Hırkalı elbise bebek şekeri

-

bebek şekeri
Masal Bebeğin balkabağı temalı kapı süsünden sonra baby shower partisine gelen misafirlere güzel bir hediye verilmek üzere bu elbise şeklinde bebek şekerleri hazırladım. Eşimin bana 1 sene önce hediye ettiği dikiş makinesi yardımıma koştu. Epeyce işsiz durmuş, tozlanmıştı. Elbiseler hazır olunca el örgüsü minik çiçeklerle süslü, ponponlu hırkalarla tamamladım. Etekleri pamuk dantelle el örgüsü çiçek motifleriyle tamamladıktan sonra askılara takıp sunum standına yerleştirdim. Etek altlarına isteğe göre badem şekeri dolusu torbacık veya lanavta kesecikler yerleştirilip misafirlere sunum yapılabilir. Yeni bloguma veya henüz yeni facebook sayfama göz atabilirsiniz.

bebek şekeri
Masal’ın mevlüdü için hazırladıklarımı sizinle paylaşmak istedim. Masal’ın annesi bayılmış bayılmasına ama umarım siz de beğenirsiniz.
Eteği kabarık olunca elbise askısız olarak zeminde rahatça durabiliyor – bu şeklide tepside sunum da yapılabilir.

bebek şekeri

13 yorum gelmiş

  1. En değişikler arasında ilk sırada yer almalı.Çok farklı , detaylı ve zarifler.Hepsini %100 sevgiyle yaptığınız belli :) Ellerinize emeğinize sağlık.

  2. teşekkürler arkadaşlar, haklısınız; sevgi katmak şarttır el emeği ürünlere :) Paslanacağıma yıpranırım daha iyi. Hem, çalışıp üretmek bizi şu üç büyük beladan kurtarır: can sıkıntısı, kötü alışkanlıklar ve yoksulluk ;)

  3. Doğru…Ama doğru derken derin nefes alıp verip dedim.Öylesine değil.Üç sene önce zamanım çoktu canım sıkılır yapacak iş bulamazdım kendime.Şimdi çalışıyorum böyle cici şeyleri fırsat bulduğum her an yapıyorum.Nasıl bişeyse bu artık… :S

  4. aynen, resmen bağımlılık yapıyor :) ama ben merak ettim, yoğunluğum azalsın, akşam bakarım işlerinize

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Güzel olan her şeyi o kadar çok seviyorum ki inanılmaz. İstanbul'da bebek giyim ve üzerine bir butiğim var. Sıra dışı ürünlerimi ve ürettiklerimi bebechocolate facebook albümlerimde ve blogumda görebilirsiniz. Çocukluk hayalim çizgi filmileri yapmaktı... Yıllarca başka işlerle uğraşıp, bebeğim dünyaya geldikten sonra hayatımın akışını değiştiren bir iş BEBECHOCOLATE. Hiç bilmediğiniz çocuk dünyasına girişimin ardından, hiç bilmediğiniz işe atılma. Bir masal BEBECHOCOLATE, bebeğimin kısmetine açtığım bir iş; bebeklere ait çok şey var içinde. Butiğimi büyüttükten sonra boş vakitte keçe el emeği ürünleri yapmaya başladım. Ürünlerim büyük beğeni toplayınca boş vakit gitti, yoğunluk geldi... Değişik fikirleri keçe figürlerine taşıyan, tamamı el yapımım ve çizimle oluşturduğum koleksiyonumu, bebek, evliliğe, doğuma yönelik değişik tasarımlarda fark yaratıp sizler için üretiyorum. Tamamı el dikişi olan koleksiyonumu umarım seveceksiniz. E-posta: ailarmehinli@yahoo.com