedoğru ile aynı fikirdeyim, kozalaklar olmamış, güllerin güzelliğini gölgelemiş, onların yerine ya tamamını gül ve yaprakla doldur, ya da dallar koy, gerisi çok güzel, yeni halini bekliyoruz :))

  2. Görür görmez kozalaklar hakkında arkadaşlarla aynı şeyleri düşündüm, ne yapayım katılmadan olmaz şimdi:))))) Ayrıca oldukca emekli bir çalışma bilirim, elinize sağlık…

  3. Başka versiyonu olanlarda var canlarım.Bu elimde kalan.Sandığın devamını arayıp bulunca altı yerlere değen kocaman bir poşet dolusu almıştım.Fotoğraflanmadan gitti çoğu.Bu arada,tabii ki yorumlarınız çok değerli benim için.Dikkate alınacaktır :=))

  4. Şimdi sandığın formunu anlayamadım ki, o kozalakların olduğu yerde bir yükseltimi var. Gülleri üst üste yapıştırsan olmaz mı acaba, yada böyle simli ağaç dalları gibi şeyler satılıyor, onlardan yapıştırsan, üstte doğruda yükselmiş olur, ayyyy anlatamadım…