Harem, kırlent

-

kırlent
Bu resmi İstanbul’da gördüğüm an bayılmıştım ve resmin bir kopyasını aldım. Sonra da makine nakışı ile kırlente dönüştürüp, salonuma koydum. Salonda koltuğun üzerinde bir tablo edasıyla duruyor şimdi. Her gelen misafirimin dikkatini ilk o çekiyor, koltuktaki resmi de burada.

kırlent

13 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  nasıl yani ya!! bu muhteşem bir şey :) hürrem sultan görse hemen kapar bunu yahuuu :) bayıldım ellerinize sağlık :)

 2. Avatar photo

  Tablo gibi,harika görünüyor.Makina nakışı yazınca acaba dedim kum iğnesi ile mi işlenmiş ama değil sanki.Bilgisayarlı makinada işlediniz sanırım. Çok çok güzel:)

 3. Avatar photo

  Evet bilgisayarlı makina nakışında işledim ama normal makinada işlesem daha mı kolay olurdu bilmem, makinanın çıkarmadığı zorluk kalmadı elimde işledim gibi bir şey oldu çok zamanı aldı ama olsun sonunda değdi,.. çok teşekkür ederim ;)

 4. Avatar photo

  süpeeer olmuş tablo gibi …
  şimdi bu kırlenti al en kötü yırtık pırtık koltuğu bile saray koltuğu gibi göstersin … bunun güzelliğinden geri kalanı kimse görmez :)

 5. Avatar photo

  Normal makinada da kum iğnesi ile işleseydiniz çok zaman alırdı ve kasnak sallama yöntemi ile uzun sürüyor.İşleme çok farklı olmuş. Sanki kanaviçe havası vermiş. Birer tane bilgisayarlı makina almak gerek diye düşündüm bir an çok beğendim:)

Bir cevap yazın

Avatar photo

el sanatları öğretmenliği mezunuyum ,halkeğitimde öğretmenlik yapıyorum. el sanatları benim hayat felsefem...Her yeni ürünüme kendimden bir parça katıyorum, kendimi buluyorum.....:)her şeyi denemek istiyorum biraz fazla doyumsuzum bu merkımla nasıl başedecem ne olcak bilmiyorum :)hayırlısı diyorum :))

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...