Pazartesi, Ekim 24, 2016
iki şeritten oluşan kolay süveter

iki şeritten oluşan kolay süveter

10

bu süveter de annemin marifetlerinden biri.atkı gibi 9 ilmek başlamak suretiyle örülüyo.omuz yerinden dikiş olmıyıp bütün örülüyo.sonra da bazı yerlerinden ilmek kaçırtarak sökülüp ön ve arkadan birleştirilip fıstıkla süsleniyo.yemek tarifi gibi oldu.afiyet olsun efenim…

10 YORUMLAR

  1. Merhaba.Kolay birşeye benziyor.Biraz daha ayrıntı verebilir misiniz?Elimdeki boleroyu bitirdikten sonra yapacağım inşallah.Anneniz ne kadar sürede ördü acaba?

  2. 27 ilmekle başlanıyo.9ilmek haroşa,9 düz,9 haroşa örülüyo.5,5 karış olana kadar örülüyo.aynısından iki adet yapılıyo.yani iki şerit oluyo.6 ilmek kesiliyo.iki ilmek boşta bırakılıyo.(yani iki ilmeği kaçırmış gibi yapcaksınız)başa gitceksiniz.dönerken 6 ilmek kesilip iki ilmek boşta bırakılcak.arada kalan ilmekler de kesilcek.o kaçırılan ilmekleri şeritin başına kadar sökün.her iki şeritte aynı şekilde yapıldıktan sonra şeritler önden ve arkadan yakaya kadar dikin.yakayı kendinize göre ayarlayabilirsiniz.kol evine kadar iki yandan da dikilcek.önden arkadan ve iki yanlardan olmak üzere 4 yerden dikilcek.saçakları takılıyo isteğe göre.kenarlarına tığ battı yapılabilirmiş.bi de fıstık yapıp süsleyebilirsiniz.bide sökülen yerler buruşuk olduğu için çok kızgın olmayan ütüyle ütülenmeliymiş.bu kadar.umarım anlatabilmişimdir.tüm zaman kiplerini kullandım:)

  3. yarın akşam ilk işim yayınlamak olsun. bu modelden şal ördüm bende.marvil güzel anlatmışsın benim yaptığımda böyle… ellerine sağlık

  4. marvilcim yazıyı daha yeni gördüm gözümden kaçmış sanırım çok güzel olmuş. buda benim sökmeli atkı ve sökmeli tunik gibi bişey sanırım değil mi?