Haydi malzemelerinizi hazırlayın çiçekli broş yapıcaz

-

keçeden renkli çiçek yapımı

Çok kolay bir çiçek yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. İhtiyacımız olan malzemeleri yukarıda görüyorsunuz. Keçe yerine polar kumaş da olur.

keçeden renkli çiçek yapımı

Kumaşımızı çiçeğimizin büyüklüğüne göre kesiyoruz. Sonra bunu ikiye katıyoruz ve yapıştırıyoruz. Yan yana minik kesikler yapıyoruz. Yine yapıştırıcı sürüp bu sefer örgü ipini S’ler çizerek kumaşa yapıştırıyoruz. Sonra da kumaşı sıkıca rulo yapıyoruz ve yapıştırıyoruz. Altını da dikip üst ortasına bir düğme yapıştırıyoruz, altına da yaka iğnesi. İşte bu kadar, çiçekli broşunuz hazır. Burada tüm aşamaları fotoğraflarla çok güzel anlatılmış zaten. Hatta sadece broş değil, kırlent ve çanta süsü, toka, birçok şekilde kullanabiliriz.

keçeden renkli çiçek yapımı

keçeden renkli çiçek yapımı

keçeden renkli çiçek yapımı

keçeden renkli çiçek yapımı

keçeden renkli çiçek yapımı

keçeden renkli çiçek yapımı

 

19 yorum gelmiş

  1. Renkleri güzel ayarlasalarmış iple de güzel olurmuş bence. Mesela turkuaz ya da mavi keçeye kahverengi iple hoş olabilirdi ama buradakilere bakınca evet ipsiz daha güzel olur.

  2. evet ya ben önce kullanmadığım polar şalımdan deneyim keçeyi ziyan etmeyim :)) cimri miyim neyim ?:))

  3. çok şeker çiçekler bunlar. acaba bu çiçeklerden kapı sarkacıda yapılabilirmi? rengarenk kurdaliyelerle güzel olmazmı?

  4. Evet madenciaze bunlardan çok güzel kapı süsü olur. Bak daha önce burada yayınlamıştım. O da kazaklardan güllerle yapılmış kapı süsü. Belki fikir verir :))

  5. teşekkür ederim embir. eve gider gitmez bu çiçekleri deneyip hatta kazaklarla kombine edip güzel bir kapı süsü yapmayı planlıyorum. umarım başarırım

  6. başarırsın tabi, sen yapda bizimle paylaş. Benimde yapacağım bir çalışmaydı kazaktan kapı süsü ama henüz yapamadım :)) Kolay gelsin canım

  7. ay harika, ben önce bir çanta yapıcam sonra da bunlardan yapıp süsliycem, haberiniz olsun….tuttum arkadaşım, sağol…

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Keçeler, ipler, boyalar kısacası renkler, eğlence, tasarım, yaratıcılık işte ben embir :)

Yeşil siyah broş yapımı

| | 0 Yorum

Yine su taşı tekniğiyle çalıştım. Su taşlarını birbirlerine boncuğun etrafına dolayacak kadar diktim. Daha sonra boncuğu su taşının ortasına koyup etrafını sıkıca dolayarak diktim. Altta kalan uçların dış kısımlarına daha...